Skocz do zawartości

Ursus 6824



Odwiedziny pana Komońa
W tym nie siedziałem <_< ale jedno co nie się nie podobało to rozmiar kół jak na 92 km to troche za wąskie
Najważniejsze cena 8024 który tam był i miał EHR i chyba klimę to ok 160 tyś a 6824 ok 140 tyś
W razie pytań pisać w komentarzach




Rekomendowane komentarze

Zdecydowanie w tej cenie można kupić Proxime Power,New Hollanda TD 5040,Casa i wiele innych marek.Dodam że w dobrym wyposażeniu ;)

ursus914

Patryjoci na wojnie zgineli <_<

 

Kiedy braliśmy Proxime 85 to stał na placu obok Ursus chyba 6824 ,nie pamiętam dobrze.I jestem zadowolony że mam Proxe.Z tego co widze u mnie w okolicy to nowe Ursusy kupuje jedynie Zakład komunalny :o:D

Faktycznie jak na 92km to ma za wąskie kapcie ale co z tego ale ważne aby dobrze sie sprawował i nie był awaryjny ;) Co do ceny to za 92km to jest bardzo dobra cena jak na moje oko :P Ale do tego nawet tam siedzi nowoczesny silnik perkinsa więc cena wcale nie jest duża ;[ Porównać teraz zetora to zetor strasznie sie wycfanił z cenami myśli że jak zmieni maskę i da inne plastiki w środku to jest ok i że rolnik to kupi??Dobry żart niech zmienią teraz podzespoły, forterre klepią tak samo bez żadnych modernizacji od kilku lat.A gdzie jest ta słynna maxterra??Miała być już dawno wprowadzona i co??Ursus już zrobił dwa nowe modele i z bardzo fajnym wyposażeniem a maxterry jakoś jeszcze nie widziałem u żadnego dielera.Do tego znalazłem ogłoszenie że jest już nowy sadownik ursusa 3704 gdzie już można go zamawiać B) Więc nie czepiajcie sie opon tylko że są wąskie lecz zetor też ma swoje niedociągnięcia w swoich modelach ;) Pozdrawiam

Panowie ok Mateusz ma rajcie zetor rzeczywiście nowinkami nie świeci klepią go już od dawna tylko plastiki z mieniają , ale niema co gadać pod zględem wytrzymałościowym zetor jest nie do zajechania, z kolej ursus wprowadził nową serię ciągników też z nowymi plastikami, i silnikami Perkins rzekomo bardzo dobrymi okaże się w praniu czy dobrymi ale fakt iż klepią je i wkładają do innych maszyn np.farmtrac,polmot,McCormick i jeszcze pewnie by się znalazł jakiś ciągnik to świadczy że muszą być dobre . mówię tu o ursusach mido oprócz modela 8034 bo to inna bajka. nawiązując jeszcze do zetora panowie zetor w Polsce jest bardzo popularny , ale dam przykład brat jeździ do pracy do Niemczech z tych ciągników spotkał kilka ursusów ale zetora ani jednego nie widział w tym rejonie co pracował. jak się spytał gospodarzy o zetora kiwali głową że szaize, więc zagranicą już nie jest tak popularny.

mylisz sie @rolnikzmałopolski Zetorów w niemczech jest wiele Wystarczy zobaczyć ogłoszenia niemieckie albo na allegro (sprowadzony z niemiec) co prawda do niemiec nie jezdziłem (bo ja zawsze przeładowany a tam sie nie da) ale czechy słowacje węgry czy włochy zaliczyłem W czechach czy na słowacji wiadomo jest ich mase a na węgrzech też sie pojawiają We włoszech też sie spotka ale mało Wiele zetorów jest w angli irlandi i franci A co do ursusa to wszystko wina rządu Upadła cała motoryzacja (polonez żuk lublin nysa star i jelcz i nasz słynny bizon) Czeczy czy słowacja jakoś do tego nie dopusciła i zetory skody tatry czy liazy nadal produkują

Dobra ludzie zamknijcie się i dajcie se już spokój bo pod każdym zdjęciem się kłócimy a i tak nigdy do niczego nie dojdziemy! Ursus ma swoje wady i zalety tak samo Zetor ma wady i zalety, każdy się będzie psuł, jeden prędzej drugi później, jeden ma lepsze to drugi tamto. I jak tak będziemy za przeproszeniem pindolić jak stare baby to nigdy do niczego nie dojdziemy!!

Spójrzmy prawdzie w oczy Zetor ma dobre ciągniki, dobre skrzynie oprócz tej 10/2 :lol: , silniki powoli robią się przestarzałe Proxima jeszcze jest spoko, nowy wygląd, kabina itp. jednak silniki trochę starawe. Forterra to powiem tak stara baba w modnym ubraniu ale to co ma zrobić to zrobi bez stękania, jedynie by się jej nowa skrzynia przydała.

