Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Konkurs dla Konstruktorów

Pług wirnikowy do śniegu

Pług wirnikowy do śniegu

Jest to pług zapinany do ciągnika z tyłu służący do odśnieżania na wstecznych biegach, dzięki temu ciągnik jedzie po drodze już odśnieżonej, dodatkowy plus jest taki, że z przodu można mieć zwykły pług do mniejszego śniegu, a z wirnikowego korzystać tylko w przypadku większych zasp.
Jest on skonstruowany z dwóch skośnych, zbieżnych i półokrągłych blach, po obu stronach z dolnym nożem tnącym, natomiast w środkowej części znajduje się rozdrabniacz ślimakowy, ułatwiający wyrzut śniegu do wnętrza dmuchawy, która jest o większej średnicy i szerokich łopatach, dzięki czemu może skutecznie pracować bezpośrednio na wałku 540 obr.
Obudowa dmuchawy jest wyposażona w wyrzuty na obie strony obydwa wyloty są wyposażone w zasuwy dzięki temu można ukierunkować wyrzut na jedną bądź drugą stronę, lub jednocześnie na obie strony.
Konstrukcja pługa jest taka, że jest bardzo wydajny proporcjonalnie do użytej siły, tak, że Ursus C 330 daje już sobie radę, ale zapinając do większego ciągnika można znacznie zwiększyć postęp prac.
To rozwiązanie jest również w całości moim pomysłem i wykonaniem.


Informacje o zdjęciu Pług wirnikowy do śniegu


0 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×