Skocz do zawartości

Pavlo4011

Members
  • Postów

    50
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

629 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Pavlo4011

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

0

Reputacja

  1. Witajcie,mam taki problem otóż po zmianie głowic 3 i 4 na regenerowane silnik zaczął wywołać olej przez wydech.Dodam że na starych glowicach tego nie było i nie wierzę że nagle wtryski zaczęły lać. Silnik odpala normalnie nie kopci.
  2. Pavlo4011

    Obciążniki

    Witam,mam pytanie odnośnie obciążników tylnych kół. Mam założone po 3 szt na stronę czyli komplet i tak się zastanawiam czy jest to mi potrzebne i czy nie wpłynie negatywnie np na opony ,łożyska itd. Dodam że moja 40stka nie pracuje w polu ,obrabia jedynie ogród i pare rządków ziemniaków ,w sumie 30 arów . Przyczep też nie ciągam, w tym roku przyciągłem dwie przyczepy drzewa i to wszystko. W tym roku zrobiłem ogólnie 10 mtg. Wykonuje nią więcej prac porządkowo-gospodarczych np wykorzystując podnośnik. Co sądzicie mają sens te obciążniki ???
  3. Może któreś koło się poluzowalo i pokrywę pokiereszowalo,patrzyłeś do rozrządu?
  4. Wszystko złożone i dzisiaj przejażdżka, silnik zimny pali od szczała,wcześniej musiałem chwilę zakręcić, przestał kopcić i chodzi jak zegarek :-)
  5. Witam ponownie. Przyczyną kopcenia mojego silnika było obluzowane koło pośrednie rozrządu, a co za tym idzie przedstawiony rozrząd.Dokładnie to oś na której obraca się koło obrucila się w bloku i obluzowane wibijało coraz większy otwór w bloku. Był także wybity klin koła wałka rozrządu przez co koło miało duży luz promieniowy. Oś koła pośredniego już jest dorobienia nowa oraz wyprasowane nowe łożyska. Założyłem także nowy klin na koło walka rozrządu i luz znikł. Pozostaje tylko pozostawiać rozrząd i poskładać wszystko do kupy.
  6. Czyli bez demontażu panewek nie da radę ocenić?
  7. Jak sprawdzić i ocenić stan wału i panewek? Mam miskę na dole i chciałbym mu się przyjrzeć
  8. Tak znalazłem, ale mi chodzi o zwiększenie ciśnienia oleju a nie zmniejszenie.
  9. Witam, mam pytanie czy po zmianie bąka na filtr pp powinienem jakoś przestawić zawór pompy oleju?
  10. No właśnie też mnie to dziwi może przed zmianą głowic było jeszcze słabsze.
  11. W sobotę wziąłem się za głowice i po zdjęciu okazało się że zawory jak i gniazda były mocno wyklepane stąd to klepanie :wacko: teraz są założone eleganckie głowice z nowymi dotartymi zaworami niestety tylko na 1 i 2 cylindrze na pozostałych są stare i chodzą zdecydowanie głośniej niż te. Na pierwszym cylindrze tłok z oznaczeniem B i po ustawieniu go w górnym położeniu minimalny luz na boki natomiast na drugim troszkę gorzej tłok z oznaczeniem A i znacznie większy luz na boki ,około 1 mm.Dziś dokonałem pomiaru kompresji i wygląda to następująco: 1 - 24 2 - 24 3 - 27 4 - 25 Co o tym sądzicie???
  12. Podejdę do sąsiada i podpatrzę .Dzięki za pomoc
  13. Mogłoby się zgadzać ,spójrz na fotke powyżej , oznaczenie farbą jest 15 -20 mm poniżej znaków nabitych na kole zamachowym.
  14. No zmierzyłem ,wyszło 80 mm dzieląc przez 5 ( dlaczego 5 ???) daje nam 16 i co mam odznaczyć gdzie???
  15. seweryn20 przybliżysz temat???
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v