Skocz do zawartości

Galeria

Rok 2016

Zaloguj się, aby obserwować  

prodziki-damian
Album utworzony przez
prodziki-damian

fotki z sezonu 2016

 • 29 zdjęć
 • 0 komentarzy
 • 278 komentarzy obrazka

0 komentarzy

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  
 • Zdjęcia

 • Najnowsze komentarze

  • To jeszcze są bajki, pamiętam jakieś 12 lat temu, podczas koszenia JD 2264 (one miały przycisk wyłączania wysypu zboża na podłodze, przy nożnym hamulcu/lewy słupek kabiny) kolega ojca wysypał zboże z kombajnu, zamknął rurę i kosił dalej, przejechał 500m, 1000m (u nas pola są duże), i coś się zbiornik nie napełnia, aż w końcu przybiegł kierowca ciągnika do kabiny i mu powiedział, że wszystko rurą wylatuje...
   Zdj poglądowe kabiny:

  • W Toruniu dogadać się z tymi paniami to prędzej w totka wygrasz .
  • Kolega na 30ha w tym pszenica, dynie, len, ziemniaki, rzepak czyli opryskiwacz non stop na chodzie dostał pume 2500 z belka 21. 
    
   Jak dostanę to pokażę, a pojemność i belka 2x jak u ciebie, areał mniejszy. 
   xtro dobrze napisał kwestia prowadzenia wniosku, sam się przejechałem w poprzednim naborze na złym prowadzeniu chodź i tak na wyrost wyrwałem maszyny. 
  • Znalazłem bardziej sensowną odpowiedź na twoje pytanie.  Czyli lepiej było dołożyć wentylatory żeby na 100% skroplic czynnik i miec pewnosc ze uklad zyska na wydajności i spadnie obciążenie sprężarki a za tym idzie moc odekmowana silnikowi. 
   Jeśli klimatyzacja ma „chłodzić” to skraplacz musi wytworzyć ciecz. Jeśli nie ma dużego transferu ciepła przez skraplacz z czynnika chłodniczego do powietrza atmosferycznego to nie ma wytworzenia postaci ciekłej czynnika. Jeśli czynnik nie zmienia stanu na ciekły z gazowego za skraplaczem to nie ma parowania, czyli chłodu na parowniku.

   Żeby pojawiła się ciecz za skraplaczem to musi on obniżyć drastycznie temperaturę czynnika chłodniczego przepływającego przez niego. Jeżeli skraplacz nie ma odpowiedniej wydajności to nie potrafi skroplić czynnika chłodniczego, co powoduje wzrost ciśnienia i temperatury w układzie klimatyzacji a w konsekwencji uszkodzenie kompresora.
   Czyli lepiej było dołożyć wentylatory żeby na 100% skroplic czynnik i miec pewnosc ze uklad zyska na wydajności i spadnie obciążenie sprężarki a za tym idzie moc odekmowana silnikowi. 
   Tu masz grafikę przedstawiająca jaka trzeba osiągnąć temperaturę na skraplaczu by czynnki był cieczą. 
   Przy tych 20 barach mi zejść poniżej 65 stopni a przy 15 to juz musi byc poniżej 55. A im tu zimnejj to tym mniej "dogrzewam" główna chłodnice.
    

    
  • Jeśli chodzi o dowcipy, krótka piłka  z  mojej strony:

 • Zdjęcia znajomych

  Aby zobaczyć zdjęcia znajomych, musisz się zalogować.

×