Dzięki kolego za informacje. Pług zakupiłem i w przyszłym tygodniu zostanie przywieziony z Holandii. Ma tylko jeden mankament, nie ma koła podporowego. Możecie mi doradzić czy bez tego koła da się orać? Ewentualnie jakieś namiary gdzie takie koło można kupić.
Pozdrawiam
MF 699 sześć cylindrów bez turbo 100 KM
MF 698 cztery cylindry z turbo 90 KM
MF 690 cztery cylindry bez turbo 80 KM
MF 675 cztery cylindry bez turbo 75 KM
Ciągniki z serii 600 bardzo proste i niezawodne, Ja posiadam MF 590 to jest poprzednia wersja i w tym roku zakupiłem MF 390 jest to następna wersja serii 600. Ciągniki bardzo oszczędne. Jeżeli szukasz szóstki bez turbo to proponuje MF 399 te z rocznika po 1991 posiadają rewers.
Witam,
Zamierzam kupić pług 3 skibowy Kverneland LD 120. Posiadam ciągnik MF 390 80km z przednim napędem i nie wiem czy sobie da radę. Prosze o wasze opinie.
Koszt rejestracji ciągnika sprowadzonego z Holandi:
120zł wydział komunikacji
65zł przegląd
62 zł ubezpieczenie
30 zł tłumaczenie faktury
Ja miałem akurat fakturę zakupu. W Holandi nie rejestruje się ciągników więc ciągnik bez dowodu rejestracyjnego.
Witam,
Zastanawiam się nad kupnem brony wirowej. Posiadam ciągnik mf 390 80 km z przednim napędem. Mam na uwadze bronę wirową RAU 3 m z pełnym wałkiem z tyłu. Klasa ziemi 3 i 4, czy mój ciągnik poradzi sobie z taką broną oczywiście bez siewnika?
Chyba tak, to może być przycisk od mechanizmu różnicowego. Tylko gdy go wcisnę to nie zapala mi się żadna kontrolka informująca o załączeniu mechanizmu różnicowego, to jest normalne?
Mój MF jest z 1992 i ma dwie dźwignie. Na razie wszystko działa prawidłowo. Mam też starszą wersję tych ciągników mf 590 i w nim też się cały czas kręcił WOM i musiałem zrobić sprzęgiełko a dokładniej wymienić tarczki o sprzęgiełka od WOM.