Skocz do zawartości

Obora & garaż



W tym roku lub 2020r dostawiamy wiate i przerabiamy garaż na kolejna obore.




Rekomendowane komentarze

Gość ozzborn

Opublikowano (edytowane)

18 minut temu, konteno napisał:

może sie nie znam i nie mam doświadczenia ale dlaczego do obliczeń przyjmujesz koszt zakupu ziarna a nie koszt wyprodukowania ? nie wnikałem , nie grzebalem czy nie szukałem ale wszystko zależy od tego ile swego ma swego  i ile dokupuje choć jak dla niektórych nie podał nawożenia to też pewne przeinwestowanie wychodzi 

tak czy siak wazne za ile mozesz to zboże sprzedac i miec kase od reki

Edytowane przez ozzborn

u nas w gospodarstwie dużo zboża sprzedajemy a bydlaką dajemy do jedzenia ziarno QQ kiszone w rękawie super towar 

z 1 ha ziarna jest min 10 t /ha  a bywa i do 16t/ha 

pszenżyta przeważnie mamy ok 5 t/ha średnio z gospodarstwa 

chyba każdy potrafi liczyć chodzi o to aby chodować jak najtaniej wtedy bilans całego gospodarstwa jest na plus a jeżeli sie to robi z głową nawet na duży plus 

wystarczy policzyć ile dałeś paszy całemu stadu , za ile poszło całe stado i podzielić to na sztuke ile średnio wyszło paszy a za ile byś ją mógł sprzedać, wielkiej filozofii nie ma. Gorzej tylko liczy się objętościową siano lub sianokiszonka bo każdej łąki nie przerobisz na pole i nie masz wtedy odzwierciedlenia w uzyskiwanym plonie

29 minut temu, Rolnik7343 napisał:

rozmawiam na poziomie ;) w 2018 no moich ziemiach jęczmienia, pszenicy i mieszanki średnio wyszło około 1t z hektara.. i co ? to jak bym strzedał to bym miał zysk ? nawet na przysłowiowe waciki by nie było

A to wybacz źle zrozumiałem wcześniejszy post. Czasem jest jedną tona z ha a czasem zdechnie bądź dozna kontuzji bydło.  Sprzedając zboże i opasy mamy większą dywersyfikację. Nie wkłada się wszystkich jajek do jednego koszyka. 

Partyzant85 napisał:

Mówiłeś też że pokażesz fakturę za byki. Gadaj sobie dalej o fakturach, małżeństwie, pałacach, czempionach i inne brednie - tu i tak 90 procent użytkowników wie że te twoje wypociny to można między bajki włożyć

O ten co wie o mnie więcej jak ja sam;) To do jakiej szkoły chodzę?;) hahaha... Ty nic ciekawego nie mówisz i nie dajesz temu forum tylko zasmiecasz wpisami o tym samym. Więc pozdrawiam i nie odpisuje Ci na bzdurne zaczepki

16 godzin temu, daron64 napisał:

Tak patrząc z boku, to wygląda jakby chłopak był tylko wykonawca tego, co każą zrobić rodzice. Przynajmniej brak odpowiedzi jakiejkolwiek jak przychodzi do podania liczb na to wskazuje. No i jeszcze moje ulubione - bydło od uja, wakacje w Europie, ale to tylko kwestia dobrej organizacji pracy.. 

Ty się Darek uja znasz;) przecież Ty bydła nie trzymasz

8 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Nie wymyslam. Przez kilka miesiecy koszt prawie jest zerowy jak sa na pastwisku.

Zerowy ?To jaki?

6 godzin temu, daron64 napisał:

Czyli ewidentnie nie zależy Ci na umiecie tych potyczek słownych. 

divide et impera


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v