Do mnie Morawica przyjechała 4dni temu. Czeka pod foliami. Poszedl jeden wozek na probe to ostro się kurzyło. Widać było że suche. Podobno prosto z młynka ale kto to wie czy prawda. Na pewno suche. Konsystencja to taka mąka z drobinkami żwiru. Wydaje sie dobrze zmielone.
Panowie wracając do tematu glifosatu mam w planie dać 4l randapu na h. Tylko czy przy tych upałach zadziala srodek? Pryskac poznym wieczorem? Czy czekac na jakąs zmiane pogody?
Panowie które wapno lepsze Bukowa Morawica Radkowit standard? Chodzi o odkawaszenie. Ostatnie wapnowanie 15 lat temu. Gospofarstwo przejęte po ojcu. Z tych kopalni mam ofertę od przewoznika.
Dzieki kolego. Też się zdziwiłem. Polecił mi to znajomy dostawca i nic o tym nie mówił. Planuje dac 0.3 na pierwsze kolanko. Odmiana Trapero nawozenie 130N. Wystarczy?
Witam. Mam na skracanie z poprzedniego roku Moxa 250 ale na etykiecie coś czytałem że po zastosowaniu ziarna nie można stosować do siewu. Prawda to? Pierwszy raz stosuje ten środek.
Witam. Mam na polu sporo bodziszka drobnego. Ostatnio pryskałem Lancetem i byłem zadowolony ale w etykiecie Lancetu nie ma bodziszka. Może Huzar? Tylko czy nie przepusci miotły? Czy Lancet dać i sobie poradzi?
Witam. Mam na polu sporo bodziszka drobnego. Ostatnio pryskałem Lancetem i byłem zadowolony ale w etykiecie Lancetu nie ma bodziszka. Może Huzar? Tylko czy nie przepusci miotły? Czy Lancet dać i sobie poradzi?
Też się zastanawiam nad awokado na przyszly siew na 5 i 4 kl. Miał ktoś już tą odmiane ? Borwo miałem wczesniej. Piekne kłosy ale na 5 kl nie bardzo sypało.
Czy przy takiej suszy jak opryskam Tilt turbo to nic się nie stanie w sensie nie zaszkodzi? na deszcz się nie zanosi. . . Planuje na piątek a temp odpowiednia.
Panowie pierwsza dawka N wysiana 09.03. Ilosc 250/ha saletrosan. Na druga mam 125 saletry. Sypac juz czy czekac jeszcze ? W sobote niby ma padac. Trzeciej dawki nie przewiduje.
Skracac przy takich temperaturach w nocy ? Zapowiadaja kolo 0 a dzisiaj nawet przymrozek. Na etykiecie pisze temp 10° minimum. Ale na taka w nocy to dlugo sie nie zapowiada
OZapowiadaja na noc przez kilka dni temperature koło 1°C. Mozna robic skracanie stabilanem i do tego odzywki i siarczan czy czekac ? Termin optymalny pierwsze kolanko
Dzisiaj zrobiłem zabieg Lancetem. Nastepny zabieg planuje : Dr green, siarczan mag siedmiowodny i 1,5l stabilanu. Czy musze odczekac jakis czas miedzy tymi dwoma zabiegami ? Czy moge leciec w tym samym tygodniu ?
Witam. Planuje wysiać 100kg czystego N w dwóch dawkach. Czy przy takiej ilości jest trzeba skracać ? Jeśli tak to czy 2l stabilanu na pierwsze kolanko załatwi sprawę? Gleba IV i V.