Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Zasiewy jesienne 2013

Pszenica ozima 1

Siana 24.09.2013

Podczas próby kręconej wyszło elegancko ale potem na polu tak jak by za mało było wysiane...ale jak na razie raczej się nie wydaje że będzie rzadko...


Z albumu

Zasiewy jesienne 2013

  • 40 zdjęć
  • 0 komentarzy
  • 276 komentarzy obrazka


20 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Jak przezimuje to po azocie się rozkrzewi i będą z tego ludzie :). U mnie jak zaczynałem na ciężkich ziemiach też zawsze wychodziło rzadko ale teraz sieję ciut gęściej i wcześniej i jest różnica między tym co jest teraz a kiedyś.

Patrzyłem po polu to jeszcze sporo ziaren ma kiełki ale jeszcze nie wyszło tak że to jeszcze nie jest jej ostateczny kształt.. jak to mówią człowiek się uczy całe życie..:)

Na nie całe 70 arów wyszło coś ok. 120 kg może mniej bo miałem małe przeboje z siewnikiem . Na razie chcę opryskać na chwasty w jesieni i fajnie by było jak by mi ktoś jakiś fajny środek polecił bo ta pszenica co widać na fotce jest zasiana na ugorze i na pewno będzie problem z chwastami( już się w tamtym roku na innych ugorach o tym przekonałem) Co do nawożenia to jeszcze nie wiem dokładnie ale ze 250-300 kg saletry na wiosnę na hektar i później znowu by się kogoś poradzić co robić dalej:) W tamtym roku pryskałem tylko na grzyba topsinem ale w tym chciał bym coś odrobinę lepszego na grzyba i opryskać ją potem roztworem mocznika i może by coś jeszcze domieszał:) ale w tym temacie to liczę właśnie na pomoc bardziej doświadczonych rolników..bo w tym temacie mam małe doświadczenie..

 

Wcześniej jak Rodzicie finansowali to sialiśmy coś się rzuciło pod korzeń a na wiosnę jeden oprysk na chwasty i to było na tyle aż do samych zbiorów.Teraz od dłuższego czasu sam finansuje swoje hobby i wiem że jak od siebie nic nie dam to i nie zbiorę..ale na razie trochę muszę pokutować brakiem doświadczenia...

Wałaśnie,że nie masz kolego racji. Ja siałem 160 kg/ha już tóryś rok i jestem bardzo zadowolony. Nie jest ani za żadka, ani za gęsta. Oczywiście im później sieje tym zwiększam dawkę.

Dawka zależy od siewnika, od wielkości działki, warunków itp :) nie da się ucelować, może nieraz lepiej więcej 10kg niż mniej. Powodzenia w prowadzeniu gospodarstwa, każdy się uczy :)

Zgadzam się 120 kg to zdecydowanie za mało tym bardziej w takiej grudzie. Przecież tu 1/3 nie powschodzi, będziesz miał marną obsadę na m2 ,no ale człowiek uczy się na swoich błędach :)

yacenty ale taki wysiew to do agregatów uprawowo siewnych nie do zwykłego siewnika w takie grudy na polu jakie miał prawda ? Nie da się pola uprawić i zasiać "książkowo" tylko z głową :) oczy widzą jaka jest sytuacja

dla mnie nie ma znaczenia czy upr-siewny czy sam siew, byle to było poukładane. oczywiscie terminy tez maja znaczenie, ale tu była mowa o 24 czy 25 wrzesnia to termin raczej dobry dla wiekszosci rejonów w polsce.

Bryła ma większe znaczenie dla herbicydów niż dla zbóż

yacenty ale jednak jeśli ziarno znajdzie się na bryle puści kiełek i uschnie :) nie ma podstawy. No jednak siewnik zwykły czy np Amazone D8 albo całe agregaty mają inny dokładniejszy wysiew, układają sobie ziarna w polu zasypują je, dogniatają jak w przypadku talerzowych siewników i jest bajka można siać 170kg, ale nie w siewniku zwykłym, który sieje jak sieje, albo jak trzeba po nim bronować jeszcze :) to moje zdanie, każdy ma swoje i szanuje

Teraz to już można tylko gdybać..zarąbałem z próbą kręconą i tyle...niby wagowo wyszło tyle ile powinno ale w polu siewnik tego nie wysiał.. Musiałem gdzieś się dziabnąć i tyle ale teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem..i tak myślałem że będzie gorzej a tu jeszcze nie wszystkie ziarna skiełkowały i wyszły na wierzch więc myślę że tragedii nie będzie..

 

Co do uprawy to tutaj akurat się fajnie uprawiło bo akurat na tych działkach jest troszkę lżejsza ziemia.Pole może nie wygląda za ciekawie bo to ugór ale całkiem ładnie się ziemia sypała podczas uprawy.. Zobaczymy co to będzie...wszystko czas zweryfikuje okaże się wszystko jak wszystkie ziarna skiełkują i wyjdą z ziemi...tak jak to już nie jeden napisał człowiek uczy się na błędach...szkoda że to czasem sporo kosztuje :D

Ehh dobrze będzie, na wiosnę azot, rozkrzewi się, można jeszcze CCC prysnąć na dokrzewienie i będzie gitara. :) Jeśli cghcesz pryskać na jesieni to pamiętaj aby była wilgotna ziemia, bo jak będzie sucho to lipa i na wiosnę poprawka, przy dobrej wilgotnej ziemi nie będziesz musiał robić żadnych poprawek :)

Jest jeszcze takie coś jak zachwaszczenie wtórne dlatego ja osobiście nie kombinuje żeby było za***iście czysto na jesieni z dwuliściennymi tylko z jednoliścienne mi a na wiosnę pszenicę zawsze poprawiał i ściernisko jest czyste po zborze bez zielonego piętra

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×