Skocz do zawartości

23 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Witam Witam!

Tak, zgadza się. To ja pytałem o Akitę. Oczywiście, że moja suczka jest hodowlana i z pełnym rodowodem. Dlaczego nie wybrałem amerykańskiej tylko japońską?

Po prostu trochę się przestraszyłem gdy porozmawiałem z hodowcami. Podobno akita amerykańska ma jeszcze trudniejszy charakter. Ponadto nie jest to czysta rasa, to wynik "krzyżówek" hodowlanych mieszanych z Owczarkami oraz chyba Pitbullami także temperament pewnie ma nieziemski...

A jak Twoja Akita? Miała już młode?

@YTD mam takie zdjęcie jak chcesz, więc wstawię ;)

Hodowcy dużo gadają i straszą ale "nie taki diabeł straszny jak go malują". Ważne tylko żeby układać od zaraz i potem niema większego problemu. Co prawda ja swojej luzem na spacer nie puszczam bo boje się że mi jaką sarnę przywlecze. Terytorialne są bardzo bo na podwórko nikogo i niczego nie wpuszczą. A Hodowcy od amerykanów najlepiej by chcieli nie wiadomo jaką kasę wziąć. A prawda jest taka że w Polsce niema dobrych psów tej rasy Akita Amerykańska a żeby kupić dobry materiał to najlepiej w Stanach.

Co do szczeniaków to nie było bo boję się że nikt nie weźmie bez papierów :)

Wiem wiem o co chodzi. Moja też na spacerze tylko na smyczy chodzi z podobnego zresztą powodu. Martwi mnie tylko jej pobłażliwość dla obcych ludzi, ma 7 miesięcy, a reaguję raczej radością jak ktoś wchodzi na podwórko. Jak to było u Ciebie?

Możliwe że z tego wyrośnie, moja raczej nie toleruje obcych nienawidzi pijanych i mojej sąsiadki (nie wiem czemu raczej nie miała powodu) ale ujada na nią zażarcie, aż mało kojca nie rozwali. Jak wpuszczę kogoś na podwórko jest obserwowany. Nie daje się głaskać "byle komu". A swoją trzymasz w domu? Jedynie co mnie irytuje to wyyyyyyylinka jest masakryczna kłaki są wszędzie, ale absolutnie wszędzie, nawet w zupie ;[

Nie znam za bardzo się na Inu, ponoć inna bajka niż AA (Akita Amerykańska) Niby Amerykanie ją pokrzyżowali dla tego żeby była BIG, MASSIVE & AGGRESSIVE.

A chętna do nauki i zabawy?

Ma swój kojec na dworze. Ale w ciągu dnia często jest w domu...

No ale wylinka nie trwa długo chyba prawda?

Lubi się bawić, uczyć tylko przez chwilę bo nudzi jej się. Ale jest psem raczej o średniej energii.

Po prostu pytam, bo pewnie zauważyłaś w jakim wieku zaczął jej się zmieniać charakter z miłego szczeniaka na psa z charakterem?

Co do wylinki moja zaczęła linieć jakiś miesiąc temu i jeszcze nie skończyła. U suk początek wylinki zwiastuje cieczkę. Jedno i drugie 2x w roku. Z sierści dorosłego psa można zrobić niezłą poduszkę :D . Ale można temu trochę pomóc dobrą szczotką i kwasami omega które dostaniesz u weta. Moja też wydawała się być leniem do pukinie widziałam jak skacze na płot i drzewo za kotem :blink: kot miał farta bo sunia 35 kg wagi więc szybko skapitulowała. Dokładnie nie pamiętam ale coś 1-1,5 roku. Spokojnie one same wiedzą kiedy ktoś zasługuje na większą uwagę. Dlatego nikt nie szkoli akit jak owczarki niemieckie ;)

A szczeka coś? Zauważyłeś że Akity kochają śnieg :D

Tak, szczeka. Przynajmniej zaczyna. Kiedy na spacerze zobaczy coś nowego od razu się interesuje i szczeka. W kojcu w nocy też już zaczyna szczekać także chyba nie będzie źle ;) Moja zaczęła się trochę burzyć teraz, ciężko przychodzi na komendę (ale podobno w czasie 1 cieczki tak się dzieje).

Jak u Was z posłuszeństwem?

Heh tak wiem jaką sierść ma, parę razy już ją czesałem, ale to były raczej małe ilości.

Widzę że lubi gdy śnieg na nią pada... nic innego nie zauważyłem :)

Jak ją karmisz?

To fajnie że szczeka - ponoć Akity nie szczekają <_< moja nauczyła się przy owczarku :D

Do 2,5 roku dostawała suchą karmę z Josery - ma dużo składników i zabezpiecza stawy. Teraz przeszłam na Fitmina. Poza tym wcina surową marchewkę, jabłka, uwielbia banany, prawie codziennie dostaje jakieś warzywko lub owoc. A za parówki zrobiła by wszystko ;) Daje jej kości z "pasowanych flaków" tak profilaktycznie żeby kamień się nie odkładał na zębach.

Co do posłuszeństwa słucha się na smyczy i w domu, ale jakbym ją puściła na pole mogła bym się drzeć i machać kiełbasą i by nie pomogło - instynkt łowiecki bierze górę. :(

Akity nie szczekają bez powodu i tu jest prawda. Nawet hodowca od którego kupiłem psa zwracał mi na to uwagę, że jak już ten pies szczeka to znaczy że coś nietypowego się dzieje.

A ja właśnie nie daje suchej karmy. Sam gotuje jej kuraka z warzywkami i ryżem/kaszą i dosypuje witaminy w proszku.

No to widzę że sprawa podobnie wygląda jak u mnie z posłuszeństwem.

Z podwórka Ci nie ucieka? Podobno są bardzo terytorialne ;)

Raczej nie daje jej okazji, czyli wszystko zostawiam zamknięte. Ja jakoś postawiłam na suchą karmę praktyczniejsza jak dla mnie. Słyszałam że Inu jest wybredna jeśli chodzi o jedzenie?

Terytorialne o tak nawet mysz się nie prześliźnie. :D

I to się zgadza, bo ciężko mi je tą karmę. Nawet i suchą niezbyt. Ale jak wyrośnie to może się zmieni, głodna nie chodzi heh. Później też może przejdę na suchą karmę.

Niech się chowa dobrze Twoja Akitka,:) pozdrawiam!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×