Skocz do zawartości

Kamyk87

Members
  • Postów

    70
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kamyk87

  1. Lepiej żeby wzięli całość, człowiek byłby spokojniejszy o przyszłość. Bo te Radne i Prezesy to jak patrzeć co sie dzieje to zaprowadza nas do Polmleku. A może taki plan juz jest. Bo bambry z rady to teraz juz tylko agitację robią żeby z powrotem do rady wejść na Walnym. Co w tym jest że tak sie pchają. Ostatnie lata pokazują że sie do tego nie nadają.
  2. Tylko wcześniej były inwestycje i dobra cena była względem innych. Teraz ze niema inwestycji to sie zgadzam ale to głosy z terenu wymusiły, bo Radne to chciały robić żeby tylko na Walne było się z czym pokazać. I po co trzeci Prezes skoro trudne czasy, a wcześniej 2 było i tez trudne czasy były.
  3. I ciesz się że tak jest. U nas od prawie 2 lat Rada rządzi i wzieli sobie Prezesów figurantów i to 3 a do przyklepywania ich decyzji wystarczyłby 1. Najgorsze ze odkąd rządzą to niema inwestycji a cena za mleko względem innych ciągle w dół.
  4. Roboty Prezesów nie widać ale płacić na nich i ich lansowanie trzeba i to dalej na 3. Ciekawe czy na Walnym wybiorą znowu tych samych radnych bezradnych .
  5. Wstrzymali się z obniżką to tak jakby dali. A ile dali to dowiemy się z smsa za miesiąc.
  6. Z tą stabilnością to bym poczekał co bedzie po Walnym, oby to nie było pudrowanie rzeczywistości na 100 rocznicę a potem żeby znów wleźć do Rady. Teraz od radnych prawdy się napewno nie dowiesz, zresztą juz od kilku lat w teren to tylko propaganda szła.
  7. No właśnie, a co zrobić jak tak jak u nas Rada się wzięła za kierowanie mleczarnią no i z jednej z bardzo dobrze płacącej za mleko staliśmy się średniakiem jak i nie niżej. Odkąd zmienili Prezesów z 2 na 3 a wygląda ze powinno być takich ze 4 żeby dorównać tym poprzednim ale i to pewno byłoby za mało. Od 1,5 roku żadnej inwestycji i jeszcze doimy na jednego Prezesa więcej. To powinno sie tym w Radzie te ich diety pozabierać i jeszcze ze 20 gr z mleka zdjonć. Pchają się do Rady robią głupoty bez żadnej odpowiedzialności.
  8. A co tu gadać o polityce, jak do Rady Spółdzielni nie umiemy wartościowych ludzi wybrać. U nas przecież Rada przywróciła na przewodniczącego byłego złapanego na wirowaniu. Potem zaczął ten cyrk z Prezesami. Teraz wyszło że podobno złapali go ponownie ale jak miał swoich Prezesów to sprawa nie wyszła na jaw długo. A teraz Ci sami Radni znów się pchają. Parcie jest takie jakby to wybory na posła były. Większość na delegatów się załapała, mimo tych afer ludzie na nich głosowali. U nas jeden co zgłosił wniosek żeby bardziej płacić za dobre parametry mleka to nie załapał sie na delegata. Sami sobie to robimy, dlatego teraz trzeba bulić na 3 Prezesów i to bez doświadczenia, a tyle lat wystarczało 2 i były inwestycje i cena wysoka za mleko.
  9. Potwierdzam, nie jest radnym. Może jakby był i inni podobni to do tych głupot co narobili obecni by nie doszło.
  10. Tylko że jak te zmiany robiły to zapewniali że będą cuda wianki, a inwestycji tyle że policzyć się nie da, no i prawda nie ma co liczyć.
  11. Niestety potwierdzam będzie obniżka jakieś 7-8 groszy. To nie mleczarnia schodzi na psy, a Rada zeszła na barany, a jaka Rada takie Prezesy i zarządzanie. Teraz obniżka a obchody 100 lecia na bogato, myślą ze jak ludzie pobalują to z powrotem tych baranów wybiorom. Dlatego Walne ma być 2 tygodnie po imprezie. Nigdy tak późno nie było. Przez półtora roku zrobiły jednoą inwestycje dołożyły trzeciego Prezesa. Płacić na niego trzeba a zysk 0.
  12. W zakładzie nie wiruje się żeby zdjąć somatyke, tylko ująć trochę tłuszcz żeby mleko do produkcji miało zawsze identyczne parametry i sery wychodziły takie same cały czas. Takie gadanie że w zakładzie i tak się wiruje to tylko wirówkowicze w obieg puszczają żeby siebie usprawiedliwiać.
  13. Używanie wirówki to sranie we własne gniazdo i okradanie uczciwych dostawców.
