Skocz do zawartości

MateuszTeam

Members
  • Postów

    129
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MateuszTeam

  1. Rozumiem ze mowisz o tych 3 srubach, tylko jezeli dobrze rozumiem to przez dokrecanie bede zwiekszal obroty a przez odkrecanie zmniejszal ?
  2. No mnie tez się tak wydaje, pozniej sa sita jedne 12 i drugie 6, ale co to bedzie 12-8, pozniej 6 i 4 to nie wirem i co znaczą te S/SKI, AY, Y I gdzie się te obroty reguluje 🤔
  3. Proszę bardzo prawa strona Aaa mam, znalazlem te ustawienia, tylko tlumaczylem i nie do konca kazda rubryke z tabeli rozumiem, gdyby ktos mogl jakos to uproscic bylbym wdzieczny
  4. dzieki wielkie, ale tutaj jest tylko 22 strony Michał88 za chwile zrobie zdjecia i wrzuce !
  5. Wielkie dzieki wszystkim, możliwe ze przyczyna jest zbyt mala szczelina bo zdaza sie ze ziarno jest zgniecione, do tego klosy sa bardzo dobrze wymłócone moze nawet az za bardzo.. Słoma ktora jest na tym podsiewaczu jest bardzo malo 5-10cm nawet bym to nazwał sieczką.. A jaka powinna być ta szczelina do pszenicy i do owsa, bo z boku mam taki wziernik i moge zobaczyc jak ustawiam dzwignią odleglosc cepów od klepiska. Ale nie mam mozliwosci ustawienia obrotów tylko samą odleglosc, przynajmniej my nie znalezlismy zadnej dzwigni od tego. Gdyby ktos mial jeszcze cos do dodania walić smialo.
  6. Witam, jestem posiadaczem kombajnu Sampo Rosenlew 360 i mialem problemy podczas koszenia pszenicy. A mianowicie trzy razy zabiło mi podsiewacz, raz z góry jak jechalem a 2 razy praktycznie na równym jak na stole, a wiec wytrząsacze były czyste, sita również byly czyste zabite było przed sitami w strone przodu kombajnu czyli podsiewacz jezeli dobrze rozumiem, był on zabity drobną słomą. Tłumaczylismy sobie ze to sloma wraca z wytrzasaczy i jest to wina "wrodzona" tego kombajnu, ale teraz sie tak zastanawiamy czy czasem to nie jest jakis nasz błąd zlych ustawień czy coś w tym stylu.. Miał ktoś taki problem albo cos wie na ten temat? Z góry dziekuje !
  7. Witam. Czy dobrze poskładam pompke w c-360 ? Kolejność na zdjeciach.. Tylko podpowiedzcie w którą stroną mają być gumki i te inne elementy??
  8. A Welger ap 12? w ogłoszeniu nie ma o niej mowy ale pomyślałem że zapytam. Sprawna w 100%, Woj. Podkarpackie 60km od Rzeszowa .
  9. Witam. Mam pytaniem, czy jak będe pryskał pszenice ozimą, pszenicę jarą i owies na chwasty to mogę dodać do roztworu siarczanu magnezu, żeby nie jechać po 2 razy ? Bede pryskał środkiem Gold 450 EC.
  10. dobra narazie dzieki dzisiaj mamy pojechac do znajomego co kiedys pracował w skr jako mechanik, moze on cos powie nam wiecej.. ale jeszcze jedna opcja nam została z tymi dziurkami, jak to nie pomoże to bedziemy pewnie wydzierać wał bo innej opcji nie widzimy.
  11. właśnie ze w instrukcji jest to słabo opisane, wolał bym ze ktoś mi opisał jak ma byc ustawione, bo na tulejce sa 2 otwory i na tym bolczyku 3 i nie wiadomo, a wczesniej chyba byl ten bolczyk na równo z tulejką to na niskich nic nie bylo na na wysokich zaledwie 2 i na niskich obrotach swiecila sie kontralka oleju, i ojciec uwazal ze troche malo oleju idzie na klawiature.
  12. dzieki, ale teraz jest inny motyw.. obok smoka jest taka tulejka z 2 dziurami i do srodka wchodzi taki bolczyk z 3 dziurami ktore zabezpiecza zawleczka to jest chyba zawór przelewowy, wczoraj ojciec zmienil napiecie tez sprezyny czyli przestawil na dziurach to cisnienie sie zwiekszylo ale nie wie jakie bylo na wysokich obrotach a dzisiaj zas pojezdzilismy troche i zauwazylismy ze na bardzo niskich obrotach cisnienie jest praktycznie 0 zaś na wysokich zamyka zegar czyli bedzie wieksze jak 10 barów... co moze byc tego przyczyną??
