Skocz do zawartości

Claas Celtis- Nie chce odpalić


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Panowie, ma problem. Zgasiłem ostatnio ciągnik i już nie chciał odpalić, tzn. prąd jest i ogólnie wszystko jest ok ale po przekręceniu kluczyka do końca nie odpala. Dokładnie takie same objawy jak próbuje odpalić się ciągnik na włączonym biegu albo wałka wom. Czujnik od wałka jest raczej ok, nic nie wyświetla ani nie miga, więc obstawiam że to czujnik od biegów. Gdzie go znajdę i jak on się dokładnie nazywa?

Dodam że po włączeniu zapłonu i na pycha to pali normalnie i wszystko jest ok.

Edytowane przez celtis
Opublikowano

Kilka dni temu w czasie koszenia trawy po prostu mi zgasł i nie dał się odpalić. okazało się że wypiął się kabelek w skrzynce akumulatora. Poszukaj tam po prawej stronie u góry czy nic się nie poluzowało.

Opublikowano

Problem rozwiązany, teraz jeszcze tylko jedna rzecz mnie martwi bo przy od  1700 do 1900 obrotów miga mi lekko kontrolka od ciśnienia oleju w hydraulice. Kabelki sprawdzałem, czujnik wykręcałem i wydaje sie być ok. Również kiedy używam hydrauliki, np obrót pługa to lekko pobłyskuje. Co to może być?

Opublikowano
Dnia 17.09.2016 o 18:03, celtis napisał:

Panowie, ma problem. Zgasiłem ostatnio ciągnik i już nie chciał odpalić, tzn. prąd jest i ogólnie wszystko jest ok ale po przekręceniu kluczyka do końca nie odpala. Dokładnie takie same objawy jak próbuje odpalić się ciągnik na włączonym biegu albo wałka wom. Czujnik od wałka jest raczej ok, nic nie wyświetla ani nie miga, więc obstawiam że to czujnik od biegów. Gdzie go znajdę i jak on się dokładnie nazywa?

Dodam że po włączeniu zapłonu i na pycha to pali normalnie i wszystko jest ok.

Mam taki sam problem z arionem 410 podpowie ktoś o co chodzi?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez sandrii
      Witam 
      od chyba 5 lat męczymy sie z wariatorem jazdy byl mechanik niby naprawił  ale sprawdzal czy działa jak kombajn stal nie jak jechal wariator zmieniał pozycje olej nie łał wszystko działało kombajn ruszyl na pole pierwsza górka zmiana z zająca na żółwia olej zaczął lać  i od tamtego czasu męczymy sie z ojcem żeby to naprawić z 2 lata temu prawie kombajn poszedl z dymem wal w wariatorze łożysko padlo wymieniliśmy to wszystkie oringi uszczelki nabite smarem w dodatku ten wąż co załączał wariator który łał olejem tam też tą iglice wymieniliśmy uszczelki i wszystko i dobra kombajn jak stal wariator zmieniał pozycje wąż troche lał ale niby działało a w czasie jazdy nic nie działa znowu olej lał nie mamy juz z tatą sil do niego a w polu przydał by sie ten zając macie moze jakieś porady co do tego
    • Przez Bocian6230
      Witam , mam Axiona 820 i mam z nim problem z gazem nożnym , raz działa raz nie , dodam że potencjometr od pedału gazu jest wymieniony na nowy i na nowym i na starym jest ten sam problem
    • Przez Jozefto
      Cześć, potrzebuję pomocy z moim Claas Celtis 456 RX z 2005 roku.
      Nie mogę wyłączyć przedniego napędu i nie świeci się również kontrolka. Deska rozdzielcza była po serwisie.
      Gdzie powinienem szukać przyczyny usterki?
    • Przez ferguson3075
      Witam , wysypuje się zboze przez dziurę ( łączenie podajnika pochyłego) Czy w tej dziurze powinno byc jakies uszczelnienie? Blacha dolna ruchoma montowana na L

    • Przez WPL
      Witam proszę o pomoc problem z skrzynia biegów na rozgrzanej zapala się bład 75D7 i przestają działać zakresy lub zawiesi sie na (D) lub działają trzy zakresy A-B-C  z góry dziękuję 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v