Skocz do zawartości

Zegary w Ursus C-330



Tak oto wyglądają zegary które kiedyś już pokazywałem, po zamontowaniu. Wszystkie wskaźniki i większość kontrolek działają, z wyjątkiem wskaźnika wychylenia łyżki bo na ładowacz jeszcze nie przystosowany.


Rekomendowane komentarze

Wspomaganie oczywiście jest. Obrotomierz jest wstawiony orginalny od 330 tylko mechanizm przełożyłem do tych zegarów. Prędkościomierz jest to natomiast lekko zmodyfikowany obrotomierz z tych zegarów, na piaście jest 12 magnesów i kontaktron na zwolnicy. Czy prędkościomierz działa poprawnie to jeszcze nie wiem, gdyz spóxnia się przesyłka z materiałem na półkę i ciągnik stoi czekając na koniec przeróbek. 

Modyfikacje wykonywałem w różnych okresach. Np. rok temu przy okazji montażu nowej kabiny założone było wspomaganie , nowa deska rozdzielcza, ogrzewanie i chyba tyle. Na tura już nie było czasu bo żniwa się zbliżały. Jesienią robiąc tura musiałem zmienić wspomaganie i okazało się że dostęp do baku w celu sprawdzania paliwa jest niewygodny. Dlatego tez chciałem wskaźnik poziomu a widząc całe zegary pomyślałem aby całość wykorzystać. Teraz poza zegarami zrobiłem też wycieraczki przedniej szyby z 5 trybami pracy (i zatrzymującymi się tam gdzie należy), fabryczna wycieraczka powędrowała na tyl, tylna szyba uchylana bezstopniowo (z możliwością zablokowania w każdym położeniu), półkę na radio tam przeniosłem też włączniki halogenów. Ponieważ owa pólka uniemożliwiła otwieranie dachu dźwignią do tego przeznaczoną to przerobiłem je na elektryczne. Zdjęcia całości będą za kilka dni bo cały czas nieprzyszła "skóra" na półkę

 

edit.

 

Jeszcze spryskiwacze przedniej szyby dodałem

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v