Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Zetor 8540 - 10540 / Proxima / Forterra

Zetor 140 HD

W końcu zamontowane obciążniki, dolny zaczep oraz grzałka płynu silnika.


Informacje o zdjęciu Zetor 140 HD


16 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Nie uważam bo ja nim jeszcze nic nie zrobiłem, poza jednym kursem z przyczepami. A na ilu? oby sukcesywnie na jak największej powierzchni, na razie pod 70. Ale będzie miał jeszcze trzech pomocników. U mnie najwięcej godzin nabija Kubota w opryskiwaczu i przy ziemniakach tak 500 ponad rocznie robi.

ja zrobiłem coś ponad 20 i zastanawiam się gdzie :D

nie no porównując do forterry 105 to zdaje się że lecą szybciej te godziny faktycznie

musisz zwrócić uwagę wiosną ..

to z okopowych tylko ziemniak jest czy coś jeszcze ? ziemniak nie chce płacić niestety

Tylko ziemniaki, ja robię skrobiowe, w tym roku była ciężka kampania ale rok rokowi nierówny, a godziny niech sobie lecą.. ważne żeby ze zbiornika za szybko nie leciało :-) na wiosnę nie mam dużo roboty, jak ozimina nie wypadnie to tylko kilka ha jęczmienia zasiac i pod ziemniaki agregatem zrobić.
Bardzo zależało mi na zwykłej rzedowej pompie paliwa, więc nie brałem pod uwagę ciągników z CR. Paliwa lewego nie kupuje, tylko z hurtowni, ale wolę prostsze i mniej podatne na awarię rozwiązania. Okno dachowe otwierane, dobra sprawa jak ktoś klimatyzacji nie toleruje.

trochę lepiej się wychodzi na skrobiowych ?

dużo sadzisz ?

są chociaż po 200zł/t o zawartości skrobi powiedzmy na poziomie 20% ?

Jak jadalny ma cenę to na skrobiowych nigdy tyle nie zarobisz, ale ostatnie lata jest problem ze zbytem jadalnych no i ile przy przebieraniu pracy. Sądzę średnio 10ha w tym roku będzie 11ha. 200 zł za tonę to cena za słaba skrobie około 15% a przy 20% co jest zadowalającym wynikiem osiągniesz około 300zl. U mnie do każdego transportu dochodzi koszt transportu 1000zl za kurs około 140 km do Łomży, a podobno są tacy co i 1200 płacą za transport.
Kontrakt obowiązkowo, tak na krochmal. Wymagana skrobia minimum 15% poniżej idzie za grosze. Ogólnie warunki stawiają coraz gorsze, ograniczenia wagowe transportów no i przymierzaja się do tego aby wprowadzić obowiązek brania od nich do każdego kontraktowanego hektara 500 kg nowego i drogiego sadzeniaka.

czyli jak zwykle żeby to rolnik najbardziej dostał po d**ie

u nas w okolicy skrobiowych nie ma ale i jadalnych ludzie sadzą coraz mniej bo cena słaba

każdy się przerzuca na rzepak/kukurydzę  aa i na tym kokosów nie ma

wszystko jest dobrze jak się uda

Ze wszystkim tak jest ,jak jest duży plon to niema ceny a jak słaby plon to jest cena i na następny rok zwiększa się liczba uprawy bo była cena i jak przyjdzie co do czego to jest dużo produktu  a niema ceny   

Była myśl żeby posadzić mniej ziemniaka a zasiac kukurydzę na ziarno.. No ale dziki.. nie dość, że ziemniaki grodze pastuchem to co mówić o qq.. Na dodatek działkę którą bym obsial qq mam obok chlewni ze swiniami.. A wiadomo, że niby ten ASF jest.. to nie chce dzikow do siebie ściągać, do ziemniaków jak mam przy budynkach nie przychodzą. Jeśli chodzi o rzepak to posialem drugi raz dopiero, ale z pierwszego zbioru jestem zadowolony w 100 % średni plon 4.3t mały nakład opryskow przez niesprzyjające warunki a jakoś sobie poradził.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×