Skocz do zawartości

Byk



podobno tylko 7 zl netto...



Rekomendowane komentarze

13 godzin temu, ozzborn napisał:

bydło to skarbonka, co wsadzisz to wezmiesz, o interesie na bydle zapomnij ....

 Gdzieś ty był jak ciebie nie było ?!? Bez ciebie taka pustka na forum była 😅

 

12 godzin temu, nikolas29 napisał:

Przy świniami masz roboty?to ty roboty nie znasz.nie ma ceny teraz ale na świni prędzej zarobisz.

Przy wiekszych może jest mniej roboty ale przy partiach  tak do 6 miesięcy też jest trochę "zabawy" szczególnie jak chce się zadbać żeby były w jak najlepszej kondycji ;)

2 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

Przy wiekszych może jest mniej roboty ale przy partiach  tak do 6 miesięcy też jest trochę "zabawy" szczególnie jak chce się zadbać żeby były w jak najlepszej kondycji ;)

Jeżeli ktoś kupuje małe cielaki to wiem ,jak to wygląda .Bo sam to przerabiałem .Teraz tylko kupuję 100 kg i większe .Przy takich byśkach jest tyle pracy ,co nic .Kukurydze zasiejesz i możesz jechać na wakacje 😛

Kolega Nikolas chyba nie miał do czynienia ze świniami ,tak jak ja mam w cyklu zamkniętym .

 

Wszyscy piszą ile roboty i wg. Jedni że się opłaca inni nie (tak jak ja) policzyłem kupno cielaka+ kupno mleka 3 worki minimum + jakieś pasze na start + weterynarz +  to ile zjedzą siana, sianokiszonki, śruty, słomy. Liczyłem na różne sposoby i za nic się nie opłaci. Podkreślam ja liczyłem dla 10 sztuk.  Jeśli się zbierze plony i sprzeda siano, ziarno, słomę to wyjdzie się dużo lepiej praktycznie bez roboty. Po bykach chyba zostaje tylko "g*wno" gdzie ostatnio zamieniłem 24 bele złomy za 58 ton kurzaka. Nie odwalałem go codziennie nie spychałem tylko rozwiozłem na pole. A byki też tyle słomy by przerobiły ale ile roboty przy tym dokładnie. Zaraz ktoś napisze, że nierób, leń, itp itd. Chyba w tym wszystkim chodzi żeby zarobić a nie się narobić za nic jak niewolnik. W tym czasie robię inne rzeczy na których zarabiam a tak zawsze z tym obowiązek. Gospodarstwo dodatkowo. Utrzymuje się z czegoś innego. 

@wojak1986 jeśli Tobie się opłaca to dalej je hoduj. Mnie się nie opłaca i tyle. A liczby nie kłamią. Patrzę na ceny z przed kilku lat to ceny bydła w górę i to ostro jeszcze kilka lat temu jak dali za byka 700 kg 6,5 to okej było a teraz znacznie więcej ale co z tego jak kiedyś worek mleka kosztował 80 teraz 160. Cielaka można było kupić za 300-400 zł teraz 700-800 zł. Będą byki po 10 zł za kilogram na żywca to mleko będzie po 300 zł. a mały cielak po 1500. Błędne koło. Policz jeszcze (podaję ceny minimalne) 700 zł mleko proszkowe 3 worki -450 zł jakaś pasza na start 150 zł dajmy niech przez swoje życie zje 3 tony zboża ( 1600 zł) przez dwa lata jakieś 15 beli siana/ sianokiszonki (900zł) słomy z 5 beli pościel pod niego ( 300 zł) to wychodzi kosztuje Cię 4100 zł. nie liczyłem kiszonki z kukurydzy bo jak z tym to już wgl ani żadnego zastrzyku i interwencji weterynarza. Może jak to jest jakiś mięsny ale to zaraz cena cielaka dużo większa. Jak będzie wżył 700 kg to weźmiesz 5250 zł czyli 1150 zł. zostaje przy bardzo dobrych wiatrach. Jeżeli nic nie padnie. Pada Ci taki większy to 2 hodujesz za darmo. Sprzedajesz te 3 tony zboża 15 bel siana 5 słomy zostaje Ci 2800 zł. Oczywiście nie na czysto bo paliwo jakaś amortyzacje maszyn i wgl ale przy hodowli tez paliwo i wgl żeby zbiory zebrać. Oczywiście niektórzy piszą ze 22 miesiące 890 kg ale to ewenement jest (i nie liczą tych wszystkich paszy dokupowanych sanbull itp) Nie wiem jak konkretniej mam to wytłumaczyć. 

Swoja mamka i odpojony odsadek i przyrosty tez inne. Pewnie że szału nie ma z ceną. Powiedz jaka jest twoja recepta na rolnictwo i dochodowość w nim? Ja widzę to tak że nie jeden prowadzi kilka interesów na raz. Urodzaj ziemniaka przewalasz przez byka itd w życiu jak nie krecisz na boku poza etatem też jest średnio...a tu już nie jeden przekonał się że czasem lepiej zarobić mniej a spokojnie...

kowal1108 jasne masz racje. ale wez sprzedaj sianokiszonke czy siano. sloma pojdzie ale w tym roku przy urodzaju nic nie sprzedasz. dlatego ja hoduje bydlo bo mam lak duzo ktorych nie przerobie na pola a sianokiszonki czy siana nie sprzedam (caly czas wystawione na olx). oczywiscie chetnie bym przeszedł na produkcje tylko zboz ale co wtedy zrobie z lakami? :p
3 godziny temu, kali2107 napisał:

u mnie srednio wychodzi tak: wyprodukowanie 12 szt hfa (jeden kojec) kosztuje mnie 55 tys. za 12 szt w wieku 22 mies biorę 72 tys. mam cykl miesięczny więc coś tam zostaje....

to że wydajesz 55 tys na wychowanie 12 szt to wierze ale w to ze za 12 hf-ów w wieku 22 miechy bierzesz 72 tys to juz nie bardzo 😆


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v