A Ursus widać że ludzie zaczynają je kupować a wszystko okaże się pod koniec tego roku jak Ursusy spiszą się w orce, zwożeniu zboża itp. Ursus ma fajny wygląd, dobre kabiny, silnik Perkinsa, jednak skrzynia trochę nie za bardzo chodź i tak ta skrzynią 12/4 starczy do 3724, 5524, 6824 i 8024 chodź i tak podobno 8024 ma dostać nową skrzynię tak samo 6824. Zetor teraz wycwanił się z cenami, bo co jak co ale trzeba to przyznać że jest drogi, a Ursus powiem tani nie jest ale drogi też nie, gdyby dajmy na to Ursus stosował silniki Iveco czy Sisu to były by tańsze.

Zetor ma swoich zwolenników i Ursus ma swoich fanów i tego nic już nie zmieni.

Powiem tak, dajmy se już panowie na wstrzymanie bo to nie jest już bynajmniej śmieszne tak jak kiedyś lecz to już jest za przeproszeniem wk***ia**ce, bo jedziecie po tym Ursusie jak po łysej kobyle a wasze argumenty są śmieszne, ktoś kiedyś napisał np.

"Bo się będzie psuł" a skąd wy kurna wiecie że on się będzie psuł jak praktycznie nikt go jeszcze nie przetestował porządnie, równie dobrze mogę powiedzieć że nowy JD się będzie psuł to każdy mnie zjedzie.

Najbardziej mnie rozbawiło jak ktoś kiedyś napisał, nie wiem czy tak to leciało ale coś w ten deseń:

"Nie podoba mi się bo ma brzydkie obszycie dachu" tego już nie skomentuje :blink: .

Więc tak jak powiedziałem, dajmy se spokój bo i tak do niczego nie dojdziemy a tylko pośmiewisko z siebie robiły!!.

Pozdrawiam.

Popieram .

Wogóle o opini o tych nowych ursusach trudno szukać bo raz że ludzie ich nie kupują dużo (przykładowo Ja na żywo u rolnika nie widziałem żadnego nowego ursusa w ciągu 3lat ) a dwa że jeszcze za wcześnie by coś konkretnego ktoś mógł powiedzieć. Poczekajmy jeszcze kilka lat , wtedy będzie można ursusa porównywać :)

Mi się osobiście ta seria podoba , w skrzyni może mało przełożen ale jeśli są dobrze dobrane to wcale nie musi być zły ciągnik , może nie dla rolnika który przesiada się z jakiegoś zachodniego ciągnika z lat 90 , ale dla rolnika który tłukł się pół życia w 360 albo 385 jest to ciekawa alternatywa . Jedynie cena troszkę za wysoka , ale może z czasem dojdzie do sensownej i seria piko i mido będzie popularna jak ursusy 3512 .

Newholland15

Wyluzuj .Nikt tu nie mówi o kłótni po prostu przedstawiam fakty .Co masz do skrzyni 10/2 mam ją i nie narzekam .A niby ten URSUS 8024 Mido co ma takiego ciekawego skrzynie 12/4.Taka prada że maske i kilka pierdół zmienionych i cena do góry.To samo dotyczy Zetora ale tylko Forterry .Ostatnio gadałem z gościem co robi wnioski na Modernizacje ,Zróżnicowanie ,MR itp. pracuje w ODR to mówił że w jego historii nie zdarzył się nowy Ursus na którego pisał by wniosek a Zetorem odwrotnie .Gość sam nam robił wniosek na Modernizacje.Popatrz tylko kto na Agrofoto w ostatnim czasie nabył nowego Ursusa 8024 Mido .Niewiele osób <_< .Dodam że w tej cenie w której Ursus proponuje ciągniki nabyl byś o wiele lepsze ciągniki które biją na łep Ursusa :( .Jedynie co mi się podoba to na stronie Ursusa http://www.ursus.com.pl/ciagnik.php?mnu=1&id=7 jest podana cena ,bardzo malo fabryk to robi.

Co do skrzyni? Popatrz, każdy gdzie tyko może pisze że Ursus to dziadostwo bo ma skrzynię z małą ilością przełożeń a że ich kochany Zetor ma 10/2 to nawet nie wspomną, a jak już ktoś napisze o tym to cisza...

Tylko powiedz mi gdzie cena poszła do góry? Bo według mnie to cena cały czas idzie w dół, spójrzmy na ceny z Kielc i od tego czasu ceny cały czas spadają czego nie można powiedzieć o Zetorze. I co ty mówisz że maska i kilka pierdół zmienionych w 8024 jak one od początku produkcji są produkowane w niezmienionej formie? :blink:

No dobra nie zdarzył się, ale spójrz na to inaczej, praktycznie każdy Ursus przed 2010 rokiem to były odświeżone stare Ursusy 5314, 3512 itp. zdarzały się takie rodzynki jak 7524, 1654 itp. lecz ich produkcja kończyła się na znikomej ilości sztuk gdyż cały czas wychodziły nowe przepisy co do emisji spalin. Więc nawet się nie dziwię że wtedy nikt na nie nie składał wniosków bo sam wolał bym wtedy Zetora czy NH lecz dopiero na początku roku 2010 i pod koniec 2009 weszły do produkcji nowe modele serii xx24 i ludzie jeszcze wtedy nie wiedzieli czy jest sens je kupować bo losy fabryki mogły się zakończyć dosłownie każdego dnia. Gdy teraz widać że Ursus będzie na pewno produkował już ciągniki i nie ma mowy o upadku fabryki to rolnicy coraz poważniej rozważają zakup nowego Ursusa ale niestety nabory na PROW chyba już się skończyły i dopiero na następne dotacje mogą ludzie kupować nasz krajowy produkt.

Kto nabył? Na pewno dużo ludzi już go kupiło lecz nie wiem czy wiesz ale większość rolników w Polsce nie ma konta na AF i przez to nie chwali się nowymi zakupami. Nawet spójrz na niektóre tematy czy zdjęcia z nowymi Ursusami to możesz poczytać kto się już zdecydował na nowego Ursusa i kto już go kupił. Wiem że dużo ludzie jest już zdecydowana na kupno Ursusa i wiem że nawet użytkownicy AF są zdecydowani na 5524, 6824 wiem że chyba dwie osoby są już zdecydowane na 8024 a jedna waha się między 8024 a 8034.

Jestem ciekawe czy kupił bym coś lepszego do 148 tyś. zł brutto o mocy 110km?

A teraz dużo rolników decyduje się na zakup Ursusa ponieważ po targach Agro Show wszystkie pogłoski co do upadku fabryki zostały rozwiane.

Więc z roku na rok Ursus wprowadza coraz to nowocześniejsze ciągniki, nie dziwmy się że Ursus nie konkuruje dajmy na to z JD, NH, DF itp. bo to jest ciągnik prosty dla rolnika który nie wymaga jakiś bajerów, dopiero Ursus zaczyna konkurować z Zetorem lecz Czesi mieli dużo czasu na udoskonalanie ciągników w coraz to nowsze technologie a Ursus? On tej możliwości nie miał i nie wymagajmy od niego że stworzy super bajeranckie ciągniki w ciągu roku, na to potrzeba czasu a na razie ratuje się licencją z Landinim i modernizacją obecnych modeli.

Przecież Zetor za czasów komuny miał się lepiej przez co lepiej wszedł do nowego demokratycznego kraju gdzie rolnicy kupowali Zetora bo na tamte czasy był dobry i tani, potem Czesi je modernizowali i wkroczyła "luksusowa" seria xx41 i pierwsza Forterra, wiadomo mieli też problemy ale im się udało bo im za czasów komuny pozwalano na więcej, na lepsze ciągniki a Ursus co? Kazano mu klepać cały czas to samo a mieli przecież taką udane ciągniki np. 310, 710 itp. ale zdecydowano się na licencję od MF, może gdyby wtedy podpisali z Niemcami te licencję to Ursus był by teraz jak Claas czy JD ale to jest taki gdybanie "Co by było gdyby". Ursus wszedł w nowe czasy z przestarzałymi ciągnikami a nie mieli pieniędzy na coś nowego, przykładem jest Ursus 1414s na którego nie mieli dość finansów żeby usunąć wszystkie wady i wprowadzić go do produkcji więc udoskonalili stare ciągniki i dalej w małych ilościach je robili żeby nie zbankrutować. I dopiero lata 2009 i 2010 były latami przełomu tak samo 2011 będzie jeszcze większym przełomem w naszym "Niedźwiadku".

Więc cieszmy się z tego co mamy i z tego co będziemy mieć na wiosnę (8034 i 6834) i nie czepiajmy się takich dupereli jak tapicerka czy maska, bo co mi po przepięknym ciągniki jak będzie cały czas stał zepsuty, wolę kupić "brzydki" ale żeby pracował.

Ps. Powiem jeszcze tym narzekającym że Ursus jeszcze was bardzo pozytywnie zaskoczy, że sami nie będziecie wiedzieć że Ursusa stać na coś takiego.

A tak przepraszam co ja mówię, przecież dla niektórych to i tak nie wiadomo co by Ursus za ciągnik zrobił to i tak nie będzie wart kupna ;[ .

 

 

Tak wiem dużo napisałem ale po prostu musiałem.

Pozdrawiam.

@mario666 czy ty myślisz człowieku że w tych modelach będzie tak jak w c 360,330 lub w większych modelach????Ty chyba śmieszny jesteś :lol: Jak może być głośno jak to już całkiem inna kabina o dużo wyższym komforcie niż w starych typach kabin <_< Jak byś chciał wiedzieć to ta kabina już nie ma dziur w podłogach i innych zakamarkach ,jest wykonana solidnie z materiałów dobrze tłumiących dzwięk ,jest dobrze oszklona i z bardzo dobrą widocznościa na tył jak również na boki ;[ To nie są już starodawne kabiny lecz spełniające wymagania rolników i zapewniam cię że część rolników wróci do swojej polskiej marki jakim jest URSUS!!.A myślisz że zetor jest taki komfortowy??Po jakimś czasie tak samo plastiki będą pękac oraz skrzypieć!!

Mario666 nie wiem czy już już chodziłeś do szkoły czy dopiero pójdziesz ale naucz się pisać albo zainstaluj firefoxa bo tego się czytać nie da.

A po drugie tak jak kolega wyżej my mówimy o nowym modelach! Widziałeś je chociaż na żywo? Chyba nie bo piszesz głupoty, można wywnioskować po twoich komentarzach że Ursus to stara trzydziestka, bez kabiny i z dziurami w podłodze! Nie wiem czy do twojej świadomości doszło to że Ursus teraz jest w wykonaniu ciągników na poziome Zetora, kapujesz czy dalej nie?

Czytając twoje posty pod zdjęciami z nowymi Ursusa to powiem tylko jedno: "Nie ośmieszaj się człowieku" bo twoja wiedza na temat ciągników Ursusa i innych marek jest znikoma a twoich argumentów nawet nie można nimi nazwać!

I powiedz mi jeszcze jedno, jak ludzie w nich pogłuchli jak do jasnej ciasnej on ma tak samo lub nawet mniej decybeli w kabinie :lol: .

Ja nie wiem w jakim świecie ty żyjesz że dla ciebie ludzie głuchną w Ursusie i za niego przepłacają ale naprawdę współczuję ci :lol: .

Mam do ciebie propozycję, idź do programu "Zabij Mnie Śmiechem" bo twoje teksty i bajeczki są naprawdę lepsze niż nie jeden kabaret. :lol:

Własnie na drugi rok wybieram sie do przedszkola Nie cwaniakuj Newholland15 bo co do ursusa to mam uraz i wiem że to nie jest ciągnik dla mnie Kto będzie go chciał kupić kupi Tylko dla tego że jak zawsze będzie kasy brakować na swoje marzenia I powiem jeszcze tyle Znam sie troche na motoryzacji bo mam takie zabawki jak iveco 50c15 z 2008 craftera 50 long z 2007 Co do ciągników to nie inwestuje bo sam mam 15h Więc takie zabytki jak mam mi wystarczą Ale nie myśl że w du..e byłem i gu..o widziałem I nie chce cie wcale obrazić Bo może kiedyś mnie polubisz (może poprostu mnie nie rozumiesz) Pozdrawiam

Newholland15

Ok.Szanuje twoje zdanie mam Ursusa C330 i jestem bardzo niego zadowolony jest u nas w gospodarstwie od 33lat pomimo że mieliśmy MTZ 82 to po względem bezawaryjności bił go na łopatki.Ale przy dzisiejszych cenach i jakości to zdecydowanie nie postawił bym na Ursusa .Nie wiem jak ty to liczysz ale na stronie http://www.ursus.com.pl/ciagnik.php?mnu=1&id=7 masz cene detaliczną za Ursusa 8024 Mido która wynosi 130.400 zł netto + 23% Vatu .Samego Vatu jest 29992zł .Cena to 160392zł :blink: i weź do tego dodatkowe wyposażenie obciążniki szersze opony ,klime itp .Myśle że Forterre 115 kupił byś w podobnych pieniądzach

.Nie znam aktualnego cennika Zetora ;) Nie ma co się podniecać zmianą maski i kilku pierdół ,taka prawda że to głównie stylistyka która ma zachęcić Polskiego chłopa ale czy tak będzie to wszystko się okarze w praniu gdzieś kiedyś czytałem że Ursus planuje w 2011r puścić na rynek 1500ciągników.Nie wiem czy pracowałeś obiema markami do Zetora Polskim konstruktorom brakuje bardzo wiele. ;)


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v