Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Budynki i obejścia gospodarskie / Farm buildings

15 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Co zdecydowało że na ocieplenie dachu masz folię aluminiową z pianką w środku a nie płyta warstwowa? Ładny obiekt.

Jałówki od zacielenia utrzymywane są tylko na dobrej jakości sianokiszonce głównie 4 pokos z dużą zawartością białka co sprzyja dobremu rozrastaniu się , lizawki mineralno-witaminowe do woli ( wiadra 20 kg) muszą zawierać dużą zawartość wapnia i fosforu , nie dostają kiszonki z kukurydzy , miesiąc przed wycieleniem pół dawki TMR czyli około 25 kg na dobę a 2 tygodnie przed wycieleniem TMR do woli i około 3 kg paszy treściwej na okres około porodowy.

Czy mi się zdaje czy ta sianokiszonka w prawym dolnym rogu to jest popsuta czy posypana śruta bo jeśli jest popsuta to nie jest ona najwyższej jakości tak jak piszesz wyżej.


a za budynek i wyposażenie no i bydło oczywiście 5/5


 

Jak uważasz że tak wyglądaja jałówki żywione zepsutą sianokiszonka to dużo wiesz o odchowie i hodowli...to jest grupa jałówek która żywiona jest samą sianokiszonką która posypana była koncentratem aby podeszły do zdjęcia , jak widać dalej następna grupa dostaje już pół dawki TMR i tak przesuwają się w stronę porodówki.

byczki tak

w jakiej cenie ,i jak bym chciał kupic od cb to ile tak sztuk od razu bo potrzebuje do swojej hodowli

 

 

Nie obrażaj się ale to tak wygląda na zdjęciu a ja wraz z tata tez mamy bydło i wiem co to znaczy zepsuta kiszonka grozi porzuceniem cielaka różne zatrucia i choroby z tym związane. :)


 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×