Bartekj1994
Members-
Postów
1066 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Bartekj1994
-
-
- ciagnik rolniczy
- traktor
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
-
Tak. Bedę chował dla Agri. Oni mają polskiego prosiaka także wspieramy polskiego świniaka. O tuczu dużo osób słyszało i na tym się ich wiedza kończy. Wszystkiego trzeba spróbować. W moich stronach dużo osób trzyma trzodę dla Agri i nie narzekają. Przed decyzją budowy zasięgnąłem kilka porad od hodowców. Opłacalność zawsze jest tylko raz większa raz mniejsza
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
- 4 komentarze
-
- ciagnik rolniczy
- traktor
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Kolego Jak ty to liczysz że tracisz 200 zł na sztuce??? Ja kupiłem prosiaki w wadze 20 kg zjadły mi około 250 kg paszy gotowej. Prosiak kosztował mnie 150 zł sztuka i 100kg paszy kosztuje 100 zł. Podsumowując 250zł +150 = 400 zł + woda bo słomy nie liczę bo za to mam obornik. Za świniaka dadzą mi po 3.8 + vat. 120 -3%= 116kg 116*3.8=440 +7% =471 No to jeszcze mi zostaje 70 zł na sztuce. Jak odliczę nawet te 5 zł na leki i 5 zł na wodę to i tak 60 jestem do przodu.
-
- 4 komentarze
-
- ciagnik rolniczy
- traktor
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Co do protestów to uważam że Potrzebni są tacy ludzie jak Izdebski. Bo dzieki niemu rolnicy po raz pierwszy od wielu wielu lat potrafią się zjednoczyć i pomimo kosztów dojazdu od Warszawy i ogromnego ryzyka potrafią coś razem zrobić. Bo do tej pory siedzieliśmy tylko w domach i narzekaliśmy. Owszem Rolnicy pojechali ciągnikami za 300 tyś i ponad ale do cholery mamy 21 wiek i tak wszystko poszło do przodu że nie wrócą czasy Ursusów i koni. Rozejrzyjcie się w miastach jakimi samochodami jeżdżą ludzie albo jakie rzeczy kupują w sklepach. Nie jednego rolnika nie stać na kiełbasę za 20zł bo ma kredyt na plecach a nie jedna pani z miasta taką kupuje. Owszem popieram to że w mieście też lekko nie jest bo umowy śmieciowe i najniższa krajowa ale czy taki Kowalski chciałbym doglądać świniaka produkować mu paszę martwić się o leki wywalać od niego obornik i po 3 czy 4 miesiącach chowania oddać go za darmo po 3,5 i jeszcze dołożyć 50 czy 100 zł za to że ktoś go zabrał??? Rząd cały czas każe nam zaciskać pasa tylko do jakiego momentu?? W miastach ludzie mają pewne wydatki i mogą odłożyć a co na wsi??? Sami posiadamy 2 ciągniki i co z tego... sam wiem ile czasami jest wyrzeczeń i ile kręcenia żeby na ratę wystarczyło...
-
-
Kupuje byczki. Tak to Rumuny. Od zawsze stosuje u siebie koncentrat Sanbull może nie należy do najtańszych ale jakoś tak przekonałem się do niego i byczki jak widać nie tak źle na nim rosną. Często kupuje też witaminy w innych wiaderkach itp. Od pół roku zacząłem dawać bykom kredę pastewną i zauważyłem różnicę. Bydła to mało bo tylko 34 sztuki i 60 świnek. W na wiosnę dojedzie jeszcze 25 byczków i obsada świn zwiekszy się do 700
