Skocz do zawartości

Valtra T191 + Głębosz Agro Factory II 3R2S



Głęboszowanie: - 3 łapy resor, - głębokość pracy 60-70cm, - szerokość robocza 3 m, - spalanie 13l/ha, - prędkość robocza 5-7km/h. Robione tylko poprzeczniaki i gdzie cięższa gleba to ścieżki.




Rekomendowane komentarze

1 godzinę temu, koniu napisał:

Jest potrzeba robić na 60-70cm? Nie wystarczy jechać trochę poniżej podeszwy płużnej?

otóż to.

Ja robię max 10cm głębiej niż pług i uwazam, ze to wystarsza.

NA głębszą prace szkoda, paliwa, szkoda czasu i energii na zerwane przez kamienie bezpieczniki i wreszcie szkoda ryzyka uszkodzenia drynarek.

28 minut temu, masio513 napisał:

Zapraszam do lektury o głęboszowaniu to się dowiesz czy jest sens tak robić. 

Może jakis kilkuzdaniowy skrót z tej lektury nam napiszesz, cobyśmy nie szukali za długo?

Przecież wyraźnie napisałem, że robię tylko poprzeczniaki, a gdzie ciężejsza gleba to i ścieżki. 

Nunu żebyś czytał uważnie to wiedział byś, że nie mam drenarki. 

Lektura: Wpisujesz głęboszowanie Wikipedia np i widzisz co Ci daję. A głębokość robocza to chyba, każdy robi tak jak uważa. Żebym miał robić 10cm niżej to nie kupywał bym głębosza tylko do pługa pogłebiacz. 

z tego co słysze i czytam to głębosz głównie służy do zerwania podeszwy płużnej i napowietrzenia i rozluźnienia gleby, więc chyba wystarczy robić te 10cm głębiej. Tak mi się wydaje

Fakt faktem to można robić po ramę tylko po co? A co jak by robili zęby o długości 150cm?

Mi tam zwisa kto jak głęboko robi, tylko nie lubie jak ktoś odsyła mnie do książek a sam robi ,,w połowie bez sensu".

Koniu zgadzam się z Tobą może i by starczyło, ale robiłem głębiej bo gnój ma być wożony i pewnie znowu się zagęści poprzeczniak. Znam gościa co robi na 110cm. John deere ponad 300 koni i 5 łap beczy. Ale gdzie miał zastoiska wodne to teraz nie ma. 

Nunu pamiętaj to lektura, a nie zwykła książka😁

 

ja na niektórych polach w sumie 3 kawałki czyli 26ha, 10ha i 16ha nawet tam na głębszą orkę sobie nie mogę pozwolić bo na głębokości poniżej szpadla zaczynają się dreny i sączki. Poniżej warstwy ornej około 25cm zaczyna się piach i żwir. Co innego jakby była jakaś mapa co gdzie jest, a znowu niszczyć to co niemieckie, powojenne i co najważniejsze funkcjonujące to szkoda. Z wierzchu susza a dreną zbiorczą woda cały czas płynie przez cały rok. Wiosną z nawozami 1224 miejscami ostro grzebie, tak samo 7211 z opryskiwaczem lubi pierdzieć w błocie. 

Pytanie czy głęboszowanie by pomogło, czy tylko zniszczyłbym drenaż...

Najgorsze co moze być, to zerwac głęboszem działający drenaz.

Wszystka woda, ktora idzie drynarką od sasiadów (przez Twoje pole do ujścia) zatrzymuje sie u Ciebie i masz bagno totalne, niewazne ile być tym głęboszem ziemi nie naciął.

Tragedia

Jak wiadomo,ze sa dreny to z głęboszem trzeba bardzo ostrożnie.

 

Ile ten głębosz już mi nerwów popsuł. Niby resor, ale zła technologia odginania i łamie, gnie. Na gwarancji nawet nie raczyli przyjechać tylko części wysłali po kilku miesiącach. Tulejki sam musiałem toczyć i tak. Po 1 ha kulki drenacyjne zgubione. Teraz jest lepiej, ale głębosz z tej firmy to bubel. 

z tych tanich ja posiadam agro lifta (3 zeby plus wał) Kosztował mnie rok temu koło 5 czy 5,5kzł i musze przyznac, twarda maszyna (choć, jak napoisałem wyzej, robie 10cm głębiej niz pług, a nie po sama rame).

CO mi najbardziej sie podoba, to to, ze kołki sa ba serio grube i twarde, i zeby taki sie sciął , to trzeba na serio przywalic w głaza.JAk zerwe 1-2 bezpieczniki na dzien to max.

TYmczasem jak 2 czy 3 lata temu pozuczyłem od sasiada jakis inny niskobudżetowy głębosz (firmy niestety nie pamietam, wiem tylko ze zielony), to on miał te bezpieczniki połowe cieńsze i byle kamiuszczek zahaczyłem, już sruba zerwana.

DLatego jak kupowałem tego swojego, to zwracsłem uwage, zeby zabezpieczenia były jak najgrubsze.


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v