Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Samochody ciężarowe

Informacje o zdjęciu Pegaso 360

Zrobione z SONY DSC-HX300

  • 4,3 mm
  • 1/200
  • f f/3.2
  • ISO 80
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

22 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Jeśli można wiedzieć to gdzie sprzedawałeś i czy transport sam organizowałeś , dużo miałeś pszenicy ogółem ?

Po jakiej cenie sprzedałeś?No trzeba się szykować bo żniwa tuż , tuż , byle tylko pogoda była ładna jak dwa lata temu a nie jak w tamtym...To jakiś ruski samochód?5 leci :)

Nie wiem czy nie lepiej byś zrobił jakbyś sprzedał ją po nowym roku ale pewnie miejsce też potrzebne na nowe zbiory ;)P

  • Like 1

@BSZ Edit strzeliłem babola  :) Masz rację "Pegasso"to hiszpańska firma która podpisała konrakt z "Dafem" na kabinę i miały wspólną budę .Fabryka upadła a wykupiło ją iveco której modele też nazywały się pegaso ale ten akurat nie jest iveco

@Agro1991

 

Pojechało 6 ton.480zł/tona .Cena kiepska ale już nie było na co czekać..Obdzwoniłem inne skupy to płacą 500zł max 600zł ale to już pewnie za konsumpcyjną..tyle że będą  skupować dopiero pod koniec czerwca a i to nie wiadomo czy na koniec wezmą. Więc wolałem te 20 zł na tonie  stracić niż potem zostać z niesprzedanym towarem...

 

@Kicki12

 

Sprzedawałem do Jedlicza.Transport organizowałem we własnym zakresie. Ile było wszystkiego napiszę jutro bo muszę  podliczyć notatki :) 

 

@Das21

 

Tak sobie...Ciężko znaleźć coś w przyzwoitym stanie tak żeby jeszcze trochę posłużyło..Ostatnio pojawiło się kilka ogłoszeń więc nadal nie tracę nadziei kupić i tak coś kupię jak nie na żniwa to po żniwach...nic na siłę...

 

@KlaQ24

 

Dokładnie :) Szybko i wygodnie ;) Szkoda zdrowia tłuc się 60 ;) 

 

@14TheKamil14

 

Pisałem wyżej..po 480zł /t.Dokładnie oby tylko pogoda dopisała... Jeśli chodzi o samochód to dokładnie nie wiem ale ruski na pewno nie ;) 

 

@Jonek98

 

Też specjalnie patrzyłem na necie żeby głupoty nie palnąć ale faktycznie takie auta są :) 

 

@Rafto

 

Już nie było na co czekać...i tak za długo czekałem bo lepiej było to sprzedać pod koniec roku bo wtedy była lepsza cena..ale człowiek całe życie uczy się na błędach...teraz już trudno.Nie było sensu jej trzymać bo jak będzie nowe zboże to nie wiem czy ktoś będzie chciał kupić "stare" z resztą i tak nie miał bym gdzie ładować "nowych" plonów...Przy moim szczęściu jeszcze by się jakiś robak przypałętał i  tyle by z tego było..Jak było tak było wywiezione i spokój...miejmy nadzieję że  nowe zbiory przyniosą nowe lepsze ceny...

 

@Bsz110

@Jonek98

 

W tym temacie Wam nie pomogę :) Sam myślałem że to  jakaś popularna marka  ;) 

 

  • Like 1

@Michal97

 

Tak jak pisałem aktualnie takie ceny są na "okolicznych" skupach.Tak z ciekawości  paszowa po ile? Biorą od ręki? 

 

@Lew908

 

W naszym regionie tak to już jest maszyny drogie zboża tanie... Część po ludziach sprzedałem po 750-700zł ale to jeszcze było na jesieni.Potem część poszła po 600 zł a teraz miałem wystawioną po 550zł  to zainteresowanie było słabe.Kto kupuje małe ilości to czeka już  na nowe zbiory... 

 

Jeszcze jak się ma blisko skup to bajka  ja do najbliższego mam prawie 25 km.. dwa kolejne jeszcze dalej...z resztą w niektórych to mają takie wymagania że chcieli by żeby paszowa była lepsza jak konsumpcyjna...

 

@Kiperc360

 

Do Jedlicza. Jakoś tak się to nazywa ;) I co byli chętni ? 

@Kuba55

 

No niestety ale jak masz wybór sprzedać 20zł na tonie taniej i mieć spokój albo jeszcze czekać w nadziei że sprzedaż gdzie indziej  za 500zł (albo wezmą albo nie) i jeszcze trzeba się liczyć z tym że musisz to zawieźć dwa razy  dalej to ten "zysk" i tak zjedzą koszty transportu. Przespałem temat bo trzeba to było opchnąć  na jesieni albo zaraz po nowym roku ale liczyłem że może coś ceny podskoczą..teraz już wiem że nie ma co czekać do ostatniej chwili.

 

@Kicki12

 

Jeszce zależy kto ile zainwestował w pszenicę ;) Jak wyżej pisałem cześć sprzedałem drożej. To poszło po takiej cenie jakiej poszło...trudno może w tym sezonie będzie lepiej  ;)

 

Nie ma to jak podkarpacie... a szczególnie nasza część. Jak by była większa ilość to na tira i by się gdzieś wywiozło, tak to trzeba sprzedawać po 500zł.

I panowie powiedzcie mi jak tu wyżyć z gospodarstwa, do tej "zabawy" w rolnika trzeba jeszcze dokładać, ja sprzedawałem po 600zł/t i mi sie wydawało tanio w porównaniu do kosztów produkcji, jak bym miał taka cene jak ty to w tym roku pewnie z pół dzierżaw bym oddał bo nie mam sensu cieżko zarobionych pieniędzy wkładać w interes na ktorym wychodzi sie ledwo na prosta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×