Bartek44

Pomoc w doborze maszyn

Polecane posty

Bartek44    0

Witam. Stoję przed wyborem maszyn. Będą one współpracowały z deutz fahrem 6150. Interesują mnie:
Pług czwórka obrotowy(nie polski)
Agregat 4m talerzowy
Siewnik 4m
Opryskiwacz rozkładany hydraulicznie ok 1200l
Wał posiewny możliwie największy
Przyczepa skrzyniowa 6t
Proszę o podanie marek i modeli jakie polecacie i ich ewentualne ceny. Chodzi tylko i wyłącznie o nowe maszyny. Koszt wszystkich maszyn ok 150 tysięcy. Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowano przez Bartek44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nikt ci na to nie odpowie masz 150 netto chcesz pług zagraniczny np kv za 50 netto  to zostają nam wały talerzówka i siewnik i opryskiwacz . . Obstawiam że masz pomysł zaczepić siewnik to talerzówki i tutaj pierwsza niezgodność na kiego ci 4 metry siewnik a opryskiwacz tylko  1200 litrów to znaczy że nie masz dużej powierzchni. z Zasady opryskiwacz jest najczescieja używaną maszyną i tu nie można oszczędzać.  Wały musisz wziąść z włóką  bo inaczej szkoda kasy.   Napisz mi po kiego ci ten siewnik 4 metry ?  Ile ha mają te maszyny obrabiać i wtedy coś się logicznego wymyśli. I napisz czym teraz siejesz na jakich ziemiach i czy masz górki :)                                         


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

wał  5,3 metra jak z włóką  -   około  33 netto   lub sam jacek ale tytan to ameryka nie można kupować wału jacka po tytanie pole jak stół po jacku kicha :(

brona talerzowa 4 metry wywalamy i bierzemy 3 metrowego mandam  lub agromasz  z hydropakiem i z siewnikiem 3 metrowym siewnik mashio gaspardo bo najtanszy z zachodnich ( z rolkami obowiązkowo  jak talerzowy )  .  

mam nadzieje że na ten zestaw 70 netto starczy to już mamy 100 netto  i teraz jeszcze mozesz wybrać pług  albo opryskiwacz. Pług polski ważniejszy jest dobry siewnik niż super pług ( jak nas kasa ogranicza ).  I na opryskiwacz braknie do przyczepy nawet się nie zbliżaj nie warto za połowe nowej kupisz piękną używkę skup się na siewniku i opryskiwaczu. 


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

trochę mało kasy na to masz nam ofertę na opryskiwacz Unia Pilmet 1615 za 55netto Full opcja bo też biorę maszynki na ten prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

bo też składam wniosek na te maszynki a nie biorę te maszynki :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek44    0

Pług overum- 45k
Agregat tolmet tytan 4 z packerem, hydraulicznym dociskiem wału i oświetleniem 21k
Przyczepa jednak 8t 35k
Wał posiewny 6,2m 19k
Opryskiwacz 1200l 15m biardzki 16k
Co daje 136k netto.
A więc da się to zrobić w okolicach 150k.
Teraz panowie mi powiedzcie jaki siewnik 4m do tego agregatu za około 30k.
Da się? Da!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

U nas gośc ma deutz fahra 190 koni czyli bydlak ciągnik i ma siewnik 4m z talerzówką, miał wał croskil i przy pierwszym uruchomieniu i zasypaniu siewnika pochwa od cięgła górnego wyrwała się z ciągnika, teraz ma wał rurowy i jakoś jeździ, pompę już robił nową, po drodze go buja, z przodu ma 1500 kg wagi . i po drogach ciężko jeździc bo wąsko wszędzie.

weź sobie kolego kup zestaw 3m i siewnik nadbudowany z wałem gunowym na te swoje ziemie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Pług overum- 45k

Agregat tolmet tytan 4 z packerem, hydraulicznym dociskiem wału i oświetleniem 21k

Przyczepa jednak 8t 35k

Wał posiewny 6,2m 19k

Opryskiwacz 1200l 15m biardzki 16k

Co daje 136k netto.

A więc da się to zrobić w okolicach 150k.

Teraz panowie mi powiedzcie jaki siewnik 4m do tego agregatu za około 30k.

Da się? Da!

 

ok czyli szukasz że się da  to szukaj. Na 50 ha 4 metrowy siewnik po co ? w imię czego ? Jakiejś durnoty wiejskiej bo sąsiad ma 4 metrowy.  Człowieku ogarnij się najwązniejsze maszyny to w twoim przypadku to siewnik i opryskiwacz.. A ty wyjezdzasz z opryskiwaczem 1200 litrów  hydraulicznie rozkładanym  a siewnik to musi być 4 metrowy gdzie logika  ? Obrabiam  230 ha i siewka 3 metry a opryskiwacze dwa  jeden 4000 litrów  drugi 3000 litrów  bo to jest najważniejsza maszyna w gospodarstwie.    Wałów bez włóki sobie nie wyobrażam nadają się tylko po siewie a jak będziesz miał dobry siewnik to po siewie mało kiedy będziesz  robił . Więc się ogarnij.  Orania masz na 4 dni  siania 4 metrowym siewnikiem 3 dni.  A  trzymetrowym będziesz siał poł dnia dłużej.  Do tego nie kupuj nowego opryskiwacza 15 metrowego to 4 metrowego siewnika.   Bo ci ścieżki  nie pasują.   Da się kupić gówno do niczego, da się, tylko po co. 


