Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Łąki i pastwiska

Kopy siana

Siano w przeważającej części z koniczyny czerwonej. Trochę zamęczę was literaturą,niestety nie wiem co to za książka i z którego jest roku ale na pewno jest bardzo stara, jest wzmianka o roku 1954 więc książka może być z tych lat. Do rzeczy dodam kilka ważnych cytatów:
"Doświadczenia naukowe, potwierdzone niejednokrotnie w praktyce wykazały, że najwięcej łatwo strawnych dla zwierząt składników pokarmowych zawierają rośliny w pierwszym okresie wzrostu tj. w początku kwitnienia."
"Rośliny po przekwitnięciu szybko drewnieją, zmniejsza się w nich zawartość cennego białka, składników mineralnych i witamin"
"Siano z dobrej łąki, a zwłaszcza z roślin motylkowych, skoszone przed kwitnieniem jest tak samo, a nawet bardziej wartościowe niż ziarno, w którym nie ma witamin i bardzo mało wapnia"
"Im więcej listków w sianie, tym jest ono wartościowsze, ponieważ listki zawierają dużo karotenu, z którego zwierzę wytwarza najważniejszą i najpotrzebniejszą witaminę A"
"Szczególnie korzystne jest suszenie na suszakach (u mnie się kopy na to mówi) zielonki z roślin motylkowych, gdyż zapobiega opadaniu delikatnych listków"


  • Like 2

Informacje o zdjęciu Kopy siana

Zrobione z SONY DSC-H90

  • 4,3 mm
  • 10/4000
  • f f/3.3
  • ISO 80
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

6 komentarzy

Rekomendowane komentarze

A u nas kopki i rogolki ;)

Niestety rzadki to już widok, w mojej okolicy praktycznie niespotykane, kopki wyginęły razem z krowami. Więc rób fotki póki jeszcze masz taką możliwość. Kiedys byly krowy, kopki, buraki, ziemniaki a teraz kukurydza, kukurydza, kukurydza straszna monotonia wdarła się na polską wieś.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×