Skocz do zawartości
KrzysiuMarut

co wybrać TR czy TMR?

Polecane posty

wiem są podobne tematy ale ja chciałem dowiedzieć się więcej szczegółów zastanawiam się co wybrać TR czy TMR. gdzie więcej się dowiem o prowadzeniu gospodarstwa, uprawianiu ziemi prowadzeniem nowoczesnego gospodarstwa, obsługi i budowie maszyn rolniczych.Na którym kierunku jest więcej wiedzy praktycznej wyjazdów na inne gospodarstwa.Czego poszczególne w każdej klasie się dowiaduje i jak jest z praktykami.Moze ktoś z was chodzi na jeden z wymienionych wyżej kierunków i może coś na ten temat powiedzieć?

michu20    88

ja chodziłem do Tr i szczerze to więcej się nauczyłem jak zacząłem pracę na własnym gospodarstwie ale może w innych szkołach jest lepiej, może lepiej idź do TMR jest więcej praktyk w rolnictwie człowiek i tak się uczy całe życie ;-)

Wiadomość z agroFakt.pl

hardkor113    75

Ja chodze do 1klasy TMR i polecam z reka na sercu.
Mamy 3 przedmiotu zawodowe i do tego dochodzi jeden dzien w tygodniu zajec praktycznych.
Robimy na nich dosyc ciekawe rzeczy jak dla mnie prace polowe tez sa ale nieduzo.
W 2klasie sa praktyki u kogos w gospodarstwie trwaja dwa tygodnie a w 3klasie sa praktyki w serwisach (np:korbanek).
W polowie czwartej klasy koncza ci sie warsztaty.
Niewiem jak u innych ale u mnie mozna zrobi:prawko na ciągnik,prawko na samochod,kurs na kombajn,kurs na wozki widlowe(przez ostatnie dwa lata nie byly organizowane bo nie bylo chętnych),kurs chemizacyjny i teraz jest taki plan aby jeszcze robic kurs na spawacza.Wszystkie te kursy sa za darmo albo za poł ceny.
Takze jesli lubisz wszyskiego po trochu zwiazanego z rolnictwem to polecam TMR.

misiek1343    2

Ja obecnie jestem w 4 TMR. Typowo rolnicze przedmioty,w sumie to produkcja roślinna, mieliśmy raptem przez pół roku, Reszta to przedmioty techniczne typu podstawy konstrukcji maszyn, maszyny, pojazdy no i oprócz tego były jeszcze chyba w 2 i 3 klasie ekonomiczne, podstawy przedsiębiorczości i działalność w branży mechaniczno-rolniczej. W 3 i 4 mieliśmy organizację prac eksploatacyjnych w rolnictwie , to już więcej takich obliczeń typu wydajności, ilość potrzebnych środków transportowych, moc użyteczna, efektywna itp. No i od 1 do połowy 4 klasy praktyki w szkole ale to co się na nich robi to już zależy od szkoły, My raczej robiliśmy mało z tego co jest przewidziane w programie ale coś tam robiliśmy. Jeżeli masz gospodarstwo i zamierzasz na nim zostać to wg mnie lepiej jak wybierzesz TR, ja wybrałem TMR ale na gospodarstwie nie zostaję chociaż po tym kierunku spokojnie mógłbym. W 3 klasie mieliśmy też praktyki miesięczne na wybranym zakładzie lub gospodarstwie, każdy sam sobie załatwiał, dobrze to wspominam, przydatne doświadczenie miałem je w fabryce maszyn rolniczych  ;) . Patrząc z obecnej perspektywy to raczej wolałbym iść do liceum na mat.-fiza niż marnować czas w technikum, ale to tylko moje przemyślenia, może w innych szkołach jest lepiej ;) Jeżeli nie zamierzasz zostać na gospodarstwie to poradziłbym Ci raczej technikum typowo mechaniczne albo coś w tym kmierunku niż ten TMR, ale to już Twój wybór. Życzę trafnej decyzji ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamil96
      Witam wszystkich przyszłych i obecnych rolników 

Założyłem ten temat z myślą po to aby wszyscy którzy mają zamiar zdawać egzamin zawodowy w postaci pisemnej i praktycznej mogli się zgromadzić w jednym miejscu.
      Nie ukrywam, że też będę zdawał ten egzamin w tym roku który odbędzie się na przełomie maja-lipca.
      A więc jak u was wyglądają przygotowania do tego egzaminu czy poprzez rozwiązywanie testów z poszczególnych przedmiotów zawodowych bo właśnie w mojej szkole tak to wygląda.

• Przez Burkson
      Jak wam poszło? Egzamin o krowach 😂😃 Macie może odpowiedzi? 
    • Przez MateuszOlszewski
      Witam w poniedziałek 25.06.2018r Przystępuje do egzaminu praktycznego r3 , czy miał ktoś w ostatnim czasie taki egzamin i może powiedzieć co mniej więcej było ?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam.Uczę się przyzwoicie,zamierzam iść do technikum rolinczego w Bojanowie.W zeszłym roku było na 15 miejsc 20 chętnych.Na koniec roku będę miał najprawdopodobniej średnią 3,5-3,8 jaką miałbym szansę się dostać?
    • Przez Jarekx01
      Witam, w tym roku kończę gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej. Interesuje mnie rolnictwo, mechanika oraz elektronika, dodam, że w przyszłości chciałbym pracować jako sprzedawca ciągników lub części np: Case. Rolnictwo nie jest mi obce gdyż pomagam rodzicom w średnim gospodarstwie w którym mamy sprzęty dość  wyposażone w elektronikę. Zastanawiam się nad technikiem mechanikiem, technikiem mechanizacji rolnictwa i agrotronikii ewentualnie informatykiem. Jaki kierunek wybrać aby móc pracować w tym zawodzie, ewentualnie przygotować się do studiów ukierunkowanych też w tym kierunku?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.