Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Rośliny oleiste

Rzepak

silva
Zaloguj się, aby obserwować  

3dt polifoski8 po korzeń, przedplon p. ozima. Siany na początku września. z miesiąc temu odżywka 10kg mocznika, 1l bormaxu, 0,4l molibdenitu 10kg siarczanu magnezu na hektar oczywiście

Zaloguj się, aby obserwować  

Informacje o zdjęciu Rzepak


11 komentarzy

Rekomendowane komentarze

specjalista pd rzepaku wstawił fotkę :) dawałeś tebu ? opisz jak możesz zabiegi ze zwalaczniem chwastów itp.

Żaden specjalista. Szczerze powiedziawszy to nie dostał nic więcej niż w opisie. Tebu nie dostał bo nie był zbyt wcześnie siany więcnie trzeba było ograniczać wzrostu a rzepak zdrowy. Rzadko widoczne niedobory azotu jeszcze rzadziej fosforu. Zwalczania chwastów nie robimy jesienią bo rok temu daliśmy na tym d.py. a wiosenne zabiegi od chwastów zazwyczaj radzą sobie bardzo dobrze. A do tego nie ma inwazji więc dużo nawozu nie zabiorą.

Siany 3,5kg/ha Tylko nie wiem jaka odmiana na tym polu ale pewnie jakaś tania :P

Silva a jakiego środka bądź mieszaniny środków używasz do wiosennego zwalczania chwastów? Bo ja chyba będę robił poprawkę :/

Myśle że Graman + Galera praktycznie daje sobie rade zawsze. Czasami poprawki są na przytulie. I w tym problem że jak widze to większość osób które znam i pryskali jesienią to i tak poprawiają wiosną.

a nie lepiej kolego silva spróbowac na jesien

Galera lub

butisan Duo & NAVIGATOR 360 SL osobiscie na kilkunastu ha stosowałem i widac kosa niezła na chwasty ,w fazie 3-4 lisci Pozdrawiam

Rok temu próbowaliśmy i poszedł deszcz i zaszkodziło i chwastom i rzepakowi. A do tego większość co znam to i tak robi poprawke. A że chwastu tak dużo nie ma to czy jest sens pchać sie w koszta na jesieni?

zwalczasz chwasty póki są małe,

u nas np nie stosuje się wiosennych zabiegów na chwasty, chyba ze był popełniony jakiś bład na jesieni to wtedy owszem trzeba coś poprawić ale tylko poprawić.

Czy to w rzepaku, czy w pszenicy czy w jęczmieniu. Niestety czasem pogoda spłata nam figla i nie da się zrobić tego co się zaplanuje. Albo wydarzy się coś zupełnie dziwnego.

No skoro oprysk daje sobie rade na jesieni to owszem, warto. Ale z doświadczenia swojego i innych w okolicy już nie pryskamy. Jeśli nie ma poprawek to warto na jesieni. Bo inaczej zamiast połowe kosztów to wychodzi dwa razy tyle.

Jak użytkownik yacenty dobrze zauwazył póki rośliny są małe.. Na wiosne zwykle rzepak wczesnie startuje i nadodatek trzeba podganiac z azotem. Druga sprawa wiosenne przymrozki, nie raz widziałem u doświadczonych nawet rolników gdy na wiosne pryskali galera (koszt ok 300zł/ha) przymrozki po zabiegu uszkodziły poważnie rośliny. Wiosenne zabiegi herbicydowe są trudne, nawet w zbożach coraz bardziej popularne (czytaj tanie) jest jesienne odchwaszczanie. A poprawki hmm skoro tymi samymi środkami pryskasz na jesieni, to musiałby już być słaby ten rzepak żeby mu chwasty na wiosne zaszokodziły.

twój lepiej wygląda teraz niż mój :( mojemu zaczyna brakować pozywienia, pojawiają się przebarwienia, u mnie nadal sucho.

No to czekamy na foty. U nas zależnie od pola. Czasami sie trafią jakieś fioletowe przebarwienia ale to raczej przy miedzach. A przed tym rzepakiem akurat było głęboszowane. I jeden z wcześniej sianych. Reszta jest mniejsza raczaj więc i nie ma tyle niedoborów. Ale gdyby żima była już to Twój by pewnie lepiej przezimował. U nas teraz często mgła. Czasami lekkie mrzawki sie trafią.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×