Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Żniwa 2015

Zakończenie żniw 2015

W tamtym roku były najdłuższe żniwa w historii gospodarstwa a w tym sezonie przeszły bardzo sprawnie nawet nie marzyłem że tak bezboleśnie przejdą :)

Owies wydawał się czysty ale po skoszeniu zrobiło się zielono. Mam pytanko...Pryskacie czymś ścierń żeby się lepiej rozkładała? Kiedy najlepiej pryskać na chwasty? Poczekać aż odbiją i wtedy pryskać czy czymś ruszyć ściernisko i dopiero wtedy pryskać...?


  • Like 1

Informacje o zdjęciu Zakończenie żniw 2015

Zrobione z SONY DSC-HX300

  • 4,3 mm
  • 1/1600
  • f f/3.2
  • ISO 80
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

7 komentarzy

Rekomendowane komentarze

W zeszłym roku na ściernie zastosowaliśmy roundaup. Dokładnie to na trawę. Poczekaliśmy, aż się zazieleni, oprysk i orka. Celowo nie pokładaliśmy żeby zadziałał lepiej. Różnicę widać po tym, że trawa w zbożu była słaba, 2 tyg. upału i jej nie było. Tam gdzie był pominięty pasek (ok. 1,5 m) trawa się utrzymała, ba nawet już zaczyna rosnąć. W sumie opłacalne, zamiast podorywki i bronowania opryskać. Paliwa mniej, i efekt nawet zadowalający :)
____________
Pozdrawiam :)

Jeśli zamierzasz siać ozime zboże, to na rozkład słomy przydałoby się dać co najmniej 30N na hektar. Jeśli jare będziesz siał, to na pociętą słomę nie musisz nic dawać.

 

Co do roundupu, zamiast podorywki to uważam, że nie jest to zbyt dobry pomysł, m. in z powodu tego, że nie dajesz szansy rozwoju samosiewom, które są nie pożądane przy uprawie rośliny następczej ;) 

Ja pryskam rżysko po skoszeniu jak chwasty odbiją i potem miesiąc trzeba poczekać, ale potem aby tylko w zbożu pryskasz i na rżysku nie powinny bardzo rosnąć chyba że rok przypadzisty lub stalerzować można po koszeniu :)

Worek mocznika na Hektar wrzucic w opryskiwacz opryskać sciernie i podorać. Nie kupuj czasem jakis EKOSłomy itp

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×