Skocz do zawartości

Ursus C-360



Może nie wygąda to za ładnie, ale nie było już na co czekać..mimo dużej wilgoci(miejscami było aż za mokro) nie dało się już bardziej na tym kawałku rozdrobnić grud a nie było już sensu więcje jeździć bo efekt żaden i tylko szkoda paliwa..


Rekomendowane komentarze

@Rafto

 

Na tym kawałku jak tylko zjechałem z pługiem to od razu wróciłem z agregatem.. przejechałem raz...odczekałem kilka godzin i znowu agregat..w międzyczasie pewnie jeszcze z raz i później dwa dni lało i jak trochę przeschło to dzisiaj znowu agregat...już różnie próbowałem ale jeszcze nie znalazłem sposobu żeby tą ziemię uprawić biernymi sposobami....

 

@KubaMF

No niestety żeby to jakoś uprawić to się trzeba najeździć i paliwa napalić a i tak efekt nie jest taki jak powinien być..ile to by człowiek czasu i paliwa zaoszczędził jak by była brona aktywna... ;) Nawet jak bym miał dwa razy broną aktywną przejechać to i tak bym lepiej na tym wyszedł..Niestety póki nie ma większego konika to nie ma o czym myśleć,...ewentualnie glebogryzarka zostaje :D

 

Wał pożyczałem od sąsiada tyle że on jest gładki i trochę za wąski(stosowałem go po siewie ) ale aktualnie jest trochę za mokro i jak bym to przywałował to zrobił by się beton. Pożyczył bym fajne wały tyle że ciągane i jest problem z transportem...

 

 

My dzisjaj zaczęliśmy orać to nie jest aż tak mokro jak myśleliśmy (Nawet wujek dalej morduje w polu :D) Wał gładki to nie jest taki dobry do tych gruzeł bo nie rozkruszy ich jak jest wilgotno najlepiej to takiego typu wały http://olx.pl/oferta/waly-cambridge-3m-posiewne-CID757-ID6vtzt.html#8f25176a6e i wtedy zawsze coś te gruzły rozbije :) A broną aktywną jak mówisz to napewno efekt będzie 100 razy lepszy a jakby ta brona jeszcze miała packera to już wogóle miodzio :D 

 

@KubaMF

 

Na tyle deszczu to faktycznie nie było strasznie mokro... Ja zawsze wałuję  już po siewie...jak bym powałował przed siewem to już bym nie posiał bo zrobił by się beton :)

Taki wał by się bardzo przydał tylko dlaczego one się tak drogo cenią?

Nawet sama brona zrobiła by super robotę ;) ale wał na pewno by nie zaszkodził :)

 

@Rafalll360

 

Żebym ja pamiętał :) Wał by nie był zły tylko kto by to podniósł? :)

 

@BajerC360

 

Wałowałeś tylko po siewie czy w międzyczasie też wałami doprawiałeś?

 

@Simson2812

 

Powiem Ci że bywało już gorzej :)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/457282-ursus-c-360/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/460066-ursus-c-360/ (pod fotką link do filmu)

 

NIe było się już czym wspomóc więc trzeba było siać w to co było....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v