  14. Rada to Ci nie przyjedzie, nie po to się pchają żeby z wirówkami walczyć, swoich nie po wyrzucają przecież. Na zebraniu jeden gadał mocno żeby za jakość było płacone więcej to się na delegata nie załapał. Tak, pewnie w Piątnicy mają, u nas to Rada nie da kupić bo wiadomo.
  15. W niedziele ksiendzu wyznał źe miał nieczyste myśli, chciał kupić wirówkę a w poniedziałek juź mu listonosz papier z wypowiedzeniem przyniósł 😄
  16. Ryki, cena ma być utrzymana.
  17. Tej klice w Radzie to właśnie chodziło o to żeby cicho było a oni mogli spokojnie kompinować. Pisałem już w teren to tylko propaganda szła. Ale jest szansa żeby zmieniło się na lepsze.
  18. Jak znał sytuację tylko z propagandy jaka docierała z Rady to nie ma się co dziwić. Pewnie gdyby nie ta zadyma z Prezesami to sam bym g.... wiedział. Jest nadzieja że sie to teraz wyprostuje i będzie Piątnica 😁 w Rykach
  19. Właśnie napisał do mnie kolega że w Rykach największe bambry to chciały mieć ceny indywidualne za mleko. Pyza kiedyś na zebraniu mówił że u nas nie było i nie będzie cen indywidualnych, więc może też i po to była ta zmiana. Jutro zebranie w Trojanowie, oby ludzie nie dali się znowu omamić i nie głosowali na obecnych radnych bo nic dobrego nie zrobią. A jak te bambry spowrotem wejdą to nie dość ze będziemy doili na 3 Prezesów to jeszcze na indywidualne ceny dla tych bambrów.
  20. To nie prezesom sie u nas śpiewa tylko radnym, Prezesy to słupy do robienia głupich pomysłów Rady. Tyle ze słup to może być jeden a my płacimy na 3.
  21. W Radzie syf. Odwołali wcześniej prezesa od handlu bo sie rzekomo nie dogadywali, potem Pyzę z tego samego powodu chciarz cena za mleko cały czas wysoka była. W międzyczasie spowrotem wzięli na przewodniczącego złapanego na wirowaniu. Rok temu wzięli na prezesów ludzi bez doświadczenia i wykształcenie. Teraz niby chcieli coś poprawić to wzięli trzeciego co przynajmniej wykształcenie ma ale tez bez doświadczenia. Ja chcieli jednego odwołać to Prezesy sprowadziły ich na kolanka i klęczą do dziś. Wychodzi na to że w Rykach to jest szkoła na Prezesów i jeszcze im sie płaci, a jak coś się spie..... To my za to zapłacimy. W teren to tylko propagande swoja przekazywali a nie prawdę. Całe szczęście że w porę się obudziliśmy i porządkowanie idzie.
  22. Może być już tylko lepiej. Rozmawiamy kilku między sobą ale nie o wszystkim wypada pisać Nie wiemy z kad Sławek jest.
  23. Sprzątanie idzie dalej w Rykach. W Skaryszewie weszło 2 nowych, 1 stary ledwo przelaz w dogrywce. W Trzebieszowie nowi. Bamber z Rady dostał tylko 3 głosy, powinien być wdzięczny bo musiałby dalej klęczeć następne 4 lata przed Prezesami co ich wybierał.
  24. No i zadziałało, znaleźli się mądrzy dostawcy w Abramowie. Obecna Radna znowu się chciała wepchać i dostała tylko 3 głosy na 17 obecnych. nasze głosy coś znaczą i porządkowanie się zaczęło. Kolega tu z forum podpowiedział ze jakby obecni Radni się zgłaszali to zgłaszać od siebie dodatkowych kandydatów żeby nowymi wypełnić przypadająca ilość miejsc. Jak dla przykładu ma być z terenu 5 delegatów to tylu nowych trzeba zgłosić, stare to mogą być jako 6 czy 7.
  25. Ryki na marzec bez zmian, ale wiadomo zaczynają się zebrania i wybory na delegatów. Starzy radni kompinują żeby mimo ich nieudolności znowu ich wybrać. Liczyłem ze może odwołają przed zebraniami całkiem tego trzeciego Prezesa i pokażą ze coś mogą, ale widać ze nic nie mogą, jedynie w gembie mocni. Pomysły na ukrywanie swojej głupoty za to maja. Podobno na komisje został zaproszony prawnik żeby coś zrobić żeby była zachowywana tajemnica przed członkami co sie dzieje w Radzie. No po prostu ręce opadają. Na tego co to wymyślił to powinna juz czekać taczka od gnoju. Żaden z obecnej Rady nie powinien zostać zgłoszony ani wybrany na delegata jak ma się coś zmienić na lepsze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v