Skocz do zawartości

Jałóweczka RW

Tak prezentuje się dwudniowa jałóweczka :)
No i kolejny raz nastąpiło powiększenie stada :)
Jeśli wszystko z nią będzie w porządku to zostaje w gospodarstwie :D


  • Like 1

Informacje o zdjęciu Jałóweczka RW

Zrobione z NIKON COOLPIX L840

  • 7,1 mm
  • 10/300
  • f f/3.6
  • ISO 200
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

14 komentarzy

Rekomendowane komentarze

@kitowiak Dzięki :) Ogółem na chwilę obecną razem z tą jałóweczką i niedawno narodzonym byczkiem będzie 30 sztuk ale byczka to za bardzo nie wliczam bo i tak w wieku 4 tyg zostanie sprzedany.

@bobcat2250 Chyba się nie zrozumieliśmy, po prostu ten tekst to tylko taka gadka szmatka.

Ale też np. jak dana sztuka nie będzie chciała się zacielić mimo odpowiedniego żywienia i leczenia to co byś Ty zrobił, ja bym sprzedał na rzeź, są też inne losowe sytuacje, na które nie mamy większego wpływu, opowiem Ci sytuację z tamtego roku, urodziła się bardzo piękna jałóweczka od dobrej krowy i postanowiliśmy, że ją na bank zostawiamy, a następnego dnia zachodzimy do obory, a ona już nogi wyciągnęła na tamten świat i o tego typu sytuacjach miałem też na myśli pisząc te ostatnie zdanie opisu.

A co do drugiej części twego pytania to odpowiadam tak: nie jesteśmy tacy, że jak zwierzę jest chore to wciskamy ten problem komuś innemu, jeśli faktycznie leczenie nie pomaga (a są takie sytuacje) to pozostaje nic innego jak tylko uśpić zwierzaka i zutylizować.

@14thekamil14 A no, trzeba się powolutku rozwijać, perspektywy jakieś są więc pomału i do przodu :)

@Azor07 Dzięki :) Coś tam może odrobinę ma z SM mlecznego ale to bardzo znikoma ilość tych genów, jeśli mnie pamięć nie myli to babcia matki tej jałóweczki była pokryta mieszanką 50% SM mleczny, a babcia była krową rasy HO, więc też coś tam może jeszcze ciągnąć się po tym Simentalu.

@Adrian_K_90 O proszę, nawet tego nie wiedziałem, jednak dzięki temu forum można dowiedzieć się ciekawych informacji od ludzi z branży :)

@songo Dziękować :) A jakoś tak naszło mnie i ojca na wspominki dotyczące naszego bydła (a trochę tych sztuk już się wyhodowało, mimo tego, że posiadamy średniej wielkości gospo.) i akurat dla tej danej sztuki zrobiliśmy lekki zarys drzewka genealogicznego :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×