Skocz do zawartości
RafGar

Ares 826 RZ traci moc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ares
RafGar    1

Witam. Posiadam następujący problem w ciągniku claas Ares 826 Rz 2007r. Gdy my tylko ciut ciężej to zaczyna mu migać kontrolka akumulatora z piorunem i za ciorta nie chce się wkręcać w obroty. Ktoś może miał taki przypadek? słyszałem że może być uszkodzony moduł pompy paliwa. Czy ktoś wie gdzie on się znajduje?

iron    398

ECU jest koło pompy wtryskowej. sprawdź piny.jeslo to mię pomoże to trzeba sam komp.sprawdzic bo one czasami padają. kolega przeniósł komp.do kabiny bo też ciągle styki padały

RafGar    1

Dzięki. Dostałem się do ECU. Styki wyglądają mi na ok. Wiecie może skąd dostać takie ecu na próbę żeby sprawdzić czy to on jest winowajcą całego zajścia? (w sensie czy serwis ma jakieś używki, dobre używki) bo niestety nie znam nikogo z mojej okolicy kto miał by taki ciągnik i mógł mi trochę pomóc. Wrzucam fotkę ecu

43d7b503ea95768bmed.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

iron    398

ciężko stwierdzić kto ma na podmianke. może jakaś firma co podnosi moc mogła by ci pomóc. najpierw podłączyć go trzeba . to ich wada i tyle . kolega ma Ares 6xx i padł mu komp to nowy podobno ok.7tysi.a jakiś regenerowany z wgraniem nowego softa ok.4 zaznaczam że to było dwa lata temu. na 100% jesteś pewien ze piny są ok? bo kolega drugi ma 816 i u niego piny nie stykały. najgorzej zdiagnozować usterkę.

krzysiek1979    37

Kilka lat temu mielismy 3 claasy i w jednym byl objaw chwilowego spadku mocy .Czasami chodzil przez pol dnia i ok a czasami co jakis czas zero mocy .Pomoglo odkrecenie ECU i odsuniecie od silnika zeby sie tak nie grzal .Poprostu serwisant wsadzil go w foliowy worek i opaskami przypiol do metalowych przewodow wygladalo komicznie ale pomoglo .

iron    398

@up masz rację ale to prowizoryczne rozwiązanie a do temperatury dochodzą jeszcze drgania i kurz.

krzysiek1979    37

Nie wiem jak teraz w nowych ale w tym modelu co masz trzeba wykluczyc na 100% czy to nie jest przez brudne filtry paliwowe .Takie cuda dzialy sie notorycznie z brakiem mocy (nie mowie nic o tej kontrolce) a winny byl maly przezroczysty filterek nad zbiornikiem paliwa .Kilka paprochow i brak mocy wymienialismy je co tydzien .

RafGar    1

Dzięki za odpowiedzi. Filtry sa wszystkie nowe, zapytanie ma tylko czy ten filierek przepływowy obok baku paliwa powinien oryginalnie być z zaworem zwrotnym? bo kupiłem jakiś za 5 zł ale on jest niestety bez tego zaworu. Popracowałem ciągnikiem około 2 h dziś i na razie wszystko ładnie śmiga. pytanie jest czy pomogło mu moje rozkręcenie i faktycznie któreś piny coś nie łączyły tak jak powinny czy po prostu jest tak jak kolega pisał wyżej że to ECU się przegrzewało. Ciężko powiedzieć, sporo się ochłodziło przynajmniej w moim miejscu zamieszkania .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zyzek
      Mam kilka pytań odnośnie skrzyni biegów z rewersem elektrohydraulicznym w claas celtis:
      1. Czym może być spowodowane to, że przy używaniu nożnego sprzęgła i ruszaniu do tyłu sprzęgło "bierze wyżej" i gwałtowniej niż przy ruszaniu do przodu?
      2. Czy kalibrację sprzęgła/skrzyni w celtis 446 da się wykonać bez podpinania komputera?
      3. Co jaki okres powinno się wykonywać kalibrację?
    • Przez Piotr.W
      Witam wszystkich
      Wyświetla mi się taki błąd Id 774Dh
      Co to może być?
      Załączam zdjęcie.

• Przez niepokorny
      Czy ktoś posiada kody błędów do aresa 697?
      Wyskoczył mi błąd 345.
    • Przez zyzek
      Mam pytanie do posiadaczy Celtisa:
      czy u Was także po włączeniu półbiegu skrzynia pracuje zauważalnie głośniej?
      Chciałbym się dowiedzieć, czy to normalne, czy coś niedobrego dzieje się ze skrzynią.

• Przez grzybu1
      Hej, 
      mam taki mały problem z moim claasem (arion 640 cmatic)... Po zmianie oprogramowania na nowsze claas przy zmianie kierunku jazdy wchodzi na obroty. Dla przykładu jedziemy do przodu 1 km/h zmieniamy kierunek jazdy i z obrotów np 1200 wchodzi na 1600 i utrzymuje takie przez dłuższą chwile. Pomaga dopiero całkowite puszczenie pedału jazdy .  Jest to denerwujące szczególnie kiedy co chwilę trzeba zmieniać kierunek jazdy a on podnosi obroty. We wcześniejszym programie tego nie bylo.  Jak jest u was i jaką macie wersję programu ? dodam, że na poprzedniej wersji programu był źle skalibrowany czujnik od poziomu paliwa w baku więc nie chciałbym do niej wracać.
      pozdrawiam