Skocz do zawartości

Amazone ZA-U 1801



Nowy nabytek do remontu ale niebawem efekt końcowy będzie zadowalający :P


Rekomendowane komentarze

3 godziny temu, Tomek90 napisał:

A co tu remontować? Teraz jest ok, po remoncie będzie gorzej. 

Łożysko na ośce od mieszadła rozsypane i tuleje prowadzące wydarło do dołu a poza tym do czyszczenia i malowania wszystko mimo że i tak nie jest źle i ładnie siał ale lepiej zrobić. Dla czego po remoncie ma być gorzej??

17 godzin temu, radekz200 napisał:

Ile taki?

W granicach 5k idzie spokojnie dostać.

1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

skąd go przywiozłeś?

Od handlarza z okolic Radzynia.

W dniu 4.01.2022 o 17:23, 18bamber napisał(a):

serio gorzej?? 

Tak gorzej. Co z tego, że wygląda jak takiego malowania jak fabryka w latach 90-tych w życiu nie zrobisz i za chwilę już wyglądać nie będzie... Malować z nudów to sobie można polskie złomy, czy zachodnie z czasów ekologicznej farby.

No i tak super pomalowałeś, że sprzedałeś - to mówisz wszystko.

Nie zdziwił bym się jakby rozsiewacze malowali inaczej niż resztę, ale generalnie rzecz biorąc to nie obchodzi mnie szczególnie jak malują (a raczej malowali, zanim weszła ,,ekologia"), tylko ile to wytrzymuje. Stare rozsiewacze Amazone i inne zachodnie bronią się same. Aczkolwiek fakt, że u mnie na ZAU też są zacieki. jednak te zacieki lepiej zabezpieczają niż idealnie położona farba na nowych maszynach.

No na pewno oni to wtedy wiedzieli jak to ma być zrobione, ale tak ogólnie z mojego doświadczenia malowanie 1 grubej warstwy, czy zanurzeniowe to nic dobrego. No chyba, że dawali kilka cienkich, ale tak się da zanurzeniowo?

A inna sprawa, że te stare rozsiewacze to nawet jak farba zejdzie to nadal tak bardzo nie rdzewieją. Oczywiście robią się rude, ale to nie jest przeżarte na amen jak to ma miejsce w współczesnych. Nie wiem, czy stal inna, czy odpowiednio przygotowana.

No więc, żeby było dobrze to trzeba poświęcić masę czasu i pieniędzy. Dlatego jestem zdania, że tych starych puki są dobre to lepiej nie ruszać.

A nie lepiej było dać od razu na ocynk ogniowy i nie malować wcale? Tak chyba pierwsze bąki robili to chociaż coś porządne było. W sumie to one miały chyba nawet regulację miejsca padania na tarczę, ale wątpię by większość użytkowników umiała to ustawić...

17 godzin temu, Strongman napisał(a):

Jest filmik na yotube jak zanurzają.

4,15 minuta

Faktycznie i nawet na kilka warstw. Pytanie czy 2009 to jeszcze te dobre były, czy już te ekologiczne.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v