mysza103
Members-
Postów
9490 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez mysza103
-
No przecież w polifosce masz potas na bazie soli , a fosfor na bazie fosforanu , więc w czym masz problem . Co byś nie rozsiał to przyswajalność jest taka sama
-
U mnie dzisiaj gościu jeszcze siał . Miałem przystanąć i zobaczyć co . ale niestety czas gonił . Jak będę tamtędy przejezdżał na dniach to zobaczę co .
-
Potwierdzam , finansowanie fabryczne wychodzi najlepiej np . do 3 lat jest 0 % , płacisz tylko prowizje jednorazowo 1 do 3 % zależy jaka firma
- 37129 odpowiedzi
-
-
-
Zależy jaki kto ma garaż
-
Staszek jeszcze z pół roku temu jakoś się nie użalał nad tobą , tylko pisał że świnie sprzedaje po ponad 7 zeta i że dojdzie do 10 zł , ale za zboże nie chciał dać 700 , tylko każdemu mówił że po 500 sami będziemy mu wozić . Także takich akurat nie szkoda ,. Chociaż wiadomo żeby wszystkim było w miarę dobrze , to ceny powinny rosnąć , czy spadać razem
-
Na MATIF dzisiaj tylko skoczyło prawie o 6 Euro , na 210,50 E . Jakby z tydzień ta cena się utrzymała w okolicach 209 - 212 euro , to ceny w kraju z powrotem ruszą w górę
-
Ukraińska pszenica jest droższa niż polska i większość tej pszenicy odpływa przez morze czarne
-
Nie jestem w temacie uprawy porzeczki , ale 5 razy w sezonie herbicydem pryskasz po 1 godzinie , a póżniej 8 x po pół godziny ( rozumiem że jakąś grzybówką ). To tym herbicydem trzeba jechać tak wolno , że godzinę jędziesz hektar .
-
To czym on to bydło karmi , skoro nie ma żadnych łąk i zbóż . Na samych jabłkach i liściach z kapusty czy jakiś innych odpadach z warzyw chyba nie tuczy tego bydła .
-
Działki w promieniu 5 km , wielkości działek od 2 do 9 hektarów . Jak wyjezdżam orać działkę która ma 6 ha albo 9 ha to zjezdżam dopiero jak skończę , lub braknie paliwa , ewentualnie jakaś usterka . Więc tych dojazdów faktycznie nie ma za wiele .
-
Dobry jesteś . Jakim cudem mając 3 ciągniki , można na 13 ha zrobić każdym po kilkaset mtg . Ja mając 40 ha i mając również 3 ciągniki (120 km ,80 km, i 30 km), robię orkę w sumie w 40 godzin ,talerzówka 20 godzin, siew uprawowo siewnym - 30 godzin + jakieś 50 godzin pomoc sąsiedzka , to jest 140 godzin dla ciągnika 120 km . Ciągnik 30 km robi z 80 godzin ,Ciągnik 80 km , można by powiedzieć że jest na emeryturze , robi rocznie jakieś 30-50 godzin max. W sumie wszystkie 3 ciągniki robią rocznie poniżej 300 mtg . 13 ha to jest jakieś 50 godzin roboty , choćby brat miał miał jakąś hodowle na tych 13 ha to jest jakieś + 100-150 godzin . w sumie 200 godzin na te 3 ciągniki , a ty piszesz że robi ok 1000 godzin na 13 ha . Chyba że wstaje rano , odpala wszystkie 3 , jednym jedzie w pole , a te 2 sobie w domu pykają , Chociaż i tak by tego nie zrobił .
-
Dzisiaj przyszły poprawki miejsce 118xx . Na 26 ha zestaw uprawowo-siewny 3 m na bronie wirnikowej , ponoć mało ha . Da się to jakoś obejść .
- 37129 odpowiedzi
-
Matif zielony aktualnie 209,25 E
-
A można zmienić biznes plan na etapie poprawek , bo mam w roku bazowym uprawę zboża i rzepaku , a w docelowym wpisałem do zboża i rzepaku 3 ha warzyw . I teraz pytanie , czy można te warzywa wyrzucić z uprawy , ewentualnie wpisać tylko tyle żeby wykazać wzrost dochodu o te 10 - 15 % np. 0,5 ha warzyw . Czy biznes planu już nie wolno zmieniać ?
- 37129 odpowiedzi
-
Jak patrzyłeś zawsze na całość , ile kasy jest na koncie , to teraz zrób tak samo .
-
Jak z płatnością u nich jest ? Trzeba robić jakieś umowy , czy tak z dnia na dzień można wozić
-
Gdyby napisał że 4 tony na uprawę 1 hektara pszenicy to ok , bo sam tak licze że 4 t pszenicy po 600 zł to koszty , a tu było zaznaczone że na samą chemię . chwasty i zaprawe zbożową można ogarnąć w tej cenie co podałem , nie każdy sypie 400 kg np. polifoski 8 czy 600 kg saletry bądż grzybówki za 400 zł . A wapnować nie wapnuję co rok , choć to pominołem bo ja nie wiem co to znaczy wapno . Na moich polach ph jest 7,3 -7,6 . A ropę podpinać pod chemię w uprawie , to się jeszcze nie spotkałem . Równie dobrze jeśli ktoś by miał deszczownie z wodociągu , to też trzeba mówić że nie stosuje wody tylko chemię bo woda z chlorem
-
Tyle że brutto dla vatowca nie równa się cenie brutto dla rolnika na ryczałcie . U nas skupy też podają ceny brutto dla ryczałtowca - bo to ładnie wygląda jak już to wspomniał Wicherek , a jak vatoviec sprzedaje to od tej ceny brutto odejmuje się vat 8 % ryczałtowy a dodaje 5 % vatowski . Więc powinna być podana cena netto , ewentualnie 2 ceny brutto . 1 -vat , a 2 - ryczałt
-
To jakie ty masz koszty całkowite skoro sama chemia cię kosztuje 4 tony . Przecież to jest nie możliwe żeby na chemie dać ok. 2600 - 2800 zł . Licząc z górnej półki NPK 4 X 170 ZŁ =680 , SALETRA - 6 X 95 zł =570 , grzybówka 2 x 200 zł = 400 jakiś robak + antywylegacz ok . 150 zł . To jest łącznie 1800 zł , więc na co idzie ci jeszcze 1000 zł , bo u mnie z tych 1800 zł jeszcze 300 zł na spokojnie moge urwać .
-
U mnie na rędzinie przy ph 7,3 - 7,6 to nie licze za bardzo na przyswajalność tych 5 %
-
owsa , żyta czy pszenżyta nie uprawiam
-
Wszystko się rozchodzi o cenę , ty siarczan kupujesz po 740 , ja płaciłem w tamtym tygodniu po 750 i też mi to lepiej wychodzi , chodz kizeryt miałbym taniej od ciebie o 110 zł .Ale przelicz jak on ma cenę za siarczan 840 zł i przykładowo 1300 zł kizeryt .
-
Gdzie masz tą sporą różnice jak pisałeś że masz cenę 840 zł/tona za siarczan . No chyba że kizeryt masz ponad 1400 , bo jak masz kizeryt poniżej 1280 to w twoim przypadku kizeryt wyjdzie taniej. ps. to do ARO
