karoles04

Members
  • Ilość treści

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez karoles04

  1. Zrobiłem ten dławik z otworem 0.8mm na zimnym oleju do przystawki pokazywało na wolnych obrotach 25bar A przy lekko ciepłym oleju na wolnych obrotach pokazuje 10bar A przy większym gazie nie całe 20Bar jeszcze nie wiem jak wyjdzie przy dobrze rozgrzanym oleju
  2. To muszę dorobić nowy dławik z otworem 0.8mm bo pewnie takiego nie dostanę i podepnę manometr i sprawdzę. Może w końcu będzie normalne napęd rozłańczać
  3. Wyciągnąłem ten dławik od hamulców zmierzyłem wiertłem i jest otwór 1.5mm
  4. Najwyżej odkręcę ten trujnik I sprawdzę wiertłem jaki jest tam otwór w dławiku na hamulce. To oryginalnie tam jest nie cały milimetr?
  5. Tak ja odłączyłem smarowanie hamulców to takie ciśnienie było tylko też wtedy przy zimnym oleju sprawdzałem.
  6. Myślę że dławik raczej się nie wyrobił dziurka jest malutka, A ten reduktor przed skrzynią biegów rok temu wykręcałem ale nie rozbierałem go dalej ale wtedy znalazłem gdzieś tam opiłek w zakamarku był wciśnięty to wyciągnąłem i wymyłem ten zawór. Też i elektro zawór wyciągałem bo napęd wcale nie rozłączał wtedy był zacięty opiłkiem ale teraz leciutko chodzi.
  7. A więc tak, zmierzyłem ciśnienie za pomocą trójnika i zegara przy nie rozgrzewanym oleju. Do przystawki dochodzi 10bar na wolnych obrotach A 15bar przy zwiększonych obrotach. A z dzielnika strumienia wyszły takie wyniki. Z wyłączonym napędem 12bar na wolnych obrotach A 21bar przy dużych obrotach A z włączonym napędem 15bar niskie obroty 22bar duże obroty A dodam jeszcze że pompa jest nowa nie dawno wymieniana bo były problemy z wspomaganiem i hydrauliką ale teraz już jest dobrze.
  8. Znaczy przepływu oleju nie zamknąłem jak odłączyłem smarowanie hamulców i podpiołem tam manometr bo olej jeszcze płynął na przystawkę i na smarowanie skrzyni. A w trójniku który idzie na hamulce jest dławik bo sprawdzałem. No ale kupię trójnik I sprawdzę jeszcze raz co tam pokaże.
  9. Odkręciłem przewód idący z dzielnika strumienia do smarowania hamulców i tam bezpośrednio wkręciłem manometr, A do przystawki to podłączyłem też manometr bez trujnika w przewód wychodzący z elektro zaworu do przystawki.
  10. Mam problem taki, że przy niskich obrotach nie rozłącza napędu, mierzyłem ciśnienie prosto wychodzące z dzielnika strumienia i wynosi na niskich obrotach 20-25bar A przy wyższych 30bar to czyli ciśnienie jest dobre, ale jak wpinam manometr prosto do rurki co wchodzi do przystawki to ciśnienie na niskich obrotach wynosi 10bar A przy wyższych Max 20bar. Czy może ktoś powiedzieć gdzie te ciśnienie ginie?
  11. Teraz uszczelniam rozdzielacz hydrauliki ale jak będę miał rozgrzany olej to jeszcze raz sprawdzę jakie ciśnienie pokaże na wyjściach hydraulicznych, ale myślę że to wina pompy
  12. Zmierzyłem ciśnienie od pompy do orbitrola i wynosi to tak: Na wolnych obrotach i zimnym oleju gdy nie ruszam kierownicą jest 20bar gdy skręcę kierownicą do oporu i trzymam to 110bar. Po dodaniu gazu do połowy gdy nie ruszam kierownicą wynosi 40bar A gdy skręcę kierownicą do oporu i trzymam to 140bar Mierzyłem też ciśnienie na wyjściach hydraulicznych to na zimnym oleju i wolnych obrotach 60bar po dodaniu gazu do połowy 150bar, mierzyłem tak że ciągle dawałem ciśnienie i czekałem aż zegar się unormuje bo jak dałem cisnienie na wyjście to wskazówka pokazała wiecej a pozniej spadala i sie normowało.
  13. Jutro może zmierzą te ciśnienie. A co do podnośnika to tylko siewnik poznaniak był zapięty to podnosi wolno A gdy dodam gazu to szybciej podnosi.
  14. Tak te 10 bar jest na zimnym oleju . Żeby zmierzyć ciśnienie jakie daje pompa na orbitrol to pod który przewód się wspiąć ? I jakie powino byc tam ciśnienie? A Czy te pompy można rozdzielić i kupić np jedną czy to jest zespolone i się wymienia dwie na raz?
  15. Bo gdy mam wyłączony napęd to i tak jest załączony na wolnych obrotach A gdy dodam gazu napęd się rozłącza zauważyłem to gdy ciągnik stoi na lekkim pochyleniu przy skręconych kołach ciągnik się nie rusza A gdy dodam gazu to powoli się toczy. Dzienlnik strumienia wyczyszczony i lekko chodzi, zawór przed wejściem smarowania skrzyni też wyczyściłem tam akurat był mały opiłek pomiędzy zaworkiem, sprawdzałem zegarem to przed przystawko na wolnych obrotach pokazuje 10bar po dodaniu gazu Max 20/25bar zegar mam ze skalą co 10 to ciężko stwierdzić, filtry i olej wymienione były, ale jeszcze jest takie dziwne buczenie przy filtrze ciśnieniowym jak by olej na siłę szedł. A czy można zwiększyć trochę ciśnienie żeby na wolnych obrotach miało odpowiednie żeby napęd był rozłączony ?Jeśli tak to jak i do ilu bar? A jeszcze mam tak że wspomaganie na zimnym oleju trochę się zacina jak pochodzi chwilę to jest bardzo dobrze ale jeśli olej jest rozgrzany to trzeba dodawać pół gazu żeby w miejscu skręcić. Ciagnik mam od nie dawna i za bardzo jeszcze nie wiem jak powinno działać.
  16. Witam mam problem w Renault 103.54 mechaniczna z elektrohydraulicznym włączaniem napędu. 1.Gdy napęd jest wyłączony i ciągnik się kopie gdy skręce kierownicą do końca przednie Koła zaczynają się kręcić 2.Ciśnienie oleju które dochodzi do przystawki napędu wynosi na zimnym oleju przy wolnych obrotach 20bra na większym gazie Max 25 gdy skręcę Koła na Maxa ciśnienie spada prawie do 0 tak samo jest jak nacisne na padał hamulca. Co to może być gdzie szukać przyczyny czy jakiś zawór jest zacięty czy może już pompa do wymiany?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj