memu

Members
  • Ilość treści

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O memu

  • Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Myślałem o zamówieniu Cerea z maliną, nie słyszałem nic o tym, aby to oprogramowanie miało być kiedyś dostępne.
  2. Od zera to rzeczywiście lepiej opisana jest ścieżka Windowsowa i dlatego ja też taka wybrałem przy pierwszym zestawie. Teraz bardziej jestem ciekawy tego Androida, przy którym dochodzi dodatkowy element: Raspberry Pi pełniący rolę ECU "mózgu obliczeniowego". Trudno mi coś doradzić jednoznacznie.
  3. @misterio26 Generalnie wystarczy. Gdzieś w Polsce musisz jeszcze znaleźć hub usb (ja mam zasilany na 5V, więc w takim przypadku jeszcze dochodzi przetwornica z 12V na 5V). Ja mam jeszcze nieobowiązkową regulowaną przetwornicę step-up, żeby dostarczać wyższe napięcie do silnika. 24V było za dużo, teraz mam ustawione na 18V i nadal wydaje mi się, że to trochę za dużo. Teoretycznie silnik się odłącza przy poruszeniu kierownicy. Wartość tego przeciążenia jest ustawialna w Cerea. W praktyce, przy ustawieniu takiej wartości, żeby sam się nie rozłączał podczas jazdy prosto na nierównościach, to ruszenie kierownicą na końcu pola u mnie musi być dość silne. Tak silne, że boję się połamanie zębatek. Dlatego teraz wyłączam na tablecie i myślę o jakimś wygodnym wyłączaniu przyciskiem. Jeszcze jedno: ja następny zestaw już będę celował w Cerea w wersji na Androida. Widać jak na dłoni, że wersja na Windows jest trochę pomijana w aktualizacjach, ma dziwne trudne do zdiagnozowania błędy i powoduje niepotrzebne frustracje. Mówię o wersji 300.
  4. Co to jest żółta strzałka kierunku algorytmu? Nie widzę nic takiego. Ale ogólnie dzięki Wam już widzę światełko w tunelu i już nie mam ochoty się upić z rozpaczy, tylko wesoło świętując zwieńczenie pół roku pracy. Następny zestaw pójdzie szybciej. Daleko jeszcze do ideału, silnik ma zmniejszone zasilanie z 24V na 18V i chyba jeszcze je obniżę. IMU po kalibracji przestało się wahać niczym Nike nad młodzieńcem W międzyczasie tylko Cerea 300.37 z niewiadomych przyczyn przestała rejestrować pozycję po włączeniu RTK NTRIP (po zmianie w opcjach pozycji anteny), dlatego to co widać to Cerea 300.36. W ogóle dość niestabilnie działa to oprogramowanie, często się wiesza, mimo dość gruntownej optymalizacji mojego tabletu Chuwi Hi10 Air. Dzięki @kristofus za utworzenie tego wątku i wszystkie bardzo fajne merytoryczne wpisy! Od tego się to wszystko u mnie zaczęło.
  5. Dzięki za wskazówki! Passperdegree wyszło mi 613 (od maksymalnego skrętu w lewo do maksymalnego skrętu w prawo jest 37,75° i 23138 impulsów enkodera, mam nadzieję że dobrze to liczę). W międzyczasie u Niemców wyczytałem, że parametr dControl w ustawieniach wymiarów ciągnika może też mieć związek z odległością tej kropki, do której algorytm próbuje nakierować traktor (a raczej antenę na traktorze). Nie zdążyłem jeszcze tego zweryfikować. Jeśli chodzi o IMU, to rzeczywiście podczas postoju z włączonym silnikiem Cerea pokazuje od -4° do +4° (aż takie drgania w całej kabinie?)
  6. A używasz na co dzień Cerea 300 czy 288? Z anteną na dachu czy na masce? Mógłbyś mniej więcej napisać jakie masz ustawienia w Fendtcie? Jaką masz wartość passperdegree?
