Janek54321
Members-
Postów
235 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Janek54321
- Poprzednia
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- Dalej
-
Strona 8 z 9
-
no prawda jest taka że z roku na rok hodowle upadają. po 30, 50, nawet 100 szt bydla. zamiłowanie ok rozumiem ale rozpoczynać wszystko od nowa, naprawdę nie ma sensu to studnia bez dna inwestycje i zmarnowane pieniądze a przedewszystkim zdrowie. zacielanie po 3 razy bo się zacielic nie chce, ciche ruje, eksploatacja krowy przez 4-5 lat i następna to są ogromne koszty nieprzespane noce. kupisz krowe za 5 tys złamie nogę i sprzedaż za 800 zł. gospodarstwo to loteria. polecam prace na etacie a dodatkowo uprawa pola. będziesz miał krowy możesz zapomnieć o wolnym dniu.
-
idziesz do mleczarni. zapewne mają limit ze musisz przynajmniej ze 100l co 2 dni oddawać. oni cie rejestrują u SB jako dostawca nadają ci nr dostawcy musisz mieć chyba nr paszowy czy coś takiego i tyle w sumie. musisz mieć utwardzony podjazd pod zbiornik na mleko
-
mam do agencji ok 55km i jest trochę problem żeby po paszport jechać wiec korzystam z dostarczenia droga pocztowa. robie to tak po zgłoszeniu puli nr. daję tą kartkę w agencji i mówię że chce aby te paszporty dostarczyć droga pocztowa i babeczka wklepuje w komp i wystarczy opłacić w kasie agencji. to kosztuje 7 zł za 1 paszport. dostarczają priorytetem w ciągu 24 h. jak mam jechać 55km w jedna stronę to po co się męczyć.
-
jeśli tak bardzo chcesz się zająć produkcja mleczną to radziłbym iść w mleko ekologiczne i nie oddawać do mleczarni tylko znaleźć własnych klientów. wlewać do butelek plastikowych 1.5l i sprzedawać. teraz jest popyt na zdrową żywność sprzedając mleko do mleczarni za 1.10 to nie interes a za taką butelkę 3.50 - 4 zł to już tak. nie potrzebujesz 30krow zacznij od 5 i powoli znajdź klientów. taka moja rada w mojej miejscowosci jest 20 producentów mleka każdy oddaje do mleczarni a ludzie przychodzą do mnie bo tylko ja do butelek naleje i sprzedam po 3.5 zł tyle kosztuje 1 l łaciatego w sklepie a ja daje 1.5l czystego mleka za te same pieniądze.
-
wietrz w dzień i w nocy. zbyt ciepło i wilgotno to się pocą. ja wietrze tak żeby temperatura w oborze nie spadła poniżej 0. oczywiście żeby przeciagów nie było. jak dalej tak będzie to zapalenie płuc murowane
-
ja zasadziłem na 5-6 klasie i sam się zdziwiłem lepsze plonowanie niż vineta denar i gładkie bez parcha a vineta niestety dużo parcha ma. 1 raz toskane sądziłem i naprawdę jestem zadowolony
-
polecam ziemniaki anuschka, toskana i soraya.
-
na 90% wina siana. teraz masz porównanie i możesz być zadowolony bo dobrze uzytkujesz swoje łąki przyzwyczajone do dobrej jakości siana dostały dziadostwo to nie zjedzą
-
hydrauliczny sobie weź. mechaniczny to lipa wszyscy którzy mają narzekają
-
to posadź na pierwszym jak będą robale to porobią trochę szkód i tyle. ziemniaki będą nadawac się do jedzenia a na drugim 4 raz ziemniaki to odradzam lepiej jakieś zboże zasiej albo coś. nie rób tak ze będzie leżało ugorem i będziesz te chwasty na zimę orał. zasiej coś albo niech sąsiad zasieje
-
po takim kombajnie jest sieczka ale da się prasować. słoma jak słoma jak dają to trzeba brać
-
-
wprowadzą nowy środek z tego co się orientowalem i mam trochę zapasu. warto przeczytać skład prestige i poszukać czegoś podobnego nie koniecznie w Polsce
-
woj śląskie. nie chce kupować gotowej tylko samemu coś takiego zrobić a 2500 zł to trochę jest. czy te 1750 zł . generalnie chodzi mi o to jaką pompkę kupić i jak ustawić żeby dawała ciśnienie jednakowe 1.5-2 bar na 2 dyszach. z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
-
witam chciałbym samodzielnie zrobić zaprawiarkę do ziemniaków na sadzarke s211 coś na wzór opryskiwacza plecakowego zasilanego z aku ciągnika zbiornik z baniaka 30l. 2 dysze przy radłach mają opryskiwać ziemniaki i glebę obok nich. tylko nie wiem dokładnie od czego to zacząć. proszę o pomoc i ciekawe pomysły
-
posiadam od 6 lat haybob 300 śmigam z c330 radzi sobie super. trawa równo roztrzepana bardzo dobrze podgrabuje na każdym typie łąk tylko minus taki ze grabi tylko do środka.
-
cena brutto
-
sprzedane dzis byk sm 770 kg 7.50 byk hf zmieszany z limousine 680 kg 7.50 zł krowa hf 640 kg 5 zł woj śląskie
-
Józan Kozieglowy
-
śląskie. byki od 6.50 do 7.50 i bydła potrzebują bo chcą przyjechać tego samego dnia 😃
-
zawsze było ok 3/ 3,5kg na ha. a tu teraz tak wyszło. rędzina to się trochę kółko oblepialo i wiecej sie wysialo może dlatego.
-
panowie taką sprawę mam. wczoraj zasialem rzepak, wróciłem w środku nocy i dziś okazało się ze wyszło mi 5.5 kg na ha. wiem ze to zdecydowanie za dużo. czy da się coś jeszcze zrobić żeby go przerzedzić? ? jakie macie porady co z nim zrobić
-
tydzień temu poszła krowa 100%hf 616 kg po 4.5 brutto. jałówka lm 570 kg po 7.5 brutto
-
mam taki problem, mam 1.5ha lucerny z trawą. było to siane 7 lat temu na rędzine. chcę to przesiać gdyż plon nie jest zbyt zadowalający. najlepiej zaorać i zasiać czy zrobić wsiewke? a może zostawić i jak przekwitnie nasiona lucerny same się wysypią?
-
popieram. po zaoraniu obornika
- Poprzednia
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- Dalej
-
Strona 8 z 9
