tomek_3336

problem z podawaniem siatki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek_3336    0

Witam,

wciskam przycisk owijania siatką i rolki się nie kręcą, dopiero po popchaniu siatki ręką rusza i owija. W czym może być problem?

proszę o pomoc

romek6340    206

Raczej Metal Fach...

Weź sb kogoś do pomocy i niech załącza owijanie, a Ty patrz jak się zachowuje mechanizm owijania. Może pasek Ci się ślizga albo hamulec masz za ciasno albo jeszcze coś. Nic skomplikowanego tam nie ma to sb poradzisz jak zobaczysz jak to działa.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek_3336    0

prasa metal fach z562

Próbowałem dociskać rolki podające siatkę, ale to nie to. Sprawdzę te paski i zobaczę czy wszystko z nimi ok.

5714mf255    31

złamania przepisy bhp wyciąg siatkę bo szkoda jej otwórz prawa stronę osłon włącz WOM i miej sterownik przy sobie i zobacz co się dzieje jak walczysz owijania siatka jak załączy zobaczysz że pasek się obraca to nic strasznego jak nie to masz taką małą 10x10 biala puszka to wymiany koszt niecałe 400zl ja to wymieniłem bo ciągle podawala siatkę jak coś to pisz na priv postaram się opisać krok po kroku
sorki nie prawa tylko lewa

tomek_3336    0

Raczej Metal Fach...

Weź sb kogoś do pomocy i niech załącza owijanie, a Ty patrz jak się zachowuje mechanizm owijania. Może pasek Ci się ślizga albo hamulec masz za ciasno albo jeszcze coś. Nic skomplikowanego tam nie ma to sb poradzisz jak zobaczysz jak to działa.

o jaki hamulec chodzi???  Zmieniłem sprężyny w naciągu siatki, może to być też powód nie podawania siatki?

post-192662-0-73615500-1471378429_thumb.jpg

tomek_3336    0

złamania przepisy bhp wyciąg siatkę bo szkoda jej otwórz prawa stronę osłon włącz WOM i miej sterownik przy sobie i zobacz co się dzieje jak walczysz owijania siatka jak załączy zobaczysz że pasek się obraca to nic strasznego jak nie to masz taką małą 10x10 biala puszka to wymiany koszt niecałe 400zl ja to wymieniłem bo ciągle podawala siatkę jak coś to pisz na priv postaram się opisać krok po kroku

sorki nie prawa tylko lewa

niestety, problemem okazało się poluzowane sprzęgło tarczy od siatki, które mi się odkręciło i co najgorsze zniszyło gwint w wałku.

Dziwne, że gwintu do wkręcenia jest 5 cm, a czop max wkręca się na 1,5 cm. nie wiem co zrobić, bo wymiana całego wałka to trochę droga sprawa

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez rbit
      Rok temu w sierpniu kupiłem nową prasę Z-562 bez rotora i bez noży. Będzie pracowała z MTZ 820. W związku, że było już po sezonie także teraz dopiero będzie wypróbowywana i wtedy serwis tylko na sucho w teorii powiedział co i jak. Dlatego mam do WAS kilka pytań odnośnie działania i jak prasować tą prasą bo to pierwsza moja zwijarka.    
      1. Jak prasować żeby bele były dobrze zbite - chodzi o kiszonkę i siano tylko.
      2. Jadę wałkiem parę metrów raz jedną stroną - raz drugą w miarę wolno?
      3. Jak będzie pełno to usłyszę sygnał na sterowniku  - zwracam uwagę na wskaźnik przy prasie czy patrzeć  na sterownik? ?
      4. Zatrzymuję się i  włączam owijanie siatką ?
      5. Jak ten wskaźnik na górze ma być: na zielonym , żółtym czy czerwonym polu i od czego to zależy i jaki ma związek z sygnałem na sterowniku?
      6. Przy tych ustawieniach co dałem na zdjęciach to sterownik przy którym kolorze będzie dawał znać żeby przestać zwijać - chyba że to nie o to chodzi   ?
      7. Czy na siatkę od początku położyć ten walec dociskający?
      8.Czy przy pierwszym założeniu siatki mam otworzyć klapę pociągnąć siatkę za klapę i zamknąć a później już samo będzie ją łapało?
      9. Może ktoś beluje tą prasą też Belarusem 820 i powiedziałby jakimi biegami jeździć - nie zależy mi tak na prędkości jak na jakości i  dobrym zbiciu bel?
      10.Czy może ktoś ma jeszcze inne rady dla początkującego?
      Poniżej zamieszczam parę zdjęć z ustawień jakie mam wg. instrukcji w prasie odnośnie  stopnia zbicia beli, ustawienia liczby obrotów i dyszla. Czy tak ma być jak na zdjęciach żeby bele były  dobrze zbite, owinięte i ten dyszel macie też na tych otworach? Może ktoś wyśmieje, że takie pytania , ale nie prasowałem wcześniej w ogóle i trochę stresu jest i nie ma kogo podpytać. 
      Tutaj jest na pierwszym otworze dla sianokiszonki - czy tę linkę można jeszcze max. popuścić na tych nakrętkach do końca tego gwintu dla lepszego zbicia czy nie?
      Ile razy owinie przy takim ustawieniu i czy tak ma być?

Tutaj dźwignia napinająca  jest wg instrukcji ustawiona na 55mm

Czy dyszel tak ma być?

• Przez mariuszwysz512
      Prasa metal-fach moim zdaniem jest dobra prasą w przystępnej cenie.JA co wy sądzicie o tej prasie,czekam na odpowiedzi
    • Przez Rafał11
      Witam, jestem zainteresowany kupnem prasy Metal Fach z587 łańcuchowa. Chciałbym się dowiedzieć jakie są opinie na temat tych pras. Bedzie robiła w roku 500 bel. Tylko słoma i siano.
    • Przez pawelkx
      Witam, zauważyłem że w mojej prasie haki klapy mają różną długość przez co zatrzaskuje się jeden jak a drugi nie trzyma bo jest 2,5 cm dłuższy. Tak powinno być czy to jest wada fabryczna? Na zdjęciu ten z prawej jest dłuższy
      Drugie pytanie to czy syrena powinna wyć podczas gdy komora jest pełna? Bo obecnie wyje podczas podawania siatki.

• Przez Slayer55
      Witam potrzebuję pomocy
      nabyłem METAL FACHA z562 Z ROTOREM  zrobiłem nia ze 20 bel, I teraz przy podłączeniu do ciągnika nie działa ten licznik lop2 i wogóle
      jakby niebyło zasilania żadnego. Co może być przyczyną??
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.