Skocz do zawartości


Już niedługo zapach I pokosu :)

Pierwsze koszenie w 2016r.
Mieszanka traw z koniczyną DSV Country 2055 na gruncie ornym.




Rekomendowane komentarze

Co się miało pozmieniać? W każdym gospodarstwie będzie inaczej, choćby z tego względu że jeden będzie ścielił pod krowę 4 kg słomy a inny 8 kg, u jednego w szamba będzie szła woda z dojarki + duża płyta a u innego tylko i wyłącznie "czysta" gnojówka/gnojowica. Są i takie asy co obornik, gnojówkę, gnojowice wywożą w pełnym słońcu latem przy +30*C a drudzy wożą w nocy lub w czasie deszczu i szybko to mieszają z ziemią... Na te dane co oni podają to trzeba patrzeć przez jedno oko. ;) 

Gnojówkę leję systematycznie cały rok bo mam za małe szamba, równomiernie na każdą łąkę. 

Wczesną wiosną, o tej porze idzie Polidap, początkiem kwietnia 1 dawka saletry, końcem kwietnia druga dawka saletry. Łącznie na te 2 dawki idzie z 70 kg N, + to co z Polidapu, i ewentualnie z gnojówki jeśli na część łąk wypadnie wożenie przed pierwszym pokosem. 

To jest bardzo szeroki temat. I przede wszystkim mega ważny.

Ogólnie w glebie to zakres N-S powinien wynosić 6/10-1.

Optymalne działanie obu składników jest zależne od ich obecności...

Jest to mieszanka Saletrosanu i soli potasowej. Handluję tym i używam u siebie. Coraz więcej ludzi się przekonuje, że krótko mówiąc warto dawać N z S oraz dzielić potas. Doszedłem to pewnej optymalnej receptury i wkrótce więcej info na ten temat :)


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v