Skocz do zawartości

ARTI2019

Members
  • Postów

    95
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ARTI2019

  1. 😂😂😂 usuwam bo sie rzygać chce, więcej na to forum nawet nie wchodzę, patola
  2. no tak... ja wstawiłem filmy bo było mi najprosciej to pokazać, generalnie to 1 rok uprawiam derricka i tak własnie mnie to zastanawiało bo ostatnie 5 lat uprawiałem Aganosa od syngenty i tam to o nic sie nie bałem w tym rzepaku... zadne susze czy przymrozki ew robaka, specyficzny rok i te rzepaki jakies takie nijakie... zobaczymy co bedzie w zbiorniku
  3. Pytam jak ludzi ale x raz mi się potwierdziło się że na tym forum nikt ci nie pomoże, jedynie dowali jak typowy Polak rolnik, jakbym miał taki rok jak 2026 to bym ocenił ale nie potrafię rozpoznać czy rozwinie się dalej czy będzie się redukował najprościej mi było wstawić film, film jak wygląda pojedynczy specjalnie wczoraj wrzuciłem nie pod oglądalność, a napewno nie chciałem żeby tacy jak ty go oglądali
  4. Jak oceniacie rzepak w tym roku? u mnie wygląda to tak ale nie wiem czy przypadkiem nie redukuje dolnych pędów....
  5. ARTI2019

    łuparka do drewna

    Witam, czy mał ktoś większą styczność z łuparkami do drewna? szukam czegoś konkretnego, łatwe w transporcie i dobra siła może być 20 ton
  6. testowałem, wszystko chodzi jak należy
  7. regulacja blachy pomogła, napę chodzi całkowicie inaczej, sprężynę również wymienię
  8. wiem o jaką sprężynę chodzi, wymienię i zobaczę co będzie się dalej działo natomiast moja wydaje mi sie ze jest w porządku, sprzęgło kłowe? jak ząbki wykruszone to ono tam sie jakoś ślizga czy rozłącza czy na jakiej zasadzie to może źle chodzić ?
  9. mało mi to podpowiada, sprężyna na dźwigni czy w środku w przekładni? generalnie problem mi się rozpoczął jak dźwignia do włączania napędu mi sie rozkręciła, skręciłem to bo tylko śruba wyleciała i zaczęło to się robić, wyregulowałem aby sprężyna mocniej dociskała mechanizm włączający napęd ale problem pozostał
  10. Zetor 7745 rozłącza przedni napęd pod obciążeniem, i słychać pykanie jakby ktoś trytytką się bawił dodatkowo drży dźwignia załączania napędu, ktoś borykał sie z takim problemem ? dzieje się to losowo, czasami pod większym obciążeniem czasami pod mniejszym, czasami 2 hektary zrobi i nic a czasami nie da się pracować bo co chwilę pyka i rozłącza .... szukam rozwiązania
  11. u mnie dzisiaj nawet trochę ponad 0.5l przez przypadek wyszło 250l/ha na mokrą ziemię 1/2 liść i czekam na efekty
  12. w jakiej fazie stosujesz ?
  13. podłączam sie pod pytanie, myslę dawac 0.5/ha jak z efektem na wiosnę bez poprawek ? ktoś robił ?
  14. Odchwaszczacie jesienią pszenice czy wiosną ?? ja zawsze wiosną ale mysle teraz jesienią użyć Elipris co powiecie ?
  15. czym pryskacie powschodowo rzepak od chwastu ?
  16. nie odpisuja na maile
  17. Fakt nie przemyślałem tego 😁 to trzeba będzie jeszcze podnieść to mnie teraz kuźwa olśniliście 😆 trzeba bedzie podnieść 🤣
  18. 4.2x4.2x3.5= 61,74m3 61,74x0,800=49,392kg Prosta matemtatyka, a mam jeszcze części na pół metra w górę i mogę podnieść ale, na razie nie będę potrzebował
  19. Cześć, post z zapytaniem czy wie ktoś gdzie można dostać częsci do przystawki Rolmako chodzi mi o części do lewej kosy zaznaczone na czerwono na zdjęciu, Lubelskie Podkaprackie a najlepiej przez internet
  20. 4.2m średnicy i 3.5m wysokości
  21. Czy jest potrzeba mocowania tego silosa do posadzki? trochę szkoda mi posadzki bo ładnie zatarta na przemysłową. Drugie pytanie czy nic nie przeszkadza jak będe składował zboże na posadzce ew rozścielę folię czy trzeba robić podłogę chociaż z jakiejś OSB? ew wie skąd dostać podłogę ażurową
  22. widzisz jaki ty jestes super, jak najman w 30 sekund, ja potrzebowałem więcej czasu, nie będę ci tłumaczył dlaczego bo i tak nie dotrze, ale jak ty tak wszystko wiesz i masz wiedzę na każdy temat to może opowiesz tutaj kiedy przestaniesz spamować bez sensu i tasować sie do czyjegoś pytania ? dzięki za pomoc
  23. Weź chłopie koło i jebnij się w czoło, z takimi argumentami to pod sklep na wsi a nie do ludzi co nie chcą się zniżyć do twojego poziomu Weź chłopie koło i jebnij się w czoło, z takimi argumentami to pod sklep na wsi a nie do ludzi co nie chcą się zniżyć do twojego poziomu
  24. Nie ma głupich pytań za to są głupie odpowiedzi twój iloraz inteligencji został zaprezentowany Troszkę teraz mi dałeś do myślenia, niby to w większości będzie farba na farbę więc wydaje mi się że nie powinno być problemu, na c330 mam już tą farbę 7 lat i jedynie odeszła w miejscach gdzie było źle umyte wicklens też ma polireutanową ale, nie widzę dostępności na internecie, może jakiś dystrybutor
  25. Na bazie żywicy syntetycznej, wilckens jest mówisz że lepiej polireutan kupić ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v