Skocz do zawartości


Informacje o zdjęciu Profil glebowy


7 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Trochę słaba ta odkrywka płytka raptem dwie warstwy widać z góry tylko ;)

To na samym dole to jest glina? Mi to wygląda na glebę płową.

 

A druga odkrywka to czasem je jakaś gleba napływowa, takie cienkie i jakże zmienne warstwy.

Płytka bo glina stawiała coraz większy opór ;)Tak ten cały jasny poziom to glina od mniej do coraz bardziej zwięzłej. Też myślałem o płowej, tylko ciekawe która klasa. Jeśli chodzi o tą drugą odkrywkę to na tej ziemi są różne, warstwy ale taki układ występuje najczęściej. Tu też ciekawi mnie klasa. Na tej jak i tamtej glebie zawsze najlepsze plony są.

No to jak dobre plony na tej drugiej to, gleba napływowa jakiś mad rzeczny albo jakiś inny osad który przywędrował z wodą.

W dolinie tamta druga odkrywka jest robiona, albo gdzieś nie daleko płynie rzeka, albo gdzieś blisko zbiornika wodnego mieszkasz, na pomorzu/mazurach?

 

A klasa nie ma się samą glebą, a międzyinnymi warunkami powietrzno wodnymi. To samo pole zmeliorowane może być lepszej klasy niż np. nie zmeliorowane itp.

 

Ale mniej więcej może to być od II do IV kl.

Trudno mówić o dolinie bo płasko u mnie jest. Jedynie lasek który jest 15 m dalej jest trochę wyżej położony, rzeka jest jakieś 200 m dalej. Tak jestem na pomorzu. Co do klasy to mówisz o tej glebie z tego zdj?

te myślę że to gleba płowa, zależy czy tak glina sięga głębiej czy jest jakaś inna warstwa klasa myślę że może być od III do IV. według książek jest bardzo zróżnicowana gleba tak jak napisał Damian nawet od II. sprawdź czy nie ma w twoim powiecie nie ma geoportalu. albo napisz mi to Ci sprawdzę profil i klasę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×