Skocz do zawartości

Sipma Maja



Owijanie 2 pokosu. Dwie łąki udało sie skosić reszta musi poczekać az obeschnie
  • Like 1



Rekomendowane komentarze

Akurat ten wolny obrót jest najmniej denerwujący ze wszystkich wad tej owijarki. Stół który ustawia się do wyładunku potrafi samoczynnie się cofnąć i folia nie trafia w chwytak. To jest chyba najbardziej denerwujące bo trzeba często wychodzić i ręcznie folie zakładać. Stawiacz ustawiłem raz i już mi nie rwie belek. W ilu miejscach już jest popękana moja Maja to już nawet nie jestem w stanie policzyć. 

2 godziny temu, mx_racer napisał:

Widziałem kiedys na Twoim filmie na yt jak owijałes c360 i tego wolnego obrotu nie było. U mnie stół sie nie cofa i folia trafia zawsze chyba ze jakas bela nieforemna to sie zemknie. Popękana chyba tez nie jest. A na ile masz odkręcone te pokrętło?

Nie było wolnego obrotu, bo sterownik był uszkodzony. Zliczał obroty x2. Ale ogólnie to nawet fajnie się pracowało wtedy :D Nawet już nie pamiętam na ile jest ustawione, bo już dawno tego nie regulowałem, ale chyba coś pomiędzy 4 a 6. 

@danielhaker chyba 38 tys. Ze sterowaniem na linki 34 tys. Mchale z bocznym załadunkiem i sterowaniem na linki będzie sporo droższa 

 

W tym roku pomagało mi dwóch sąsiadów owijać bele. Jeden sipmą mają, a drugi pronarką z bocznym załadunkiem. Przebieg podobny. W sipmie spawana już rama, stawiacz, walce. W pronar nic nie spawane. Owinęli łącznie 245 beli. Pronar owinął 120szt, a sipma 125. Tyle że pronarka uwinęła się w 4h, a sipma potrzebowała 5,5h... Wszystko przez ten ostatni wolny obrót i zrywająca się folię.

4 godziny temu, Henius91 napisał:

Ale że dziury od stawiacza, czy od ścierniska trawy? 

Od stawiacza. Też już próbowałem na różne sposoby i niezależnie od wszystkiego dziura się pojawia raz na jakiś czas. Teraz szlag trafił 2-gie kółko boczne na stole, strasznie badziewnie zrobione swoją drogą. Za coś lepszego czyli Mchale trzeba dać ponad 50 netto z automatyką i bocznym załadunkiem.

Jeśli są pieniążki, ale nie ma w okolicy przyczep samo-zbierek i własnej dla siebie nie ma sensu kupować to najlepsza będzie prasoowijarka. Kolejny krok do oszczędności na czasie i paliwie. Gorzej jak ktoś ma oborę ściółkową i trzeba sporo słomy.

W instrukcji obsługi masz ustawianie czasów czynności, trzeba to indywidualnie ustawiać do ciągnika i wydajności pompy( zależy z jakimi obrotami pracujesz) kółka boczne to już w 3 majach robiłem, wada fabryczna- wystarczy delikatnie przetoczyć i nie ma problemu już. Zrywanie folii też miałem, trzeba dobrze ustawić dławik i sprawdź czy od słońca nie popękała guma na stawiaczu, ja troche gumę zeszlifowałem w tym miejscu i nie ma już problemu, nie ważne czy sucha czy mokra bela. Ostatni obrót jest na dławiku i dlatego taki wolny, można to szybko ogarnąć. Jak na polską konstrukcję uważam że to dobra owijarka

Dnia 3.07.2020 o 16:09, bronek napisał:

W tym roku pomagało mi dwóch sąsiadów owijać bele. Jeden sipmą mają, a drugi pronarką z bocznym załadunkiem. Przebieg podobny. W sipmie spawana już rama, stawiacz, walce. W pronar nic nie spawane. Owinęli łącznie 245 beli. Pronar owinął 120szt, a sipma 125. Tyle że pronarka uwinęła się w 4h, a sipma potrzebowała 5,5h... Wszystko przez ten ostatni wolny obrót i zrywająca się folię.

Tylko pytanie jakie belki owijała do tej pory Maja a jakie Pronar? Moja nie pękała jak owijałem belki po Sipmie, które ważyły nie więcej jak 500 kg. Teraz owija belki po 800 kg i więcej i widać całkiem nowe pęknięcia na stawiaczu. 

@Gramgro w jaki sposób ogarnąć ten wolny obrót? Jeśli obecnie miałbym kupować POLSKĄ owijarkę to też kupiłbym Sipmę, ale chyba Mirę na sterowaniu na linki. Jednak mimo wszystko jednak wolałbym dołożyć i kupić Mchale z bocznym załadunkiem i na linki 


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v