Skocz do zawartości

Żniwa kukurydziane



Rekord życiowy pobity
18t/ha31%

  • Like 4
  • Thanks 1



Rekomendowane komentarze

46 minut temu, przemek111447 napisał:

ph 6.5 klasa od 3b do 4 a z przewaga 4a .100 kg soli,,150kg polidap,300l rsm32 i 3 x mikro dolistnie ,wapno ok 1 tony na resztki po qq ziarnowej co byla rok wczesniej,obsada 80 tys/ha

Dzieki za informacje. RSM dawałeś przed siewem? Ja kiedys próbowałem w czasie 4-5 liścia dać przez węże ale i tak przypalenia się trafiały.

turtojs napisał:

czyli koszty produkcji do 2500 zł brutto na hektar, 11500 zł przychodu za ziarno plus dopłaty 1000 zł, to wychodzi koło 10 tys zł brutto na czysto, bajecznie można rzec, najmniej wymagający pracy uprawa a chyba najbardziej opłacalna w tym roku jeżeli chodzi o zboża

Myślę że koszt produkcji dużo wyższy.

1 godzinę temu, turtojs napisał:

czyli koszty produkcji do 2500 zł brutto na hektar, 11500 zł przychodu za ziarno plus dopłaty 1000 zł, to wychodzi koło 10 tys zł brutto na czysto, bajecznie można rzec, najmniej wymagający pracy uprawa a chyba najbardziej opłacalna w tym roku jeżeli chodzi o zboża

Kiedyś liczyłem koszt hektara kukurydzy to coś koło 4 tyś wychodziło, jak najmowac usługę do wszystkiego  

turtojs napisał:

czyli koszty produkcji do 2500 zł brutto na hektar, 11500 zł przychodu za ziarno plus dopłaty 1000 zł, to wychodzi koło 10 tys zł brutto na czysto, bajecznie można rzec, najmniej wymagający pracy uprawa a chyba najbardziej opłacalna w tym roku jeżeli chodzi o zboża

Nie ma tak się czym podniecać w tym roku wyjątkowo qq jest droga a potrafi sypac mniej niż 10 ton

6 godzin temu, przemek111447 napisał:

ph 6.5 klasa od 3b do 4 a z przewaga 4a .100 kg soli,,150kg polidap,300l rsm32 i 3 x mikro dolistnie ,wapno ok 1 tony na resztki po qq ziarnowej co byla rok wczesniej,obsada 80 tys/ha

Hmm,u mnie gleba 1-4a ,nawożenie wyższe,ph ok 7 i średnio 13 t zha.Na polach niektórych jak dobije do15 to jest miód

Edytowane przez witejus

policzmy przykład kolegi i jego nawożenia: 100 kg soli potasowej 140 zł 150 kg polidapu 270 zł 300 l rsm32 340 zł wapno tu można dać 100 zł jak sypkie i 300 zł jak granulat paliwo 300 zł ziarno 350 zł chwasty 250 zł odżywki niech będzie nawet 250 zł siew usługa 150 zł podatek gruntowy 150 zł koszenie 400 zł razem daje to 2700-2900 zł coś musiałem pominąć w ostatnich wyliczeniach cena sprzedaży 650 brutto razy 18 daje to 11700 plus dopłaty 1 tys czyli na czysto dalej koło 10 tys, ale tylko w przypadku kolegi i jego wydajności i tego pola później od tych 10 tys odejmujcie sobie na części do maszyn, kupno maszyn. reszta zostaje na życie


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v