Skocz do zawartości

John deere + Mobilna mieszalnia pasz



Nowa maszyna na gospodarstwie, wreszcie robienie paszy stało się przyjemne 😀 Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej o tej maszynie to zapraszam do oglądania https://youtu.be/XI01P1xfjEI



Rekomendowane komentarze

PRIMO napisał:

6 minut temu, Polo96 napisał:

koszt około 330tys netto. zapotrzebowanie na moc to minimum 160km, ale zdecydowanie lepiej to wygląda gdy jest ich 200

Koszt nie mały. 

Jaka jest wydajność w T/h?

5t/h


kendzior15 napisał:

będziesz robił usługi czy to tylko dla siebie?

Prawdopodobnie trochę się pobawie w usługi


JarekBazydlo napisał:

Jak tylko dla siebie to trochę droga maszyna...

Stacjonarna wyszła by drożej, więc czy ja wiem czy taka droga

4 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Za usługę biorą u nas po 60zł od tony za zmielenie, wymieszanie i wsypanie w baniak więc moim zdaniem ta zabawka jest dość droga. 

Czyli w godzinę mogę zarobić 180-200zl na czysto, czy to mało? 

3 godziny temu, lukaschels napisał:

60 zł usługa. Ale pytanie ile robi tej paszy. Jak idzie tona na tydzień to rzeczywiście ale kolega chyba ma z 1000 świń więc tona to w pół dnia jest zjedzona. Myślę że jak robi 30 ton paszy w miesiącu to maszyna zwróci w niecałe 4 lata

Miesięcznie robię sobie 120T paszy, jak do tego dorzucę drugie tyle na miesiąc na usługach to możliwe że i w rok się zwróci, a w dwa to już na pewno 

20 minut temu, Polo96 napisał:

Czyli w godzinę mogę zarobić 180-200zl na czysto, czy to mało? 

Miesięcznie robię sobie 120T paszy, jak do tego dorzucę drugie tyle na miesiąc na usługach to możliwe że i w rok się zwróci, a w dwa to już na pewno 

W 10 może się zwróci. Nie wiem jak wyliczyłes że w godzinę zarobisz prawie 200 zł na czysto. Jeśli zrobi nią 5 t/h to licząc 60 zł za tonę przychodu będzie 300 zł. Przy tej mocy i obciążeniu 15 litrów na godzinę pewnie spali. Doliczyć koszt dojazdu z 5 litrów. 20 litrów x 4 zł - 80 zł. Amortyzacja na mieszalnię pewnie koło 10 zł za tonę (maszyną traci wartość i elementy się zużywają,). Kolejne 50  zł . Amortyzacja ciągnika 80-100 zł godzina. Wychodzi 200-220 zł samych kosztów. 100 zł na czysto na godzinę czyli ,20 zł na tonie. Piszesz że będziesz robił u siebie 120 i tyłe samo na usługach. 240 t x 20 zł - 4800 zł miesięcznie. Razy 12 miesięcy 57600 zł. Więc wychodzi +/- 6 lat przy optymistyczniej wersji ze klienci będą blisko i nic się nie będzie z maszynami działo. Bo jeśli dojdą dalsze trasy to wtedy amortyzacja wzrośnie itd. nie policzyłem jeszcze pracownika. Więc w te 10 lat powinno się może zwrócić. 

Sprzęt fajny i wygodny ale moim zdaniem na wielkie gospodarstwa . Na małych szkoda pieniędzy

51 minut temu, ramzes10 napisał:

W 10 może się zwróci. Nie wiem jak wyliczyłes że w godzinę zarobisz prawie 200 zł na czysto. Jeśli zrobi nią 5 t/h to licząc 60 zł za tonę przychodu będzie 300 zł. Przy tej mocy i obciążeniu 15 litrów na godzinę pewnie spali. Doliczyć koszt dojazdu z 5 litrów. 20 litrów x 4 zł - 80 zł. Amortyzacja na mieszalnię pewnie koło 10 zł za tonę (maszyną traci wartość i elementy się zużywają,). Kolejne 50  zł . Amortyzacja ciągnika 80-100 zł godzina. Wychodzi 200-220 zł samych kosztów. 100 zł na czysto na godzinę czyli ,20 zł na tonie. Piszesz że będziesz robił u siebie 120 i tyłe samo na usługach. 240 t x 20 zł - 4800 zł miesięcznie. Razy 12 miesięcy 57600 zł. Więc wychodzi +/- 6 lat przy optymistyczniej wersji ze klienci będą blisko i nic się nie będzie z maszynami działo. Bo jeśli dojdą dalsze trasy to wtedy amortyzacja wzrośnie itd. nie policzyłem jeszcze pracownika. Więc w te 10 lat powinno się może zwrócić. 

Sprzęt fajny i wygodny ale moim zdaniem na wielkie gospodarstwa . Na małych szkoda pieniędzy

Skrupulatnie wyliczone, ale za dużo z realnym liczeniem to nie ma wspólnego ;)

1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Do tego doliczyć swój czas który też kosztuje. Teraz trzeba jeszcze tyle klientów żeby zrobić na usłudze te 120ton. I daj Boże żeby było bez żadnej awarii...

 

Jak na kolejna dopiero ta się spłaci jak dobrze pójdzie po 6-8latach.

 

To teraz kup 1500T gotowej paszy, która kosztuje minimum 100zl drożej od swojej i juz masz połowę wartości maszyny... 

Polo96 napisał:

  Jak na kolejna dopiero ta się spłaci jak dobrze pójdzie po 6-8latach.   To teraz kup 1500T gotowej paszy, która kosztuje minimum 100zl drożej od swojej i juz masz połowę wartości maszyny...

Ale czemu teraz piszesz o gotowej paszy? Jak mielisz swoje zboże tak samo za usługę mógłbyś zapłacić i zmielić swoje zboże. Taka maszyna musi pracować ładnych kilka lat na usługach żeby się zwróciła.


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v