Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Ursus C-325 - C-335

Ursus C-330 + Osa II

Trzydziestka sporo motogodzin przepracowała za młodu w identycznej kosiarce :)

Dobrze pamiętam tą pracę z pozycji "krzesełka" rolleyes.gif dlatego planuję odnowić ten egzemplarz :) ktoś się orientuje czy w "Agromach" można jeszcze dostać części do niej ?


Informacje o zdjęciu Ursus C-330 + Osa II


13 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Do koszenia trawników ? próbowałem :) przy dobrym ustawieniu i nie pordzewiałych elementach roboczych goli niżej niż rotacyjna :)

Części są.. Ja kupowałem bagnety i noże, Na siano kosiłeś osą ??? Pamiętasz jeszcze moją :D szkoda że sprzedana... była w idealnym stanie ale niestety Zetor do niej nie pasował... 

I u nas stoi taka w garażu. Co roku jeszcze górkę, na którą strach wjeżdżać Bizonem obkasza i dopiero sie młóci na równym terenie. Nawet jest jeszcze katalog od niej (przynajmiej to co z niego zostało). Tej na zdjęciu to paski pospadały i jeszcze serwis nie przyjechał.

Ja mam taką części kupuje w pzgs (sklep z częściami do ciągników,maszyn,kombajnów) miałem wielu kupców, ale jej nie sprzedam do koszenia zboża na kiszonkę jest super!

Jakie części potrzebujesz ?? Może mam jakieś pozostałości po swojej . Na pewno mam bagnety , a co więcej to nie wiem , muszę zobaczyć .

Pamiętam tamtą osę Wojtku , była pięknie wyremontowana :)


 


  Tak właśnie ta kosiarka to spadek , stała na dworze w pokrzywach x lat i paski od góry się po rozłaziły od słońca i tak po kolei pękały jeden po drugim . Tutaj wyjechałem ukosić bykowi i pękł ostatni :D  I trzeba było się podczepiać pod rotacyjną .


  Tutaj brakuje mi tylko pasków i blaszanej pokrywki przy targańcu (w pozycji złożonej kosiarka na niej stoi i zostało z niej sito - rdza zjadła) . Uchowała się nowa nie używana ta blacha z napisem "Osa 2" bo wujo miał założoną jakąś inną .


  Jeszcze jakieś kosy powinienem znaleźć po starej kosiarce :) Instrukcja + katalog też mam x2 .


 


 Dzięki Han :)


 


 Mój tata taką kosiarką dużo się ukosił i po spróbowaniu pracy rotacyjną na większe kawałki do osy by nie wrócił :D Ale Ja chętnie od czasu do czasu jakieś drobne kawałki nią będę kosił . Myślę również ,że może sprawdzi się do koszenia ściernia po rzepaku zamiast rozdrabniacza ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×