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

ja bym maszyny w takiej kolejności brał

1- siewnik (agregat uprawowo- siewny ) nawet jak spierdzielisz orkę dobrym zestawem ładnie zasiejesz( np accord i brona wirnikowa około 80 netto)

2- precyzyjny rozsiewacz nawozu około( 20 netto) jak masz to odpada 

3- precyzyjny opryskiwacz dobry a nie z lancami co latają jak chorągiewka na wietrze , jak uważasz że kupisz opryskiwacz za 16 koła to niech Bóg Ciebie i ten opryskiwacz ma w opiece bo nie jeden stary pilmet 2 tyś litrów pochodzi 3 razy dłużej a dasz za niego z 6 tyś  (nowy z tańszych 50 netto)

4- gruber robi lepiej od talerzówki , znaczy lepiej miesza słomę o ile jest nie zbierana no i można głębiej ( 15 netto)

5-pług    akurat chcesz zagraniczny jak ibis porobi ładnych kilka lat i koszt około 22netto

6-wały z włóką 

 

 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Pług overum- 45k

Agregat tolmet tytan 4 z packerem, hydraulicznym dociskiem wału i oświetleniem 21k

Przyczepa jednak 8t 35k

Wał posiewny 6,2m 19k

Opryskiwacz 1200l 15m biardzki 16k

Co daje 136k netto.

A więc da się to zrobić w okolicach 150k.

Teraz panowie mi powiedzcie jaki siewnik 4m do tego agregatu za około 30k.

Da się? Da!

 

Coś niskie te ceny

pług overum xcelsior cx  cena nierealna dorzuć co najmniej 12-15tys

bieradzki hydraulik cena nie niżej niż 21-23 tys oczywiście netto

przyczepa powyżej 40

agregat unii tl 3m z hydropakiem pod siewnik19000 netto 4m 23500 siewnik polonez 3m talerzowy 30500 4m 31500 redlica a talerzowy40000

więc nikogo nie bajeruj z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ja mam ofertę na opryskiwacz  zawieszany krukowiak heros 600 l za 40 netto  a kolega kupił 1600 litrów full opcja ciągany z uni jakieś 2 tyg temu zapłacił 80 netto .. Jedną rzeczą jaką wspomnę to jest wykonanie maszyn bo ja np: nigdy bym maszyny z akpilu czy expomu nie kupił. i jeżeli jest szansa że oddadzą nam połowę to trzeba brać maszyny z górnej półki bo te tanie to możemy mieć od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

i pomyśleć że rok temu kupiłem kverdzia z navi za 140 netto dzisiaj to już pewnie by było ze 170 przez ten prow.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

autor tematu trochę się rozmarzyl nie widzę sensu kupna 4m zestawy siewnego na 50ha tuż to śmiech jak dla mnie i te maszynki jakieś tanie wziąłeś to ja za opryskiwacz i przyczepe 8t mam 100 netto ;D
poprawka 120netto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek44    0

Faktycznie panowie przesadziłem z tymi 4 metrami. I przyznaje rację koledze wyżej ze nie było to przemyślane.
Co powiecie o tych maszynach
tolmet tytan 300 z packerem za 17k netto. Co do siewnika to mam ofertę na matermacc grano 300 za 27k netto.
Przyczepa korzystnie wypada z metalfachu za 36k ze stelażem i plandeka.
Pług tak jak wcześniej mówiłem overum w 50k się zamknę. Opryskiwacz to biardzki i tu dylemat. Znalazłem na allegro dostępność 1200 i 1500l oba rozkładane hydraulicznie. Mniejszy 20800 a większy 25k z hakiem. Ale czy na moje 50ha trzeba aż 1500l?

Czemu każdy kto pisze o wale dodaje włoke? W okolicy włóki używają tylko na łąki, a ja nie posiadam łąk. Wyjaśni kto o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

na twoje gospodarstwo trzeba 2000 litrów. Uwierz mi przyjacielu   i to coś dobrego. Tak  kupiłem A 38  i pracuje razem z A 28 :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Pług overum- 45k

Agregat tolmet tytan 4 z packerem, hydraulicznym dociskiem wału i oświetleniem 21k

Przyczepa jednak 8t 35k

Wał posiewny 6,2m 19k

Opryskiwacz 1200l 15m biardzki 16k

Co daje 136k netto.

A więc da się to zrobić w okolicach 150k.

Teraz panowie mi powiedzcie jaki siewnik 4m do tego agregatu za około 30k.

Da się? Da!

za tą cene   to kuhn  w wersji podstawowej  lub   kongskilde 

 

przyczepe wielton  lub pom  eko szczecinek (kroger agroliner)

 

opryskiwacz  krukowiak  heros 1200 l zawieszany 15 m rozkładany hydraulicznie 24 tyś  

 

agregat z mandamu wyjdzie taniej lub   kongskilde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek44    0

na twoje gospodarstwo trzeba 2000 litrów. Uwierz mi przyjacielu i to coś dobrego. Tak kupiłem A 38 i pracuje razem z A 28 :)

O kurcze. A czemu taki duży? Dotychczas 600l dawał rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

duży 200 litrów 10 ha to duży opryskiwacz. Przynajmniej będziesz zawsze pryskał w optymalnych  warunkach :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Bartek44

do twojego ciągnika (DF6150) to minimum pług overum xcelsior cx 41008  (nie wiem czy nie dx) za tą cenę to chyba na kołku czego nie polecam i w podstawie -wąskie kółko brak kroju itp., przede wszystkim dobierz moc do ramy pługa i do rozstawu korpusów

bieradzki w podstawie nie ma hydraul rozkładania (ok4 tys netto) tylko podnoszenie i głowice 1pozycyjne, tańszy był moskit kalisz a wyposażenie podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj