Zetor 7341+ samasz 2,1m
 

Zetor 7341+ samasz 2,1m

  • 3865 wyświetleń

ładna trawka az sie troche zapychało przy pierwszym przejezdzie :)



Rekomendowane komentarze

  • Ferdek07
  • Ferdek07
  • 75 7766

jak sięsamasz sprawuje? różne opinie słyszałem, warta zakupu? znajomy ma taką przy 7340 twierdzi że ciągnik tej kosiarki nie czuje - potwierdzasz?

 

ps. jak ona jest składana chydraulicznie no na prosto chyba nigdy jej nie rozkładasz, tak jak to jest z małymi do transportu?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bialy2005
  • 582 11814

jak narzie jest oki. no żeby jeje nie czuł to nie powiem ale spokojnie iwecej by dałrade :)

JAk równa łaka to 4 biegiem latam ale wtedy to juz ja czuje :) a tymbardziej w takiej trawce jak na zdjeciu. Skłądan hydraulicznie ( widac przezcież siłownik na fotce)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Ferdek07
  • Ferdek07
  • 75 7766

robiłeś kiedyś eksperyment żeby popróbował jej 3512? jak myślisz w jakimś potrwiu słabiutkim poradziłby, lub z 1,85?

jaka wydajność, z jaką szybkością jeździsz i w jakim czasie opendzlujesz 1ha?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • gosc1
  • 2 174

ładna trawa.. co to za gatunek ? któroroczna ?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bialy2005
  • 582 11814

juz ma z 5 lat była to jakias mieszanka z konczyna ale konczyny juz nie ma. gnojówka swoje robi :) Jak na którejs łace nie rozlewana to odrazu widac że słabsza trawa

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Ferdek07
  • Ferdek07
  • 75 7766

o tak gnojówka dobra sprawa, ale u mnie po gnojówkach właśnie koniczynka się lepiej krzewi

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bartus16
  • 10 1489
robiłeś kiedyś eksperyment żeby popróbował jej 3512? jak myślisz w jakimś potrwiu słabiutkim poradziłby, lub z 1,85?

jaka wydajność, z jaką szybkością jeździsz i w jakim czasie opendzlujesz 1ha?

wez ty cos pomysl jak cos napiszesz mądrze 47 km do takiej kosiarki brawo brawo przemyslana wypowiedz <_<

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • zuras
  • 1 627

Proponował bym przejrzec fotki @robertbara i tam były zdjecia 3512 i kosiarka 2,4m......

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bartus16
  • 10 1489

ale jak @bialy2005 mowi ze 7341 ma nieraz ciezko co ma 78 km to co mowa o u 3512 w tej kosiarce ludzie co wy wygadujecie!!!!!!!!

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mix
  • 4 702

Tam była dyskowa a to jest bębnowa chyba?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Ferdek07
  • Ferdek07
  • 75 7766

o bębnowoą mi chodzi, wiem że nie dałby rady normalnie lae tak tylko zapytałem, czy z 1,85 chodził by mf 255.

 

a tak wogóle to czy famarol i samasz to to samo czy samasz ma inną technologię czy materiały?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bartus16
  • 10 1489

to dwie odzielne firmy chyba bo famarol podlega pod unie a samasz to samodzielna firma tak mi sie zdaje....

 

 

 

 

a co do kosiarki to moze by i poszedl ale by mial ciezko bo np adikpl1 ciaga zetorem 7745 ta 1,85....

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • adikpl1
  • 257 4525
to dwie odzielne firmy chyba bo famarol podlega pod unie a samasz to samodzielna firma tak mi sie zdaje....

 

a co do kosiarki to moze by i poszedl ale by mial ciezko bo np adikpl1 ciaga zetorem 7745 ta 1,85....

 

Ja uważam, że błąd zrobiłem kupując 1,85 bo i przy 2,10 pracował, może odczuwał by ją przy rozbujaniu ale potem by chodził jak żyleta. Wiem że mój kumpel zakładał 1,85 do Zetora 5245 ale jak ten ciągnik to odczuwał to niewiem.

Według specyfikacji z tą kosiarką powinien współpracować ciągnik minimum 70 KM http://www.samasz.pl/site.php?s=OWIxZmY2OW...2EzZGI1OGQwOTkw

 

Teraz nawet zrobili w 2,10 podwójne łożyskowanie.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Ferdek07
  • Ferdek07
  • 75 7766

jak to jest z tym składaniem chydraulicznym to ten siłownik pływa czy jest na sztywno a ciegiełko jakieś pływa, czy w chydraulice ciągnika nie tzreba jakiejś specjalnej funkcji?

 

no i dylemacić czy 10 patyków na bębnówke 2,1m czy dyskówka tej samej szerokości nawet bo ze 2,2 za 14-15 tys lub większa, to prawda że dyskówka może robić z dużo większą szybkości?

 

a jak z tymi dużymi kosiarkami jest z wytrzymałością na pniaki słupki kołki itp w łące? czy taka duża jest wytrzymalsza od zwykłej 1,65?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • LukaszZduny
  • 1 709
jak to jest z tym składaniem chydraulicznym to ten siłownik pływa czy jest na sztywno a ciegiełko jakieś pływa, czy w chydraulice ciągnika nie tzreba jakiejś specjalnej funkcji?

 

no i dylemacić czy 10 patyków na bębnówke 2,1m czy dyskówka tej samej szerokości nawet bo ze 2,2 za 14-15 tys lub większa, to prawda że dyskówka może robić z dużo większą szybkości?

 

a jak z tymi dużymi kosiarkami jest z wytrzymałością na pniaki słupki kołki itp w łące? czy taka duża jest wytrzymalsza od zwykłej 1,65?

dyskowka ma mniejsze zapotrzebowanie na moc i nie zostawia materialu na walku tylko rozlozony. wydajnosc troche wieksza ale nie widze sensu kupowania dyskowki jak ktos kosi do 10ha rocznie. tak jak ktos ma c 360 to tylko 1,65 za 3,2 tys. owszem do wiekszego sprzetu to cos wiekszego aby go wykorzystac i dosc szybko kosic. ja mam 1,65m do szescdziesiatki i nie narzekam. w koniczynie to 4 daje rade. co do mocy to uwazam ze na 52km to jest optymalny sprzet bo w lakach 3 biegiem nie ma problemow. co do danych jakie podaja producenci to dotycza one optymalnego zestawienia sprzetu co nie znaczy ze 15 koni w te czy w te sie nie nada. a co do skladania to kazda kosiarke bebnowa po zalozeniu silownika mozna zlozyc w ten sposob. hydraulike w ciagniku w czasie pracy wystarczy wystarczy ustawic w polozeniu plywajacym

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Pablo16
  • 93 887

Też chciałbym taką kosiarkę ale jeszcze trzeba sie pomęczyć tym co sie ma.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Pablo16
  • 93 887

No właśnie wiem ile za nią trzeba dać ale wolałbym co innego kupić co jest bardziej potrzebne.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Lukasz4512
  • 4 390

no ale 4512 przy niej da juz rade bo do 3512 to troche smieszne chodz nie wiele mocniejszy jest 4512

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj