gienek1312

wybór kosiarki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gienek1312    0

Witam :)
Znajomy ma ciągnik ursus c328 z 64r i planuje kupić do niego jakąś kosiarkę bo ma dużo łąk a nic już prawie nie uprawia. Moim zdaniem najlepsza była by kosiarka bijakowa żeby nie trzeba było zbierać trawy. Tylko jaka? Możecie mi doradzić jakąś dobrą kosiarkę z którą bezproblemowo będzie pracować?

romek6340    206

Dziwne trochę... a nie ma komu oddać w dzierżawę? Bo jak by miał kupić kosiarkę tylko po to aby skosić, rozdrobnić i nie zbierać to nie ma sensu. 

Wiadomość z agroFakt.pl

mimi007    82

niech se kupi glebogryzarke, jak skończy to znów na początku mu odrosnie skoro i tak nie ma co robić :P

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Misiek666
      Jak dotąd koszę łąki (15 ha) wiraxem 165 + c330 ale już szlag mnie trafia. Głośno, wolno I mało mocy. Szukam kosiarki do MF 3060, problem w tym, że łąki (a raczej łączki) to tragedia. Wąskie, miedze, nierówne, męka. Myślę nad dyskiem ~200cm (lely czy fella mają 205, reszta firm chyba większe?) najlepiej z kondycjonerem.
      Myśleć dalej nad dyskiem czy wziąć większy złom typu wirax 185? Poradzi ktoś?
    • Przez Kondzio342
      Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.
    • Przez Paweł19
      Witam,
      Potrzebuję porady odnośnie zakupu kosiarki bijakowej do C330. Muszę wykosić nieużytki około 3ha, pola są dość zaniedbane i zachwaszczone występują też cienkie odrosty drzewek, krzaków. Czy ktoś może mi polecić jakąś sprawdzoną maszynę z którą da radę mój ciągnik? 
    • Przez Witus
      Witam kolegów(i koleżanki oczywiście też)
      szukałem tematu na temat kosiarek dyskowych ale dokładnie tego co szukam nie znalazłem więc nowy temat :rolleyes:
      Szukam kosiarki (NOWEJ) w szerokości od od 3m (traktor planowany Same dorado 67 km) narazie będzie chodził DF K610 i jeśli tak będzie lepiej to tak zostanie ;P
      szukam kosiarki w tej szerokości ale każdy dealer mówi że jego jest najlepsza dlatego proszę Was o opinie

Łąk może nie mam dużo(18ha) ale chodzi mi o szybkie ich skoszenie ponieważ robię to sam więc jest to dla mnie ważne (zdarzało się że zanim skosiłem ostatnią to pierwsza nadawała się na siano haha)

Proszę o opinie i jeśli to możliwe w miarę aktualne ceny

pozdrawiam witek.
    • Przez Kulik820a
      Witam posiadam  rotacyjną marki Banrol Z-041 z 2013 roku (1,65m).Kupiłem ją od gościa w tamtym roku i kosiła bez problemu. A w tym roku mam z nia problem  od początku sianokosów a mianowicie. Wygina mi trzymaki do noży , albo wcale urywa te bolce. Dwa dni temu wymieniłem 3 nowe talerze 2 górne, jeden dolny ponieważ stare były powyginane, miały bicie i myślałem że to może być przyczyna guzik  prawda  nadal to samo. Co gorsze nowe talerze przy tych trzymakach do noży powyginało do góry. Założe nowe trzymaki przejade może  max 10 razy  pole o powierzchni 4ha i trzymaki rozwalone (dziś założyłem  3 nowe trzymaki na 2 bęben i pole o pow. 1.5 ha objechałem 2  razy i na 3 okrążeniu  trzymaki powyginane ). Co poradzicie?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.