mrursusc330

Members
 • Ilość treści

  1347
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez mrursusc330

 1. Witam, mam pytanie odnośnie grochu. Pierwszy raz zasiałem tą, że roślinę. Jak widać na załączonym obrazku(siew 10 kwiecień, odchwaszczone doglebowo). Chciałem zapytać praktyków o dalszą ochronę:W jakich fazach należy wykonywac zabieg na robaka, moze jakies odżywki? Coś tam czytałem na ten temat, ale najlepiej bym chciał usłyszeć rady praktyków. Z góry dzięki za odp
 2. mrursusc330

  Ursus 5714

  Własnie muszę zmienić tą swiecę płomieniową bo nie działa,moze wtedy będzie okej przy odpalaniu w zimne dni
 3. Siła kiełkowania wyszła mi 85%, materiał siewny nie był z centrali,nawet go nie czyściłem,po prostu posiałem i tyle. Pszenica rok temu była pryskana mustangiem i bałem się,że w ogóle nie wzejdzie przez to ten groch,temu tak trochę na odczepnego go posiałem, ale moze coś tam nakoszę bo póki co ładnie rośnie. Odchwaszczane było doglebowo bezpośrednio po siewie. Srodki jakie stosowałem:Soilon, Sharpen 400SC,Amstaf 800 ec i Boa pro 480 ec. Następny zabieg będzie na robaka w czasie kwitnienia i jak będzie ładny to jakieś odżywki dam i tyle.
 4. mrursusc330

  Ursus 5714

  Jakichś większych awarii nie było,odpukać,w miarę dobry egzemplarz mi się trafił. Jedynym minusem to jest odpalanie w niskich temperaturach,jak jest tak -3 to już zaczyna mieć problemy. Rocznik 2006.
 5. mrursusc330

  Ursus 5714

  Po ciężkich błotnych przeprawach tej wiosny przyszedł czas na mycie. Ciągnik wyszorowany w srodku i na zewnątrz, teraz ma wolne do sierpnia;)
 6. mrursusc330

  Groch Batuta

  Siew 10.04, 300 kg/ha,przedsiewnie 150 kg/ha tarnogram,przedplon pszenica ozima. Mam wrazenie,ze odmiana Salamanka (poprzednie foto) lepiej rośnie.
 7. mrursusc330

  Groch Salamanka

  Siew 10.04, 300 kg/ha,przedsiewnie 150 kg/ha tarnogram, przedplon pszenica ozima.
 8. Mocznik, siarczan i Florovit w pszenicy i przenżycie. Na razie wilgoci starcza, pomimo wysokich temperatur. Pomału trzeba szykować się do T2;)
 9. Tadeus😄 Po t1+r1 i dość ostrych przymrozkach. W probusie mam wszystkie z mozliwych chorób a tadzik luks się trzyma
 10. Probusa sieję 2 sezon, w tamtym sezonie było analogicznie,pod koniec kwietnia zółte końcówki zaczęły się robic, grzybówka była zrobiona i się poprawił,ale coś własnie nie pasuje dla tej odmiany na lepszej ziemi.
 11. Tam po lewej stronie Probus posiany to chyba cos mu ziemia ciężka nie odpowiada i temu ostatnio końcówki zółte się zrobiły,Tadeus normalnie ciemny,ładny.Jest też druga opcja po sąsiedzku ostatnio Glifosatem było pryskane w duzy wiatr Nie mam doświadczenia,dopiero pierwszy rok posiałem tą odmianę,ale z tego co koledzy piszą tu na forum to odmiana na dobre stanowiska.
 12. T1+R1 w przenzycie Tadeus. Siew 20.09, 170 kg/ha.
 13. Tak jest,przedwschodowo. Poszedł Soilon, Boa pro, Sharpen i Amstaf.
 14. Dawno już nie było trzydziestki w roli głownej;) Doglebowy oprysk grochu od chwastów.
 15. Pierwszy siew grochu tym siewnikiem, normę trzyma. Po 2 latach użytkowania jak najbardziej na plus.
 16. Uprawa pod siew Grochu, odmiana Batuta. Rzepaku nie zasiałem,wiec czyms trzeba zmianować;) Trochę pózno jak na groch,ale dość duzo padało na tym naszym Podlasiu ostatnimi czasy.
 17. mrursusc330

  Przenżyto Tadeus

  40 zł/ha Przy okazji t2 coś tam prysnę jeszcze 😄 Dziękuję i Nawzajem Adamie😁
 18. mrursusc330

  Przenżyto Tadeus

  Jezeli chodzi o ten plonvit opty to jak najbardziej, parę złoty kosztuje,ale warto zastosować. Tak 2 razy w sezonie najlepiej zastosować.
 19. mrursusc330

  Przenżyto Tadeus

  Pierwsze odżywki w oziminach. Na pierwszy strzał poszedł mocznik,siarczan i plonvit opty;) Na zdjęciu król Tadeus.
 20. Na bardziej przepuszczalnych glebach moze i tak,ale gdzie bardziej zwięzłe to wody full, przynajmniej na naszym Podlasiu, nie wiem jak reszta kraju.
 21. Na tą pszenicę co na zdjęciu z późnego siewu poszło 250 kg Intense 30-15 a na resztę z wczesnego siewu 200 kg. Gmina Orla
 22. Przymrozkowy siew azotu. Pomimo -7 stopni przy gruncie, nie obyło się bez drobnych wpadek;) Wody na ten moment jest pod dostatkiem.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj