Skocz do zawartości

dociekliwa

Members
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O dociekliwa

 • Ranga
  Nowicjusz

Profile Information

 • Płeć
  Kobieta
 1. Pszenica Ozima i jara

  u mnie pszenica Arkadia - nasiona z centrali-tylko 86% siła kiełkowania
 2. Zabiegi fungicydowe

  Promocja w BASF (na stronie internetowej trzeba się zalogować).W Procamie  Capalo można kupić w cenie brutto ok.1040 zł.za 10l.
 3. Zabiegi fungicydowe

  Jaki macie pomysł na skracanie pszenicy ozimej,która w tym roku jest bardzo nierówna.W moich stronach pszenice ozime,albo wymarzły zupełnie,albo częściowo.W wielu miejscach z tych przemarzniętych,coś zaczyna odbijać i pojawia się kolejny problem jak jechać z antywylegaczem,czy mieszanina CCC+Modus,czy lepiej sam Modus?Może ktoś,coś podpowie?
 4. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  w jaki sposób wyliczyć powierzchnię magazynu do przechowywania płodów rolnych(mam tylko ziemię,bez hodowli)?
 5. Rzepak i nawożenie [połączone]

  U nas w tym roku Sultan przepuścił chaber,podpowiedzcie jakim najłagodniejszym dla rzepaku środkiem można go wyeliminować.
 6. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Podpowiedzcie mi jakie dokumenty będą potrzebne do złożenia wniosku o dofinansowanie budowy magazynu na zboże.
 7. Zabiegi fungicydowe

  Ja w ubiegłym roku łączyłam Yaravita zboże z Adexar Plus i jeszcze Modus,efekt bardzo dobry.
 8. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Podajcie stronę na której mogę sprawdzić ile przysługuje punktów za poszczególne maszyny.
 9. Zabiegi fungicydowe

  thug jak sądzisz,co będzie lepsze na T2 w ozimej Adexar Plus 1,3l,czy Adexar Plus 1l+0,5l Tebukonazol.Na T3 Fandango 0,5+Tebukonazol 0,5?
 10. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Na Mazowszu na polach rzepaku jest żółto,suche liście można zgarniać ręką bez żadnego oporu,pszenice siane w optymalnym terminie-żółte,jeśli uważacie,że to objaw paniki,to nie mamy o czym rozmawiać.Pszenica wyrwana do sprawdzeniu jej stanu przezimowania-z czterech rozkrzewień odbija jedno,albo wcale,no to chyba nie ma powodów do zadowolenia.
 11. Zabiegi fungicydowe

  Losktos,jak sądzisz,co będzie lepsze na T1 w pszenicy ozimej po rzepaku Capalo 1,25+Prochloraz 0,6,czy Capalo 1,5                                                                              a ochrona jarej T1 Capalo 1l+Prochloraz 0,5 T2 Fandango 0,5+Tebukonazol 0,5 ,pszenica po kukurydzy?                                                                                                Dodam jeszcze,że na Mazowszu pszenice siane w optymalnym terminie z dnia na dzień giną w oczach.Jeszcze tydzień temu na polach było zielono-teraz jest żółto.                                                                       
 12. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Czytam te Wasze posty i oczom nie wierzę.Myślicie już o podsiewaniu rzepaków,a ja zastanawiam się nad tym czym go się będzie przesiewać.Na Mazowszu rzepaki,to katastrofa,małe siane po terminie zmarzły,a te,co zostały , siane w optymalnym terminie,to katastrofa.
 13. Zabiegi fungicydowe

  wiem,że trochę nie na temat,ale mam pytanie do Losktosa,a mianowicie jak sądzisz w jakiej fazie pszenicy najlepiej zastosować drugi zabieg antywylegaczem(Modus),czy na wychodzący liść flagowy,czy na w pełni rozwinięty ,łącząc z zabiegiem fungicydowym i nawożeniem mikroelementami?
×