  13. Witam. Mam problem z c-360. Zrobiliśmy my mu mały remont, nowe głowice, planowanie, uszczelki olej itp. Ale problem polega na tym ze na niskich obrotach swieci sie kontrolka zaniku cisnienia oleju, przy dodaniu gazu gasnie. Dlatego wzielismy kupili i zalozyli zegar cisnienia olejui na malych obrotach nic nie pokazuje natomiast na wysokich pokazuje cos 2atm. Nie chce mi sie wierzyc ze wogóle cisnienia by nie bylo, a i jeszcze ruszalismy w misce obok smoka tą rurke z zawleczką co ma 3 dziury, i nie jestesmy pewni czy dobrze ją załozylismy. Wiec moje pytanie co moze byc przyczyną, moze jakis zawór sie zawiesił czy cos z filtrami? Dodam ze c 360 to nowy nabytek za grosze bo byl rozmarzniety, i mowie odrazu ze blok jest caly, tylko ojcu nie podobalo sie gdy byly pokrywy zaworów sciagniete ze malo oleju podaje na góre wiec czy to moze byc przyczyną czy cos innego, prosze o pomoc. Z góry dzieki ! przepraszam nie w tej kategorii !
  14. Witam. Mam problem z c-360. Zrobiliśmy my mu mały remont, nowe głowice, planowanie, uszczelki olej itp. Ale problem polega na tym ze na niskich obrotach swieci sie kontrolka zaniku cisnienia oleju, przy dodaniu gazu gasnie. Dlatego wzielismy kupili i zalozyli zegar cisnienia olejui na malych obrotach nic nie pokazuje natomiast na wysokich pokazuje cos 2atm. Nie chce mi sie wierzyc ze wogóle cisnienia by nie bylo, a i jeszcze ruszalismy w misce obok smoka tą rurke z zawleczką co ma 3 dziury, i nie jestesmy pewni czy dobrze ją załozylismy. Wiec moje pytanie co moze byc przyczyną, moze jakis zawór sie zawiesił czy cos z filtrami? Dodam ze c 360 to nowy nabytek za grosze bo byl rozmarzniety, i mowie odrazu ze blok jest caly, tylko ojcu nie podobalo sie gdy byly pokrywy zaworów sciagniete ze malo oleju podaje na góre wiec czy to moze byc przyczyną czy cos innego, prosze o pomoc. Z góry dzieki !
  15. Chciałbym odświeżyć temat.. Czy mógłby ktoś podać gdzie znajdowały się numery nadwozia w 4011, 355, 360 ? Bo byliśmy oglądać c-360, i szukaliśmy numerów nawdozia, te co są na tabliczce to się zgadzają ale nie mogliśmy znaleźć na korpusie, ciągnik ma kabine otwieraną na jedną strone, to może ona zasłaniać? Bo byliśmy sie pytać znajomego co podbija przeglądy i mowił ze w c 360 były bite w kilku miejscach. Zdjęcia mile widziane.
  16. a czym spawałes iglice ? gazowo czy migomat? bo zwykla spawarka chyba nie..
  17. to nic nie da ale cos wykombinuje ;]
  18. kurde u mnie nie da sie tak licznika podłączyć, bo w drugą strone musze obracać zeby naliczał..
  19. a wiec tak do zerowania, to chyba musisz czym złapac w tej niby tulejce i obracać.. a co do nozy u mnie obydwa sa tak samo jak na 2 zdjeciu w dół
  20. wielkie dzięki, a co do zerowania, to moj jest nowy o ma pokretło z lewej strony
  21. ok dzieki ;] fajnie jak bys dodał ;]
  22. ok, tylko do czego jest ta sprezynka przyczepiona chyba w srodku..
  23. Ma ktos moze licznik kostek w welger ap 12 ?? jak tak to prosilbym zdjecie jak jest przymocowany bo kupilem licznik uniwersalny, bo u mnie jest taki slad jak na zdjeciu nizej byc moze poprzedni wlasciciel mial tutaj licznik.
  24. wielkie dzieki, ja tak przypuszczalem ale jakos nie chcialem sobie uwierzyc ze to wina tego.. a bylem patrzec to zauwazylem ze blaszki ma juz zeszlifowane przed sezonem to robilem widocznie ;] zostaly teraz iglice, ciezko tam bedzie ale damy rade ;p wielkie dzieki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v