Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Prasy zwijające Sipma

37 komentarzyRekomendowane komentarze

korbi555 - około 1200 wszystkiego

likasz 321 - tak ma hamulce a ten zbiornik jest właśnie na powietrze :)

Dodi - w okolicy pierwsza i chyba ostatnia bo królują u nas albo prasy Uni DF albo Lely. Tak

casejx80 - tak zrobię. Jutro w sipmie się z nimi umówię a w poniedziałek przypomnę :)

Wiem, że cena jest ważna ale Sipmy jak to mówią " nie chciałbym już nawet za darmo" :unsure:

Raczo - Przy zakupie jej bardziej niż na cenę patrzyłem na areał na jakim przyjdzie jej pracować. Nie jest duży więc nie potrzebna mi prasa Lely, Claasa, JD, czy Kuhna. Z polskich pras sądzę że to jest najlepszy wybór bo Sipma w porównaniu do jej polskiej konkurencji już trochę pras zrobiła więc czegoś muusieli się nauczyć przez ten czas, mam swoją Z-569/1 i oprócz dwóch łożysk przy dolnych walcach nie wymieniałem a prasa łącznie już zrobiła około 14 tyś belek :)

najlepiej kupować bez głowy jak 80% polskich rolników, kupują sprzety które wystarczyły by na prace na kilka razy wiekszych arealach, ale co tam to nic ze bedzie wiecej stala niz belowala ale prasa za 200tyś musi być... gratulacje kolego, i szacun za rozsadne podejmowanie decyzji ;) sorka za pisownie, pisane na kolanie

No to chyba tylko rolnicy w mojej okolicy mają takiego pecha do Sipmy, te stare chodzą, a 3 znajomych z w miare nowymi Z-569/1 stale narzekają, tak jak ja...

 

podcepiomy - Skoro jesteś zadowolony z Z-569/1 to czemu kupiłeś nową Sipmę? :)

saaQ - Może po prostu nie ma ludzi do pracy i chce zaoszczędzić czas kupując np. Lely? Wątpię, żeby ktoś normalny wydawał dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy na sprzęt tylko dlatego, że np. sąsiad taki ma.

jak nazwac kupowanie prasowowijarki krone za ok 200tyś mając 20-25 dojnych krów, nieprzystosowane łąki i biorąc na wszystko kredyty? Znajomy zbierał kilka lat sipma 40ha traw (co najmniej 3 pokosy) i niezliczone ilosc słomy dla 100 dojnych w oborze wolnostanowiskowej, owszem zmienil prase na pasowa jd ale tamta chodziła przez kilkadziesiąt tys bel tak ze smieszy mnie jak ktos ma kilka ogonów i mowi ze mu potrzeba prasy za cene połowy godpodarstwa, dla mnie to śmieszne, sam jestem za tym by jak najlepiej organizować i szybko wykonywac prace, ale na moja prase krowy dawały mleko przez 3-4 tygodnie a nie lata... bo to wszystko przerost formy nad treścią, ale każdy orze jak może ;)

  • Like 1

Raczo - wziolem nowy sprzęt dlatego ze byl PROW a z mojej chcąc nie chcąc zaczęły by wychodzić jakieś mankamenty. U mnie w okolicy jest bardzo popularna lely i teraz nawet troszkę i fendta przybywa i te prasy napewno są lepsze od mojej sipmy ale jak to pięknie ujął kolega saaQ każdy orze jak może;-)

Pewnych ludzi nie rozumiem.... Prasa niedawno weszła na rynek, nie wiadomo jak się spisuje a oni juz krzyczą że jest do niczego. Zastanówcie się trochę. Kolega popracuje ze 2 lata i się okaże jak z wytrzymałością.

  • Like 1

saaQ - lely ma chyba prasy z 25 nożami także jak kto lubi :)

kokoman0 - jaką masz prasę ?

sipmafan - dzięki :)

Meta-fach Z-562RN. Cud techniki to nie jest i wolał bym używaną welgerke RP220 ale no cóż nie ja decydowałem. Co do prasy M-F narazie "uczę się" nią pracować.

Główna jej wada to za wąski podbierak 1,8 m to chyba tylko na papierze bo taką wartość jak mierzyłem uzyskałem dopiero przy tych rozgiętych blachach na dole podbieraka szer. efektywna to tylko 1,7m. Drugi minus to powłoka lakiernicza. Na obudowach jest ok ale na elementach roboczych walili jak Hamerirtem prosto na rdzę. Trzeci minus to wałek (dziwne zabezpieczenie kołkowe zamiast sprzęgła i to, ż nie jest szerokokątny). Więcej nie jestem w stanie napisać bo za mało bel nią zrobiliśmy ale te rzeczy od razu wyszły przy pracy. Co do chodzenia z kluczem w ręku to przy świeżo kupionej prasie trzeba się z tym liczyć, że coś trzeba będzie przykręcić albo wyregulować. Z drugiej strony po sprzedaży starej welgerki byłem nastawiony na RP220 i takiej wszędzie szukałem ale natrafił się Metal-fach popokazowy w cenie używanej Rp220 i już tatko nie dał się przekonać. Co do pracy Meta-fachem to mistrzem wydajności ta prasa nie jest co zresztą mi nie przeszkadza bo i tak większość kiszonek robimy w pryzmach ale miałem okazję popracować lely 245 w której są rozwiązania bardzo zbliżone jak w RP 220 i praca tą maszyną to czysta przyjemność.

Aha "sokółka" bardzo lekko idzie. Na załączonych wszystkich nożach idzie dużo lżej niż nasz stary welger gdzie pracując na obrotach eco przy dobijaniu beli traktor odczuwał wyraźnie prasę (Metal-facha na eco praktycznie nie czuje).


Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×