Skocz do zawartości

Byk

Następca odyna, oficjalnie jeszcze nie nazwany.

Zaloguj się, aby obserwować  


13 komentarzy

Rekomendowane komentarze

to może ogłoś konkurs na imię dla byczka :D ? narazie to troszeczke słabiej wyglada od odyna ;) brany z provimi bieganów?

Brany od lokalnego hodowcy, sztuka hodowlana 100%LM, papiery i te sprawy, w sumie nie wiem jaką ma nazwę w papierach, może będzie fajna to zostanie.

@mickas092 co do zachowania to było nie ciekawie, jak go odbieraliśmy to trzeba było w niego strzelać ze środkiem usypiającym, i to nie raz, było to w grudniu, skąd od razu poszedł na odrobek do wujka od którego miałem pożyczonego byka, tam stał 4m-ce ale po nieudanych próbach zacielenia krów (problemy z jego agresywnością, sam 2 razy oberwałem) odebraliśmy go i był problem ze zwaleniem, więc weterynarz musiał dać mu głupiego jasia, no i przy okazji skróciliśmy mu poroże żeby łatwo nas nie nabił ;) no i w sumie do wczoraj go nie puszczaliśmy bo koło domu mógł by być z nim problem, a jak na razie na łąkach nie jest źle, w stadzie inny byk, ale i tak trzeba uważać bo temperament ma.

raczej nie chcaiałbym mieć takiego ZAWODNIKA u siebie w stadzie. między krowami powinien być łagodniejszy ale jak już takie rzeczy robi na stażu to co będzie na stałym etacie? proponuje WŚCIEKLIZNA albo ZAWODNIK :)

to powodzenia z cielakami po nim. 7 pełnych lat robiłem przy mięsnych we Francji. Stado jedno z największych u nich. Jak był niewyraźny to go nawet do krów nie puszczali. A limusine to nie tępe charolaise.

Czy w tym roku spodziewasz się jeszcze cieląt po ODYNIE? A po tym Miśku kiedy będą? Również powodzenia życzę z maluchami po tym byku. W jakim on wieku jest?

Myślę że tak źle nie będzie, no i z cielakami ewentualnie byczkami jest mniejszy problem niż z rozpłodnikiem, z drugiej strony taka żwawa sztuka ładnie "utrzymuje" można powiedzieć scala stado, bo jak byk zamulony, to w stadzie sodoma i gomora, czyli są plusy i minusy takiego zachowania. No i mogę potwierdzić że LM są na swój sposó inteligentne ;) Praktycznie większość cieląt w tym roku jest po odynie, jeszcze z e 3 jałówki po nim mają się wycielić i kilka sztuk po pożyczonym, a po tym byku dopiero cielaki będą w przyszłym roku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×