Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Bizon

Bizon Super Z056

1988r. sprzedany w drodze przetargu za cenę... 5500zł. W latach komunizmu kombajn był własnością Huty im.T.Sendzimira w Krakowie (napis widoczny na tyle), do chwili obecnej stał na terenie zakładu nieużywany 10 jak nie więcej lat.

Zaloguj się, aby obserwować  


8 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Dawniej huta miała własne pola pod uprawą lecz zastanawia mnie dlaczego nie sprzedali tej maszyny kiedy przeznaczano je pod zabudowę (obecnie są na nich osiedla). Dowiedziałem się tylko, że lata wstecz była opcja albo sprzedaż całego "gospodarstwa" albo wcale. Ktoś odgórnie nie zezwolił na wyszczególnienie wszystkich pozycji i pozbycia się rzeczy zbędnych. Kombajn tym samym stał w "spółce córce" Huty i tak jakby o nim zapomniano. Dopiero w październiku 2007 nowy właściciel (ArcelorMittal) przejął całą hutę i stopniowo wystawia majątek który powinien był już dawno zostać przeznaczony do sprzedaży.

Cena jak najbardziej prawdziwa, widocznie nie chciało im się go rozbierać bo poszedłby na przetop co dla nich przyniosłoby większy zysk.Byłem osobiście na tym przetargu i poza kombajnem zlicytowano Ursusa C360 z 1988r za 10100zł oraz C385 z 1988 za 9200zł. W dzisiejszych czasach wiele przetargów jest ustawianych, w tym przypadku jestem przekonany o ustalonym przebiegu do kogo i za ile miał pójść sprzęt.

taki kombajn na przetop to zbrodnia ale za 360 to już bardziej realna suma ale za ten kombaj to śmieszne pieniądze takie pieniądze to bym z kieszeni wyjął i go kupił bez zastanawiania sie po co mi czy za ile. a ty czemu nie licytowałeś przecież to śmieszna suma. W kopalni jak sprzedawali przyczepy na ostatnich przetargach w przetargu zamkniętym(nie jawnym) to za takie pieniądze poszły że taniej na Allegro kupi a każdy wie że na Allegro tanio nie jest wręcz przesadnie drogo(chodzi o używane maszyny rolnicze)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×