  7. Po tygodniu walki z kalibracją autoprowadzenia nadal nie odniosłem spektakularnych sukcesów, tzn. mam problemy z automatycznym wjazdem na wyznaczoną linię, silnik tak mocno kręci, że czasem próbuje kręcić nawet jak już kierownica jest skręcona na maksa (to się gdzieś parametryzuje w Cerea 300?). Jak już znajdzie linię, to jedzie w miarę prosto (chociaż przy większych prędkościach łapie wężowe oscylacje). Jazda po uprzednio nagranej krzywej też zupełnie nie wychodzi. @DamianWilk @kristofus Wam się to udaje? Bardzo pomogłyby mi już proste sugestie, czy zostawić antenę na dachu, czy jednak próbować przenosić ją na maskę. Ten film https://youtu.be/8eDnXPHZ6Uw sugeruje, że jednak da się z anteną na dachu. Próbowałem już prawie wszystkiego, a z cerea-forum.de już prawie się nauczyłem niemieckiego Hilfe!
  8. Drodzy praktycy Cerea, czy moglibyście zdradzić jakie ustawienia autoprowadzenia najlepiej się się u was sprawdzają? Chodzi mi o wartości agresywności, L, I2, D, najlepiej że screenami. Ja straciłem już kilka dni na znalezienie jakichś sensownych ustawień, nadal bez większych sukcesów. Używam Cerea 300.37, antena na dachu bliżej przodu, metoda prowadzenia jest ustawiona na "rwf". Używam silnika Phidget w pozycji horyzontalnej zasilanym 24V. Strasznie szarpie kierownicą i prowadzi "ruchem węża" coraz większym zygzakiem obok linii AB. Uspokaja się dopiero jak ustawię agresywności w okolicach 40-20. Czy używacie innych ustawień dla większych prędkości?
  9. @yacenty: mógłbyś napisać bardziej szczegółowo, w jaki sposób importujesz punty do Trimble'a i który to Trimble? Moja "tyczka geodezyjna" wygląda tak jak na załączonym obrazku. 😉 Zrobiłem już swoją bazę RTK na F9P i chodzę o polach z aplikacją SW Maps wg tego opisu: https://www.ardusimple.com/how-to-use-ardusimple-products-with-android-smartphones-tablets/ Mam już dużo plików shape poprawianych w QGIS, tylko właśnie mam problem z wrzuceniem map do odbiorników Trimble (GFX-750).
  10. "Współpraca bezpośrednio", czyli rozumiem, że chodzi tu jakoweś połączenie F9P w traktorze z wyświetlaczem GFX-750? To takie coś mi się nawet nie śniło. Ale skoro temat wyszedł: znane są Wam przypadki udanej współpracy rozwiązań opartych na F9P z innymi komercyjnymi wyświetlaczami/terminalami ISOBUS?
  11. Jako świeży zapaleniec w mocnym postanowieniem pójścia w ślady tutejszych Prekursorów. Oprócz hołdów, że zechcieli się swoim know-how tutaj podzielić, mam też parę pytań, ponieważ ostatnie dni sporo się naczytałem i głowa mi zaczyna puchnąć: 1) Dlaczego Cerea? Z tego co się zorientowałem jest jeszcze projekt w pełni open source AgOpenGPS https://agopengps.jimdosite.com/ . Pewnie są jeszcze jakieś inne. Znacie? Mieliście możliwość porównać? 2) Stacja bazowa RTK na F9P: czy można przyjąć, że jej funkcjonalność jeśli chodzi o format danych (zapewne po odpowiedniej konfiguracji) jest identyczna, co stacja ASG-EUPOS? Innymi słowy, czy każdy odbiornik korzystający z poprawek ASG-EUPOS będzie potrafił odczytać komunikaty własnej stacji F9P? Czy wyczytanie w specyfikacji odbiornika, że potrafi przetrawić poprawki w formacie RTCM, oznacza, że będzie na 100% działać? Czy rkt2go/snip potrafią wystawić poprawki w formacie CMR/CMR+ (format Trimble'a). Pytam, bo przymierzam się do zestawu Trimble GFX-750 + Nav-900 + modem AirLink GX450 i zastanawiam użyciem w przyszłości własnej stacji rtk.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj