No ja też tak myślałem że więcej niż 2 to nie da rady ale ja myślałem żeby stosować też ziemniaki w diecie co wy o tym myślicie i od jakiego wieku zadawać a co do łąki to mam 25 używanej (kośnej)i reszta to nienadają się do koszenia łąki bo są dorny dziury itp zniszczona przez dziki jednym słowem do wypasu
Mam pytanie odnośnie żywienia jałówek.dzisiaj odwiedził mnie wujek i powiedział żebym zlikwidował hodowle kóz i kupił sobie 4 jałówki bo na pewno na tym wyjdę lepiej niż na tym mleku i że zjedzą na pewno mniej od kóz.Bo mam 70 ar nieużywanych łąk i wypasam na nich 6 kóz a mleko nie schodzi najlepiej i chciałbym zamiast byków mieć spokojniejsze jałóweczki ponieważ jestem młodym hodowcą ;)I oto moje pytanie czy faktycznie 4 jałówki zjedzą mniej niż 6 kóz co dajecie im jeść ile jakie przyrosty i cena w skupie.jeśli jest gdzieś o tym temat to przepraszam ale nie mogłem znaleźć z góry dzięki za odpowiedz i wyrozumiałość za głupie pytania.
dodam jeszcze że mam 4 ha ale nie wchodzą w grę kiszonki zielonki itp bo mamy świnie ale słoma i ziarno mam mogę używać i dokupywać ziemniaki odpadowe