Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Konkurs dla Konstruktorów

Rębak do gałęzi

Rębak do gałęzi z taśmociągiem

Konstrukcja rębaka pozwala rąbać gałęzie o różnej grubości, nawet 7-8 cm i ze względu że rąbanka wykorzystywana jest do pieca bez podajnika to długość rąbanych gałęzi ustawiona jest na 10-12 cm, z racji tej długości koniecznym było zastosowanie taśmociągu jako elementu załadowczego, wyposażonego w rolki, osłony, mogącego pracować pod różnym kątem, w zależności na jaką przyczepę ładuje. Natomiast do transportu podnoszony jest do góry, by nie poszerzać całego zestawu.
Głównym elementem tnącym jest bęben z dużymi kołami zamachowymi, z dwoma solidnymi nożami tnącymi i nożem oporowym montowanym na ramie.
Z boku na wlocie znajdują się dwa wałki podające, obydwa napędzane, jeden stały a drugi odchylny w zależności od grubości wciąganej gałęzi, dodatkowo wyposażony jest w dzwignie, sprzęgło umożliwiające chwilowe wyłączenie napędu wałka w celu zatrzymania wciągania gałęzi. Przed wałkami znajduje się metalowy kosz ułatwiający wprowadzanie gałęzi do podajnika.
Całość napędzana jest z WOM z ciągnika poprzez wałek ze sprzęgiełkiem kierunkowym i samo napinaczem pasków podobnie jak przy rotacyjnej.
Konstrukcja całej ramy jest solidna i masywna dzięki temu nie ma zbędnych drgań przy jej pracy.
Wydajność tego rębaka jest o 3-4 razy większa niż tradycyjnych spalinowych rębaków przewoźnych, dzięki czemu praca jest bardzo wydajna i z napędem bez problemu radzi sobie ciągnik C 330 na wolnych obrotach.
Całość konstrukcji jest moim pomysłem i wykonaniem.


Informacje o zdjęciu Rębak do gałęzi


5 komentarzy

Rekomendowane komentarze

no wiedzę że ten rębak nie byle jaki. Ale mogłeś mu zrobić taśmę i kładłbyś gałęzie na taśmie a on by sobie ciągną a tak musisz trzymać ;)

Ile cie całość wyniosła? 5 :rolleyes:

Druga taśma zbędna, gałęzi nie muszę trzymać wystarczy że tylko złapie początek i puszczasz a gałąź sama się ciągnie do środka i to szybko!!!

Trudno powiedzieć ile całość wyniosła bo nie siadłem aby to podliczyć powiem że nie mało ponieważ prawie wszystkie elementy trzebabyło robić od podstaw, nie dało ich się zastąpić gotowymi podzespołami.

Przypominamy że tylko do 15 sierpnia przyjmujemy zgłoszenia do naszego konkursu dla konstruktorów

 

Warunkiem koniecznym przyjęcia zgłoszenia jest przesłanie maila zgłoszeniowego na adres konkurs_konstruktorow@agrofoto.pl zawierajacego

 

- dokładne dane osoby zgłaszajacej

- zdjęcia zgłaszanego wynalazku w dużej rozdzielczosci (minimum 1024x768)

- opis zgłaszanego wynalazku z jakich materiałów zrobiono ile mniej więcej kosztowało itp

 

nagrody czekają

Witam czy mozesz podać do siebie kontakt nr telefonu ewentualnie nr gg, mam rębak i też chce go zrobić na taśme tylko się zastanawiam jak zrobić napęd taśmy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×