Skocz do zawartości

Valtra T190 i mulczer

Hektar lasu zmulczowany , groch już posiałem zobaczymy jakie plony po lesie będą ;)Informacje o zdjęciu Valtra T190 i mulczer


7 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Powiedz mi jak to się orało?  bo przecież korzenie zostały bo to jest mulczer powierzchowny. I jakie masz zabezpieczenia w pługu? 

Nie wiem jak kolega podszedł do tego tematu ale ja z doświadczenia wiem,że po takiej kruszarce ze dwa lata bez orki bo wyciąga się zbyt dużo zdrowych korzeni a to przeszkadza i często uszkadza maszyny nie mówiąc o nie ciekawym wyglądzie. Na pierwszy zasiew po kruszarce najlepsza jest gryka. Po gryce talerzówka jesienią i wiosną oraz siew łubinu. Po łubinie znów talerzówka i można siać jakąś oziminę. Dopiero po zbiorze zboża można wykonać orkę. Talerzówka nie wyciąga korzeni a dobrze spulchnia glebę do tego wymienione dwie pierwsze rośliny i dzięki temu tlen  ma dostęp do tego co ma w tym czasie zgnić. Orząc dopiero po tych trzech uprawach widać efekt bo wszystkie korzenie są spróchniałe i same się rozsypują.

W tym przypadku najlepiej widać,że z naturą nie ma co walczyć na siłę tylko trzeba umieć wykorzystać jej potencjał a sama zrobi to co trzeba.

Nie muszę chyba dodawać,że w tym czasie oczywiście obfite wapnowanie i co najmniej jeden oprysk Glifosatem no i można uzyskać pełnowartościowe pole lub stanowisko pod łąkę czy pastwisko.

tak jak kolega wyżej mówi , ten rok na wiosne poszedł groch pod talerzówkę nie było to pole orane , potem poszły opryski jak na groch i po zbiorze glifo bo akacja odbijała potem za jakiś czas znów talerzówa , siew rzepaku expresem i w przyszłym roku planuje zasiać pszenice też bezorką i zobaczymy jak to będzie wyglądać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×